Skocz do zawartości

Jaki wzmacniacz do Rainbow SAX 265.20 zamiast Magnata RX 44


AndrewSC
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :zawstydzony:

 

Jak w temacie. Planuje wymienić wzmacniacz RX44, ale na taki, żebym odczuł różnice. Magnatowi mocy nie brakuje, więc w grę wchodzi tylko kultura grania. Cena jaką mogę wydać to ok. 1300zł za nowy.

Muzykę jaką słucham to black, hip-hop, reggae, dance. Słucham utworki mp3 w jakości od 128-320 kbps.

Preferowane granie to:

Bas mięki (nie twardy), środek wyraźny, żeby szło usłyszeń detale, a soprany czyste, pełne, ale łagodne, żeby spokojnie można było tweetery skierować w stronę głowy i przy bardzo głośnym graniu nie kuły w uszy.

Jakie wzmacniacze pobierają najmniej prądu w stosunku do wydawanej mocy ?

 

 

Mój zestaw w Golfie 3:

- radio Kenwood KDC-W5141U

- Rainbow SAX 265.20 (drzwi dobrze wygłuszone matą APP + dystanse)

- wzmacniacz Magnat RX 44

 

Pomiary mocy RX44:

THD 1%

4 x 123 W @ 4 Ohm

4 x 169 W @ 2 Ohm

2 x 338 W @ 4 Ohm

 

THD 10%

2 x 433 W @ 4 Ohm

 

Pomiary zrobione w "Bemocar"

Ogólnie dostał bardzo dobrą opinię w GT i podsumowanie brzmi:

"Na tle konkurencji zdecydowanie wyróżnia się na plus, więc o ile znaczek producenta może przynieść w środowisku audiofili trochę wstydu, o tyle brzmienie broni się wystarczająco skutecznie. Tak grający wzmacniacz można spokojnie zainstalować w aucie"

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie wzmacniacze pobierają najmniej prądu w stosunku do wydawanej mocy ?

 

Kolego moc musi się skądś brać. Moc jest iloczynem natężenia prądu przepływającego przez urządzenie (tutaj wzmacniacz) i napięcia elektrycznego ( P=U*I ) więc nie ma siły żeby uzyskać dużą moc przy małym poborze prądu.

 

 

musisz szukać wzmacniacza o dużej sprawności czyli coś z klasy D (inaczej wzmacniacze cyfrowe)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

inaczej wzmacniacze cyfrowe

Tyle, że z takowymi to one mają niewiele wspólnego. :zawstydzony:

 

Jakie wzmacniacze pobierają najmniej prądu w stosunku do wydawanej mocy ?

Klasa D i T mają najwyższą sprawność, klasa A ma najniższą.

 

 

Ja bym rozejrzał się za starym sprzętem, zamiast kupować nowy. Ostatnio była alpine 3537 na allegro(licytacja od 150zł). Myślę, że będzie to bardziej wartościowy sprzęt od tego magnata. Ma ona 100W RMS na kanał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na allegro, jakis czas temu użytkownik Audiomag bodajże wystawiał świetną dwukanałówke AudoiArt'a 200.2T w idealnym stanie, teraz jej nie widzę, mógłbyś ewentualnie skontaktować sie z nim i wniknąć czy ma jeszcze ten klocek, ale napewno wystawia jeszcze trochę słabszy model 100.2T za ok 8 stów, jednak do twojego zestawu byłby wystarczający...co do dzwieku to rewelacja, napewno spełniłby twoje oczekiwania co do jakości. Jeżeli chciałbyś dolożyś do budzetu 2 stówy to konkretem jest jeszcze Zapco Studio 150...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AudioArt 200.2T na pewno by fajnie zagrał, ale nie chce kupować wzmacniacza który ma ok. 10 lat, bo firma już dawno nie istnieje.

Steg QM75.4x trochę przekracza budżet no i jest 4 kanałowy tak samo jak K4.01 i Rm V41 U-Dimension, ale Steg K2.01 i Rm V21 U-Dimension jak najbardziej by pasowały.

Kto mieszka w okolicach Ostrowa Wielkopolskiego i ma te wzmacniacze ?? :przestraszony: Wpadłbym na odsłuch :niepewny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam emphasera ea 275 (2x80rms), ladna mala zgrabna 2 kanalowka, idealna pod siedzenie, spisuje sie elegancko, tylko rainbowom przydaloby sie zapodac 2x100rms wtedy z pewnoscia pokazalby pelnie swoich mozliwosci, bo teraz wykop maja porzadny :kwasny:, a i cena duzo ponizej twojego poziomu, gdzies w granicach 4 stowek :kwasny:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...