Skocz do zawartości

Tweetery i głośniki przednie - sposób podłączenia


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

 

 

w najbliższym czasie planuję troszkę ulepszyć audio w swoim samochodzie. W pierwszej kolejności będę wygłuszał drzwi, maty butylowe i piankę już mam. Kolejny krok to montaż głośników i tweeterów. Zakupiłem zestaw głośniki przednie + tweetery + zwrotnica oraz przejściówkę z fabrycznego wtyku do wtyków na te głośniki (zdjęcia poniżej). W moim samochodzie (Honda Civic VIII 5D HB) nie było fabrycznie tweeterów.

 

 

Schemat:

IMG-20210312-152233.jpg

 

Głośnik:

IMG-20210312-152320.jpg

 

Tweeter:

IMG-20210312-152151.jpg

 

Zwrotnica:

IMG-20210312-152217.jpg

 

Wejście w samochodzie:

Bez-tytu-u.jpg

 

i przejściówka z wtyczki samochodowej na głośniki:

IMG-20210312-152430.jpg

 

Głośniki i tweetery zamierzałem spiąć w taki sposób jak na schemacie tzn. dokupuje kabelki o takim samym przekroju jak te w głośnikach, dokładam konektory i łączę: głośniki i tweetery do zwrotnicy do wejść WF i TW.

 

Moje wątpliwości pojawiają się co zrobić z wejściem IN. Czy mogę połączyć je poprzez przejściówkę do kabla w boczku samochodu do którego teraz podpięty jest głośnik czy to musi iść do radia?

 

Proszę o podpowiedź czy sposób podłączenia o którym myślałem jest OK czy kompletnie się mylę :)

 

Nie wymagam żadnych cudów dlatego chciałbym zostawić oryginalne kable a w przyszłości zmienić radio.

 

 

Pozdrawia

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...