Skocz do zawartości

Idealne źródło DAP


fulas
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Od dłuższego czasu myślę nad stworzeniem "idealnego" źródła pod car audio i home audio. Cały system CA oparty na procesorze Helix DSP PRO MKII (posiada  Przetworniki AC: Asahi Kasei oraz Przetworniki CA: Analog Devices). Do dyspozycji jest wejście coaxialne jak i toslink. Z tego co wiem iBasso dx160 posiada wyjście coaxialne więc pomyślałem że byłby idealnym źródełkiem dla systemu z helixem. Co o tym sądzicie? Nie powinno być żadnych komplikacji?

 

Druga sprawa to home audio... Tutaj zaczyna się mały problem, ponieważ nie wiem jak to wszystko zgrać... Obecnie mam Sansui  AU G-77X. Ma możliwość współpracy z korektorem graficznym. Jedyne połączenie jakie przychodzi mi do głowy to RCA-Aux. Nie ukrywam że w najbliższym czasie planowałem zmianę sprzętu w domu, więc idealny moment aby zgrać wzmacniacz i źródło.

 

Głównie zależy mi na praktycznym źródle do Home i Car audio, jest to priorytetem. Oczywiście dx160 używałbym do odtwarzania muzyki po przez słuchawki głównie w pracy i w chwilach gdy nie było by to możliwe w inny sposób .

 

Każda uwaga/sugestia mile widziana. Dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dap to super sprawa sam używam dx220 w aucie przez coax a w domu przez wyjście zbalansowane bezposrednio do wzmacniacza juz od długiego czasu . Nie ma problemu żeby połączyć go coaxem z helixem a napewno jako jakościowe źródło bedzie lepszy niz połączenie przez moduł usb .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Helixa wsadź HEC-USB, do domu jakiś DAC z LDAC, źródło to urządzenie z androidem. Używam obu rozwiązań, polecam.

Chciałbym używać tylko jednego urządzenia(żródła) do CA, home audio i do słuchawek, aby uniknąć niepotrzebnych kosztów. Mieć jedno źródło i nie ważne gdzie jestem, słuchać bezstratnych plików. Czyli nieważne czy w domu, aucie czy też w pracy(słuchawki).

 

Myślałem jeszcze nad modułem bluetooth do Helixa, tylko ciekawi mnie jak z jakością wtedy... Chyba USB było by lepszym rozwiązaniem tak jak napisałeś. Chociaż nie ukrywam że narazie najbardziej podoba mi się podłaczenie do helixa DAPa po przez coaxa.

Dap to super sprawa sam używam dx220 w aucie przez coax a w domu przez wyjście zbalansowane bezposrednio do wzmacniacza juz od długiego czasu . Nie ma problemu żeby połączyć go coaxem z helixem a napewno jako jakościowe źródło bedzie lepszy niz połączenie przez moduł usb .

DAP według mnie byłby idealnym źródełkiem. Jakiego amp używasz w domu? W jaki sposób podłączasz dx220 po balansie pod amp domowego? Zastanawiam się czy mógłbym puścić sygnał po balansie(z dx160) do swojego amp(sansui Au g77x). Poza tym i tak mam zamiar zmienić swój system domowy, więc zawsze mogę pomyśleć nad jakimś innym amp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Ibasso DX150, ( wcześniej było Xduoo X10T II )

 

W aucie podłączony po wyjściu optycznym do procesora Helix DSP II

W domu podłączony po wyjściu optycznym do amplitunera.

 

Jeśli twój amp nie ma ani optyka ani coax zostaje puszczenie dźwięku po RCA skoro dźwięk idzie na słuchawki pójdzie też po RCA.

post-8190-0-67913100-1609842966_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym używać tylko jednego urządzenia(żródła) do CA, home audio i do słuchawek, aby uniknąć niepotrzebnych kosztów. Mieć jedno źródło i nie ważne gdzie jestem, słuchać bezstratnych plików. Czyli nieważne czy w domu, aucie czy też w pracy(słuchawki).

 

Myślałem jeszcze nad modułem bluetooth do Helixa, tylko ciekawi mnie jak z jakością wtedy... Chyba USB było by lepszym rozwiązaniem tak jak napisałeś. Chociaż nie ukrywam że narazie najbardziej podoba mi się podłaczenie do helixa DAPa po przez coaxa.

DAP według mnie byłby idealnym źródełkiem. Jakiego amp używasz w domu? W jaki sposób podłączasz dx220 po balansie pod amp domowego? Zastanawiam się czy mógłbym puścić sygnał po balansie(z dx160) do swojego amp(sansui Au g77x). Poza tym i tak mam zamiar zmienić swój system domowy, więc zawsze mogę pomyśleć nad jakimś innym amp.

ja mam helix dsp ultra i kupiel bluetooth hec i gralem tidalem z samsunga galaxy note ale jakosc mnie nie zadawalala. kupilem fiio m11 i puszczam coaxem i jest wyraznie lepsza dynamika utworów (oczywiscie slychac przy jednym i drugim transporcie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...