Skocz do zawartości

Prosta aktywka HelixP6b i P1T plus Pioneer MVH S300BT


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Miałbym prośbe o pomoc przy podłaczeniu mojego zestawu. Jest to moj pierwszy zestaw jaki w ogóle składam :) Z góry prosze o wyrozumienie hehe. 

 

Sprzęt: 2x Helix P6B i 2x P1T i do tego radyjko Pioneer MVH S300BT

 

Problem: Jak podłaczyć to żeby grało w miare spoko i nie przypalić głosników? 

Aktualnie mam podpiete woofery i tweetery pod Front Right i FrontLeft. przed TW dany kondensator 2.2 mirko. Mam opcje HPF w radiu, czy to ustawić? I jak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam tego radia, ale jeśli nie masz dedykowanej zwrotnicy pasywnej to albo musisz taką zrobić albo podłączyć to aktywnie i pociąć z radia jeśli jest tam taka opcja. Wtedy będziesz potrzebował to podłączyć niezależnie pod cztery kanały.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pionek z wodotrysków ma tylko TA.

Reszta standardowa:

- 2 pary RCA,

- HPF i LPF.

TW powinien pracować od 3000/3200Hz w górę. Ten kondek ma za małą pojemność.

Przynajmniej 9.4uF, co da okolice 4000Hz lub zwrotnica mająca podział j.w. napisałem.

Za mały kondensator znaczy się że ten aktualny ucina zbyt mocno TW? Dobrze rozumiem? Im większa pojemność kondensatora tym więcej pasma dolnego dostaje głośnik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz zrobić samemu najprostszą zwrotnicę, która będzie ułatwiać "życie" twojemu zestawowi, to możesz to zrobić stosując jeden kondensator (konkretnie jeden 8,2uF oraz jeden 1,5uF połączone równolegle mając razem pojemność 9.7uF) i jedną cewkę na każdą parę TW i WF Helix'a.

Kondensator ograniczy pasmo od dołu dla TW, a cewka ograniczy pasmo od góry dla WF.

Cięcia i parametry elementów masz podane na poniższym zrzucie.

Cewka o jak najbliższych parametrach tych ze schematu, drut najlepiej 1mm.

8cc2a736e739b578.png

 

Dla 9.7uF parametr High Pass Fc: 4100Hz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...