Skocz do zawartości

BIG III - upgrade instalacji elektrycznej


MixhaL
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ja zamierzam w przyszłym miesiącu zabrać się właśnie za Big 3 i zaczerpnąłem troszkę teorii na ten temat. I z tego co wyczytałem - obejrzałem to wywnioskowałem mniej więcej to:

Ze źródeł amerykańskich (filmików, tekstów, poradników) wynika, że dosłownie w 90% nikt nie wspomina o bezpieczniku, w dodatku oni robią tak, że masa do silnika idzie z aku a nie z karoserii.

Natomiast ze stron europejskich można wywnioskować, że tutaj w większości jednak bezpiecznik jest i masa idzie z aku > karoseria > silnik.

Chyba nic nie polątałem.

 


Może jest to zależne od norm bezpieczeństwa w danej firmie.

Jestem podobnego zdania, na przykładzie właśnie amerykanców i europejczyków wynika, że oni w tych swoich 5-6 litrowych motorach nie montują takowych bezpieczników. Może to tylko moje spostrzeżenie, ale to zauważyłem korzystając ze źródeł i dość sporo guglująć.

Nie mniej jednak, ja mam zamiar zamienić swoje kabelki w aucie na 35mm i dać mimo wszystko bezpiecznik ANL z porządną oprawką ze sprawnością (tak to się mówi?) większą niż alternator (mam 120A).

 

Zapewne jakieś wrażenia zamieszczę. Chyba że spale się razem z autem ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie też zrobie big3 od razu na 50mm2 i się nie będę męczył bo to jak robić to na bogato a że po wpakowaniu sprzętu zaczynam mieć lekki stroboskop ze świateł to trzeba o to zadbać i w kolejnym etapie leci altek od craftera. Ewentualnie poprawie wszystkie styki jeszcze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam,

Rozebrałem wczoraj swoją instalacje by ocenić jakiej grubości są kable. Jako ze silnik 1.1, kable wyglądają na 10mm2. Wiązka jest porządnie zrobiona i zabezpieczona dluga na około metr. Autor tematu wspomina o dodaniu kabli jedynie przy minusie akumulator->karoseria. Czy wchodzi w grę też dodanie kabla silnik->karoseria i alternator->akumulator do ori?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, chyba źle się wyraziłem :krzeslem: 

 

Oczywiście wszystkie do poprawy  :) tylko czy w każdym przypadku można dodać, czy zaleca się dodać aku>masa, a pozostałe dwa zamienić na grubsze?

 

Mam resztkę 35mm2 i to chce dodać obok ori zarówno aku>masa, silnik>masa, altek> aku...

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ori instalacje zostaw w spokoju jedynie dołóż tą 35mm2 na ile ci wystarczy

czasami w ori instalkach problemem nie są przewody, a połączenia kabel-konektor. U siebie wywaliłem orginalny konektor(prasowany) i ten sam kabel dałem na nowe oczka itp... Samo to doprowadziło do powrotu napięcia na właściwe tory, dla spokoju potem dołożyłem przewody, jednak nie dało to nic prócz spokoju. Spadki max 0,5 V (klima, komplet świateł: krótkie, długie, przeciwmgłowe przód i tył, ogrzewanie szyby i lusterek, system audio). Mierzone na klemach aku - voltomierz na stałe z sygnałem z klem.

Tak więc sprawdziłbym połączenia. Zmierz napięcie jakie daje alternator, a jakie jest na aku. U mnie była różnica prawie 1V,a na obciążeniu do ponad 2,5V.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...
  • 2 lata później...
Panowie a wykonywał już ktoś BIG3 w samochodzie wyposażonym w system start/stop? U mnie w Passacie B7 jest pirotechnik na klemie minusowej i zastanawiam się jak to obejść. Jakieś pomysły?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...