Skocz do zawartości

KOMUNIKAT CUR


ŁYSY
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

WITAM

Posiadam wzmacniacz ALPINE MRV-F545

Gdy podgłoszę na radyjku do połowy wzmacniacz się wyłącza i na wyświetlaczu pojawia się migający komunikat CUR

drugi wzmacniacz na suba gra nadal

Gdy wyłącze i włącze radio problem znika

Co to znaczy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cos związane z impedancja głosnika..

Napisz jakie masz radio-jak ustawione wyjscie

Głosnik-jak spienty itd

 

Nie znam dobrze anglika-moze ci pomoze, albo ktos ci to wyjasni:

"The "CUR" display means that the amp is drawing excessive current and the protection circuit is activating. Too low impedance or shorted speakers will cause the amp to draw excessive current"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"napis CUR znaczy ze wzmacniacz jest przeciążony i obwód zabezpieczenia jest aktywowany (ot taka dioda protect w innych wzmakach). Za niska impedancja lub zwarcie na głośnikach powoduje ze wzmacniacz jest przeciążony"

 

ot takie tłumaczenie "ze słuchu".

 

pozdro!

marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam jeszcze że przewód masowy też pociągnąłem z akumulatora, wcześniej był przy karoserii, widocznie te Alpiny są czułe na prąd?

A akumulatory jak i alternator mam sprawne, objawów takich nie było kiedy samochód był uruchomiony, widocznie napięcie z akumulatorów nie wystarcza ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie wina grubości kabli ja podobny wzmacniacz mam na 16mm2, wcześniej pracował na wspólnym kabli z innym wzmacniaczem, rozdzieliłe je i wszystko w porządku, bez przesady z tymi grubościami.

Człowiek napisał że ma słabe ładowanie i to jest jego przyczyna, niedoładowany akumulator słabe napięcie na zasilaniu, co mu pomogą grube kable jak ładowanie jest 11V

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

włącza się zabezpieczenie przeciw przeciążeniowe czyli albo za mała impedancja, albo zwarcie. Może to byś spowodowane kilkoma czynnikami:

1. uszkodzenie instalacji

2. uszkodzenie któregoś głośnika

3. uszkodzenie lub błędnie zrobiona zwrotnica systemu

4. błędne podłączenie głośników

 

musisz sprawdzić instalację, odłącz wszystkie głośniki od wzmacniacza, od wszystkich kanałów, podłączaj je po jednym i sprawdzaj, będziesz wiedział na którym kanale masz problem i dalej trzeba szukać po kablach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...