Skocz do zawartości

Najlepszy aktualnie zestaw 2way do 1tys zl


cichy9007
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Tak jak w temacie.

Który z obecnie nowych zestawów 2 way( z pasywną zwrotnicą) oferuje sobą najwięcej, ma najlepszy stosunek ceny do jakości w kwocie max 1tys zl? Są lepsze i gorsze konstrukcje, interesują mnie te które wam najbardziej się spodobały, są swojego rodzaju "hitem strefy", zapraszam do luźnej dyskusji.

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowy gracz Xcelsus XU6.2C. Świetny tweeter bardzo szczegółowy, woofer z mocnym kopnieciem i znakomitą średnicą. Przypominają się stare DLSy ale nic dziwnego w końcu Xcelsus to dziecko jednego z założycieli DLSa.

https://xcelsus.pl/?page_id=310&lang=eu

 

 

Wysłane z mojego HTC U12+ przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowy gracz Xcelsus XU6.2C. Świetny tweeter bardzo szczegółowy, woofer z mocnym kopnieciem i znakomitą średnicą. Przypominają się stare DLSy ale nic dziwnego w końcu Xcelsus to dziecko jednego z założycieli DLSa.

https://xcelsus.pl/?page_id=310&lang=eu

 

 

Wysłane z mojego HTC U12+ przy użyciu Tapatalka

Faktycznie nowa marka, przeglądając fb natrafiłem na post w którym Paweł z CAS propaguje i testuje tą markę. Być może okaże się to zestaw godny polecenia i będzie alternatywą dla inny znanych marek i zestawów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paweł z CAS propaguje i testuje tą markę

 

Jeszcze napisz , że za darmo bawi się w samarytanina, to się obsmarkam ze śmiechu . ;-)

 

A już na serio , co prawda nie miałem okazji słyszeć, ale patrząc na parametry , to punkt cięcia między tw a mid jest stosunkowo wysoko, tj. 4,5 kHz, jaki ma to wpływ na wysokość sceny , trzeba by zapewne posłuchać .

Albo ten wf jest wybitny na średnicy , albo tw nie za wysokich lotów z dość wysokim FS, uniemożliwiającym niższe strojenie .

 

Ja szukając zestawu do ok tysiąca , wybrałem Morel Tempo Ultra 602 MK2 , czy dobrze to się okaże , ale to ma tylko coś tam pitolić w tylnych drzwiach podczas jazdy z kompletem pasażerów .

Więc potraktowałem to jako budżetową alternatywę , głośników OEM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Truck łap chusteczkę i wytrzyj smarki:)

Morel o którym piszesz z tego co w necie wygrzebałem ma podział na 3.2khz 6db także jest niżej niż w tamtym zestawie. Jak punkt podziału wpływa na odsłuch w aucie? Domyślam się że więcej idzie na tweeter ale jak w praktyce?

Jak dla mnie po raz enty Eton ale i dwa zestawy GZ wyglądają obiecująco[emoji2]

 

Wysłane z mojego Nokia 6.1 Plus przy użyciu Tapatalka

Które zestawy dokładnie masz na myśli?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak punkt podziału wpływa na odsłuch w aucie? Domyślam się że więcej idzie na tweeter ale jak w praktyce?

 

Finalny efekt jest zależny od wielu czynników , jak typ auta , umiejscowienie wooferow (np Octavia z wooferami z tyłu drzwi :-) ), umiejscowienie Tw, trójkąt czy może dalekie słupki w vanie?

Ale prawda jest taka , że im więcej jest w stanie przejąć Tweeter, tym więcej się dzieje ponad deską a mniej w nogach , czyli wokalista czy instrumenty grają w większej mierze na poziomie wzroku , uszu słuchacza a mniej się kotłują gdzieś w nogach , mówiąc kolokwialnie.

Morel o którym piszesz z tego co w necie wygrzebałem ma podział na 3.2khz 6db także jest niżej niż w tamtym zestawie.

 

Nie zrozum mnie źle, ja nie twierdzę , że Tempo Ultra to jakiś super objawiony zestaw , ale kupiłem go kilka dni temu i po wzięciu w rękę sprawia wrażenie uczciwie zrobionego , woofer ma solidny napęd , zawieszenie , membrana to specjalnie pokryty papier i jest bardzo sztywna i lekka, naprawdę miło się zaskoczyłem jakością wykonania.

Do mnie przemawia jeszcze nie przekombinowanie zwrotnicy , woofer sam się naturalnie filtruje, nie ma potrzeby go niczym niepotrzebnie kastrować, do tego jest dograny TW filtrowany zboczem, które ja osobiście bardzo lubię tzn 6db/okt, co także świadczy , że jak na tą klasę zestawu przy cenie ok 1 tys jest także uczciwie zrobiony i może przyjąć tak łagodną ale i bardzo muzykalną filtrację.

Myślę , że odpowiednio zasilony ten zestaw powinien zagrać dość przyjemnie w swojej klasie.

Nie ma tam ledow w grillu, nie ma kolorowych krzykliwych napisów jest za to sprawdzona fajna technika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...