Skocz do zawartości

Alpine 7876RB - głośne puknięcie z głośników przy wyłączaniu.


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Około tygodnia temu nabyłem HU za którym dość długo chodziłem tj. 7876RB.

Ogólnie radio jest w stanie idealnym wizualnie, przyszło z kompletem papierów, pudełkiem itp. - widać że poprzedni właściciel szanował sprzęt. Zasadniczo wszystko działa bez zarzutu poza felerem opisanym w temacie, mianowicie przy utracie napięcia, radio reaguje głośnym puknieciem któremu towarzyszy spore wychylenie membran wooferow. Po podmianie HU problem znika. Nie testowałem na wyjściach z wbudowanego wzmacniacza, ale podejrzewam że będzie to samo. Spotkał się ktoś z podobnym problemem i może podpowiedzieć gdzie szukać przyczyny? Sprzętu zwracać nie chcę bo egzemplarz godny, a wg. sprzedającego (notabene pierwszy właściciel) kilka lat przeleżał w szafie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Nie testowałem na wyjściach z wbudowanego wzmacniacza "

Trochę to niejasne? Rozumiem, że nie sprawdzałeś czy objaw występuje również na wyjściach chinch? Proponuję to sprawdzić. Czy radio ma opcję IC off?

Na moje jeżeli to "leżak magazynowy" najzwyczajniej należy wymienić kondensator elektrolityczny (będzie to ten największy na pokładzie radia) który prawdopodobnie wysechł ...tak na 90% stawiam, że po tym zabiegu będzie Pan zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chwaląc się miałem kiedyś podobny problem. 9833r vs jakiś mniej markowy tymczasowy wzmacniacz na front. Pomogła wymiana wzmacniacza. Wyglądało mi to na za długą włokę "mute-wyciszenia wzmacniacza" po zdjęciu sygnału rem ze wzmacniacza. Albo "za długo" po wyłączeniu radia alpina wystawia sygnał rem.. Trochę chyba namieszałem, ale tak to widzę..;P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Nie testowałem na wyjściach z wbudowanego wzmacniacza "

Trochę to niejasne? Rozumiem, że nie sprawdzałeś czy objaw występuje również na wyjściach chinch? Proponuję to sprawdzić. Czy radio ma opcję IC off?

Na moje jeżeli to "leżak magazynowy" najzwyczajniej należy wymienić kondensator elektrolityczny (będzie to ten największy na pokładzie radia) który prawdopodobnie wysechł ...tak na 90% stawiam, że po tym zabiegu będzie Pan zadowolony.

Miałem na myśli, że póki co sprawdzałem to jedynie gdy HU był spięty z zewnętrznym ampem, a nie testowałem bezpośrednio "z kostki", czyli z wbudowanego w HU wzmacniacza ;)

Sprawdzałem opcje i nie chyba nie ma opcji wyłączenia, dla pewności sprawdzę w manualu.

 

Nie chwaląc się miałem kiedyś podobny problem. 9833r vs jakiś mniej markowy tymczasowy wzmacniacz na front. Pomogła wymiana wzmacniacza. Wyglądało mi to na za długą włokę "mute-wyciszenia wzmacniacza" po zdjęciu sygnału rem ze wzmacniacza. Albo "za długo" po wyłączeniu radia alpina wystawia sygnał rem.. Trochę chyba namieszałem, ale tak to widzę..;P

Teoretycznie to możliwe, ale tj. napisałem na innych HU Alpine (7893, 7894, 7878, 7944) taki objaw nie występuje.

Piec to leciwy, ale nieźle trzymający Zapco studio 100 także tą opcję raczej wykluczam.

 

PS.

Też mi się wydaje, że to któryś kondziołek - czy jest ktoś z forum, którego z czystym sumieniem moglibyście polecić w kwestii serwisu?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...