Skocz do zawartości

Helix p10w vs ESX SX 1040


lastyh
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Piszę ten temat gdyż na forum wiele razy przewijało się jakoby ESX SX 1040 miał podobną budowę do helixa p10w. Wiele ludzi zastanawiało się, czy  grają podobnie ze względu, że ESX można dostać nowego za 429 zł a Helixy chodzą po tyle samo ale używane. 

 

Przyszedł do mnie ESX 1040 magnes i kosz w zasadzie identyczny, minimalnie inna membrana jednak z chyba takiego samego materiału. Parametrami niby troszkę się różnią ale parametry nie grają. W Helixie zawieszenie dodatkowo szyte w ESX tylko klejone. ESX jakby mniej starannie wykonany ale czy da się to wychwycić w graniu?

 

Wczorajszy dzień testowane oba głośniki w 2 skrzynkach 20 litrów brutto oraz 25 litrów brutto zamknięte oraz wentylowanej (litrażu nie pamiętam ale zrobiona pod helixa. 

 

Profil grania identyczny jak na 10 jeden i drugi gra dość tłusto barwa w ESX w zasadzie identyczna jak w Helixie( a chyba za to ludzie cenili sobie Helixa). Helix miał zawsze 1 minus dość szybko się kończył w ESX tak samo ale pamiętajmy, że to 10 i nie mają 1000 wat w RMS. Szybkość w zasadzie identyczna i tutaj uwaga!! minimalnie szybszy wydawał sie ESX. Głośność maksymalna 1 i drugiego w zasadzie identyczna chociaż w 20 litrach zamkniętej Helix wydawał się ciut głośniejszy. 

 

Generalnie rzecz biorąc jak ktoś szuka suba do uzupełnienia przodu i chce mały rozmiar i szuka coś pokroju Helixa to aż żal nie wybrać tego ESX. 

 

Przyznam szczerze, że nigdy żaden głośnik nowy za 400 zł mnie nie zaskoczył tak pozytywnie.  

 

Zapraszam do dyskusji bo wiem, że na forum kilku ludzi też miało oba te głośniki i też były zdania, że różnica między nimi jest nie do wychwycenia. 

 

ps. często na innych forach są różne polecane rzeczy o danej tematyce może by zrobić podczepiony temat z polecanymi subami, głośnikami, piecami itp w zależności od preferencji brzmieniowych i ceny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ps. często na innych forach są różne polecane rzeczy o danej tematyce może by zrobić podczepiony temat z polecanymi subami, głośnikami, piecami itp w zależności od preferencji brzmieniowych i ceny?

 

Jestem za, kiedyś założyłem tego typu temat i na tym koniec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze że coś przetestowałeś i podzieliłeś się swoimi odczuciami. Tak trzymać!

 

 

 

Myślę że jeden temat zbiorczy będzie mało przejrzysty a żeby zrobić spis treści to trochę dużo roboty. Osobny dział do takich treści był by bardziej przydatny. Jeśli Administrator nie ma czasu ani chęci na stworzenie nowego działu to trzeba wrzucać w 'Wszystko o sprzęcie Car Audio'. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...