Skocz do zawartości

Podłaczenie nowych głośników


Woody_22
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Dotarły do mnie nowe głośniki są to Tonsile Speed 1700 http://www.allegro.pl/item725993938_tonsil...system_165.html i chciałbym aby ktoś wytłumaczył mi jak je podłączyć w moim samochodzie.

Mam do nich zwrotnice zdjęcie: http://images38.fotosik.pl/188/69d76dbdcbad9886med.jpg

Proszę o schemat podłączenia i ustawienia przełączników Tweeter freq oraz T. gain.

Prosze mi powiedzieć jak mam to podłączyć używając instalacji, która już jest w samochodzie.

W którym miejscu można umieścić zwrotnice? Najlepiej byłoby zaraz za radiem, tam są wszystkie kable koło siebie, w innym miejscu będzie problem jak podłączyć tweetery i woofery.

Nie wiem czy tam będzie miejsce na 2 takie duże "pudełka"? No i kolejny problem to jak wyjąc takie fabryczne radio z Citroena Xsary II?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.Tweeter gain raczej na -3dB

1.Tweeter fraq. to już od Ciebie zależy

Pod input wchodzą kable od radia (sygnał z radia) a wychodzi z tweeter do twoich tweeterów.

no a woofer to wiadomo . Zwrotnice wolałbym zamontować na drzwiach pod boczkami jeśli jest miejsce i nie robi Ci to problemu. A co do wyciągania drzwi to na jakimś forum Citroena znajdziesz napewno. Google

Jeśli pomogłem to dziękuje :P

 

Dodaje linki jeśli nie chce Ci się szukać.

Forum Citroena Xary

 

2 link : Citroen Forum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok dziękuje, o wyciąganiu radia poczytałem.

Co to jest ten sygnał z radia;>? Czy muszę wyjąć radio żeby podłączyć zwrotnice? W otworach po głośnikach wychodzą po prostu kable którymi był podłączony głośnik. Nie ma tam innego kabla który mógłbym podłączyć pod input.

Czy muszę mieć do nich dystanse? I czy dystanse mogę przykręcić do plastikowych boczków samochodu, czy to dopiero jak będę wygłuszał drzwi?

Wydaję mi się, że dystanse uniemożliwią wtedy założenie maskownicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dystanse z mdfu przykręcamy do drzwi(blachy), nie do plastikowych boczków. To czy je zastosujesz to twoja sprawa, ale bez odpowiedniego wygłuszenia drzwi i dystansów efekt po zamontowaniu Tonsilków będzie kiepski. Poszukaj na forum jak wygłuszyć drzwi i czym to zrobić, tego typu tematów jest multum.

 

Sygnał z radia to krótko mówiąc to co płynie w kablach głośnikowych, jeżeli odłączasz stare głośniki, to kable które pozostały wpinasz do zwrotki(input), a następnie za zwrotką podpinasz głośnik(woofer +-, tweeter +-).

 

Polecałbym jednak podłączyć zwrotkę w wygodnym miejscu, aby dobrze pociągnąć kable do woofera i tweetera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko że kable od tweerów są przy szybie przedniej, a kable od wooferów są na dole drzwi przednich. Jak je połączyć? W ogóle to 4 kable wpina się w input (od tweetera i woofera?)

Zostaje mi chyba zrobić to zaraz za radiem, tam kable są blisko siebie.

Wygłuszenie drzwi mam w planach, ale za jakiś czas.

 

[ Dodano: 2009-09-02, 22:16 ]

A czy mogę na próbę podłączyć głośniki bez zwrotnicy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyjacielu Input jest to wejscie na sygnał z radia tak jak mowi kolega powyzej czyli najprosciej byłoby podbiac tam kabel ktory jest teraz podlaczony do woofera (głośnika w dzrzwiach) pozniej wziac kawałek nowego przewodu i podpiac nowy woofer do wyjscia woofer w zwrotnicy :P Nastepnie tylko puscisz sobie nowy kabel od zwrotnicy (zamocowanej w drzwiach) do nowego tweetera. I nie podłaczaj głosnikow bez zwrotnicy tzn tweetera woofer mozesz :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Schemat fabrycznego przewódu do fabrycznego zestawu "odseparowanego" wygląda u Ciebie prawdopodnie tak jak na rysunku.

