Skocz do zawartości

Dobre woofery pasujące do morel mt 250


bienek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Pioneer deh 80prs

Wzmak: alpine pdx f6 4x177

Sub: jl 10w0v3-4 skrzynka 20L

Tweetery: morel mt250

Woofery: morel tempo ultra

Zwrotnice: morel tempo ultra

 

Wydaje mi się, że w moim systemie najsłabszym ogniwem są wooferki. Niby nie gra to źle, ale czegos mi brakuje. Wzmacniacz jest dla nich za mocny i musze mieć skręcony gain. Wysokie są super, ale w średnicy brakuje jakości.

 

Myślalem nad mw morel elate, żeby był komplet, ale może lepsze byly by mw innej firmy? Najlepiej zeby miały ok 150-200rms i dorównywały jakością tweeterom mt250.

Lubie dynamiczne, mocne granie, z wyraźną sceną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko gra na oryginalnych zwrotnicach z zestawu tempo ultra. Wygralem mt 250 i zamieniłem je z tweeterami z zestawu tempo ultra.

mt250: Impedancja: 6 Ohm, stąd cięcie się rozjechało i brzmi jak brzmi.

Pioneer deh 80prs ma aktywkę więc możesz jej użyć lub przerobić zwrotnicę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wstępnie nie musisz instalować wzmaka do zasilenia TW.

Teoretycznie możesz użyć wzmacniacza Pionka, który na parach:

 

lewa strona

- green +

- green/black -

prawa strona

- violet +

- violet/black -

 

... zasili TW.

 

W pasmie 6000 ... 12000 Hz będzie potrzebna moc 17/18W - czyli standard Pionka wystarczy... powinno być bez clipa. Ale to trzeba by było sprawdzić

Natomiast Alpinka powinna być ustawiona nie więcej jak na 150W dla WF, ale raczej ze wskazaniem na mniej.

Później, jak będzie niedosyt zadecydujesz, co dalej.


Pisząc o mocy końcówki wzmacniacza Pionka zapomniałem o impedancji TW.

Może się okazać, że przy ogólnie głośnym słuchaniu jego końcówka mocy będzie pracowała z max. mocą... do tego dochodzi kwestia pasma przenoszenia od góry i THD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie lubię półśrodków. Jak bym miał robić aktywnie to pdx f6 byłby na tweeterki i woofery, a na suba dokupiłbym pdx m6. Można je fajnie poskladać jeden na drugim wiec nie zajmowalby to duzo miejsca.

 

Na razie będę się rozglądał za innym wooferem, tylko nie wiem czy isc w stronę elate, czy może szukać czegoś innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

,,mp 5.16" będą znacznie lepsze od tych woferów z tempo ultra? Słuchałeś ich?

Zdecydowanie lepsze. Zdarzyło mi się nawet je montować.

 

 

 

 

- zdradź, których wooferów nie słuchałeś?

Bez przesady, sprzętu na świecie jest nie do ogarnięcia... ale staram się :)

 

 

Wydaje mi się, że w moim systemie najsłabszym ogniwem są wooferki. Niby nie gra to źle, ale czegoś mi brakuje. Wzmacniacz jest dla nich za mocny i muszę mieć skręcony gain. Wysokie są super, ale w średnicy brakuje jakości.

Mi natomiast wydaje się, że powinieneś najpierw zestroić/ustawić obecny sprzęt zanim zaczniesz ferować wyroki. JL'ek pasuje do tempo, warto się przyłożyć do tego systemu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Zdecydowanie lepsze. Zdarzyło mi się nawet je montować.

 

 

Bez przesady, sprzętu na świecie jest nie do ogarnięcia... ale staram się :)

Mi natomiast wydaje się, że powinieneś najpierw zestroić/ustawić obecny sprzęt zanim zaczniesz ferować wyroki. JL'ek pasuje do tempo, warto się przyłożyć do tego systemu.

Możliwe, że nie umiem tego wszystkiego odpowiednio poustawiać. Stawiam pierwsze kroki w CA. O ile kwestie manualne czyli złożenia wszystkiego w całość raczej nie przysparzają mi większych problemów, to mnogość ustawień deh 80prs już trochę mnie przytłacza.

 

Niestety mieszkam w najbardziej zadupiałej części kraju (południe Podkarpacia) jeśli chodzi o wszelkie kwestie i nie mam nawet do kogo podjechać, żeby mi pomógł to zgrać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Niestety mieszkam w najbardziej zadupiałej części kraju (południe Podkarpacia) jeśli chodzi o wszelkie kwestie i nie mam nawet do kogo podjechać, żeby mi pomógł to zgrać.
W Rzeszowie działa ESSA. W pobliżu jest kilku forumowiczów, trochę chęci i...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...