Skocz do zawartości

Glosniki pod radiem graja nieczysto, szukam wzmacniacza


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Posiadam w e30:

 

-radio sony cdx gs500r

- 4 glosniki + twitery audio system x series ( takie zolte membrany maja)

- wzmacniacz crunch gpx 1000.1

-skrzynie excursion 1000

 

 

 

Glosniki sa podpiete pod radio, wzmacniacz ze skrzynia pod wyjscie out w radiu.

 

Moj problem polega na tym ze nie jestem w stanie uzyskac z tych glosnikiw czystego brzmienia, jesli choc troche podglosnie radio, w glosnikach slychac charczenie, pierdzenie, takze w sykach.

 

Zastanawiam sie nad jakims wzmacniaczem pod wszystkie 4 glosniki w drzwiach.

 

Chcialem sprawdzic czy to wina koncowek mocy radia, wiec podpialem jeden glosnik w drzwiach pod ten wzmacniacz od skrzyni ( skrzynie odpialem ) i zaczynajac od minimalnego ustawienia wzmacniacza staralem sie uzyskac dobre brzmienie - niestety glosnik zaczyna pierdziec na niezadowalajacej glosnosci.

 

Czy te glosniki z drzwi mozna wogole podpinac pod wzmacniacz monoblok, czy jest on tylko pod subwoofer ?

 

Z gory dzieki za pomoc.

 

Pozdrawiampost-29202-0-07634800-1618147364_thumb.jpegpost-29202-0-20616000-1618147435_thumb.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Soniak dysponuje na kanał mocą 17W/4 ohm przy 1% THD.

Zapewne przy 22W dochodzi do 30% lub więcej... a to już ucho normalnego człowieka nie toleruje i z zatroskaniem sięga dłonią do kieszeni z portfelem.

Co jest objawem - sięganie - jak najbardziej godnym pochwały :)

 

Skrzynia jak rozumiem 4 ohm?

Czyli Crunch dostarczyć może jej 250W pod warunkiem, że jest prawidłowo ustawiony.

Jak bagażnik dostaje 250W, to na przód proponuję nie więcej jak 2 x 60 do 2 x 75W przy systemie pasywnym -> zwrotnica z systemu.

Poszukaj na naszej giełdzie, na pewno coś się znajdzie.

 

Pewnie nie masz wiedzy w temacie car audio ogólnie, wzmacniaczy, głośników i.t.d. dlatego zadajesz "proste" pytania.

Jak przeczytasz w instrukcji, że dany wzmacniacz ma pasmo przenoszenia 10Hz do 160 ... 250Hz, to na pewno nadaje się do zasilenia suba. Szczególnie jak pisze np. 1 x 250W dla 4 ohm obciążenia.

Jak pisze, że przenosi od 5 ... 10Hz do 20 000 ... 25 000Hz i ma 2 kanały (jeden kanał b.rzadko występuje), to nadaje się do zasilenia przodu jak i suba w tzw. mostku.

 

Soniak posiada 3 pary RCA, więc przy odrobinie "szczęścia" można odpowiednio nagłośnić twoje BMW.

 

Spróbuj odszukać w menu radia filtr HPF i aktywuj go przeskakując na 50, 60, 80Hz słuchając jak brzmią woofery.

I raczej nie stosuj podbicia niskich tonów.

Manual Sony:

https://www.sony.com/electronics/support/product/cdx-gs500r/manuals

Na dole PDF Operating Instrukcions

Edytowane przez grzeczny_52
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo Ci dziekuje.

 

Tak zgadza sie - nie mam wiedzy nt ca.

 

Wszystko nt mojego problemu juz wiem :)

 

Jeszcze gdyby ktos mogl powiedziec mi cos wiecej o tych glosnikach Audio system x series, bylbym podwojnie wdzieczny.

Glosniki i radio byly juz w samochodzie gdy go kupilem.

Czytajac nieco o roznych modelach glosnikow audio system wydaje mi sie ze sa nienajgorsze.

Ale nie moglem znalesc tych glosnikow w internecie, wszedzie sa teraz evo series czy chyba M.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...