Jeśli chcesz wykorzystać fabryczne przewody możesz umiejscowić zwrotnice w miejscu zaznaczonym żółtą krechą(patrz schemat na dole). Rozdzielając tam odpowiednio przewody(tak jak tnie je żółta kreska) tj. czerwony i czarny dać do Input + i -(w zwrotnicy) , zielony i niebieski do + i - output Tweeter , różowy i brązowy + i - woofer.

 

 

2 sposób - Możesz dać zwrotnice przy wooferze(w drzwiach), ale wtedy będziesz musiał z tamtąd pociągnąć przewód do tweetera.

3 sposób - Możesz również dać zwrotkę za radiem i następnie przewodem fabrycznym puścić sygnał do woofera, a do tweetera też pociągnąć nowy przewód(od zwrotnicy za radiem będzie Ci chyba lepiej podciągnąć w podszybie niż z drzwi). Wszystko zależy od Ciebie:)

post-1-1251932704.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękujemiki87, Twoja wypowiedz już mocno wyjaśniła mi co i jak.

Więc teraz u mnie to wygląda tak: http://images48.fotosik.pl/192/54255b78eeb66f95med.jpg

 

Wychodzi wiązka kabli z radia, z jednej wtyczki.

Nie wiem które to plusy które minusy. każdy kabel idzie oddzielnie do każdego głośnika( + i -). Pod input mam podłączyć kabel idący do woofera + -? a kabel od tweeterów zostawić? Wymienić na nowy? I z wyjścia na woofer w zwrotce wypuścić też kawałek nowego kabla i podłączyć woofer?

 

Powiedzcie, że już dobrze myślę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tego samego dzisiaj doszedłem z kolegą. A jeśli sygnał jest już podzielony to można i tak dodatkowo podłączyć głośniki przez zwrotnice? Ale jeśli nie trzeba by było tego robić to miałbym mniej roboty. Zaraz zejdę do samochodu i uaktualnię post z modelem radia. Wiem, że na pewno jest to Clarion.

 

[ Dodano: 2009-09-03, 17:54 ]

Nie wiem które to model, ale chyba Clarion PU-2472C(G) Albo ewentualnie Clarion RD3-01

 

[ Dodano: 2009-09-03, 18:04 ]

Moje następne pytanie to jak poznać który kabel to + a który - ?

 

[ Dodano: 2009-09-03, 18:41 ]

Czy oznaczenia na kostce 1, 2 to odpowiednio + i -? Przepraszam za tysiąc pytań, ale mam nadzieje, że już niedługo wszytko się rozwiąże :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz dowiedzieć się:

Wariant:

1.Czy z Twojego radia wychodzi sygnał oddzielny na woofer i oddzielny na tweeter z dwóch różnych kanałów,

 

Wariant:

2.(bardziej prawdopodobny) Czy sygnał jest z jednego kanału a tylko przewody głośnikowe są podłączone w radiu równolegle...

 

Jeśli 1. to znakomicie - podłączysz woofer do fabrycznego przewodu w drzwiach (sprawdzisz jak zagra) i tweeter do przewodu w podszybiu ( zabezpieczając go kondensatorkiem przed spaleniem). I w zasadzie będziesz mógł zrezygnować ze zwrotnicy lub przefiltrować nią woofer.

 

Jeśli 2. to za radiem dasz zwrotnice i pod Input podepniesz przewody wychodzące z radia + i - [ bezpiecznie będzie wziąć te wychodzące na woofer - jeśli jednak pewne będzie iż fabryczny woofer i tweeter napędzany był z 1 kanału w radiu to możesz te przewody zmostkować + z + i - z -]) i z niej dasz już pocięty sygnał na woofer(fabrycznym przewodem) i na tweeter (również fabrycznym).

 

Przewody powinny być oznaczone, a przynajmniej minus. Ewentualnie poszukaj a necie oznaczeń - jaki kolor czym jest +/-

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro postaram się wszystko sprawdzić. Może podjadę do Citroena, chociaż tam wątpię, żeby cokolwiek widzieli. Jak wypnę wtyczkę z radia to też chyba tego nie zobaczę. Poszukam jakiegoś manuala i opisów.

 

[ Dodano: 2009-09-03, 23:11 ]

Aha przewody oznaczone są 1 i 2. I mają przy każdym głośniku inne kolory. Podpiąłem na próbę sam woofer dzisiaj jako 1 plus, a 2 minus i zagrał tylko nie wiem czy to na pewno + i -.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...