Skocz do zawartości

Lewa przednia strona gra ciszej, nie działa wyciszenie głośnika


Rekomendowane odpowiedzi

Radio Kenwood ddx-4019BT, wzmacniacz 4-kanałowy Pioneer GM-D8704 i 4x głośniki systemowe Hertza serii Mille.

Działało dobrze i coś się popsuło nieoczekiwanie i nie mogę dość co się dzieje.

Dodam, że nie jestem laikiem, sam kładłem całą instalację, łącznie z nowym okablowaniem głośnikowym  i wygłuszałem auto też...

Niedawno zmieniłem wzmacniacz, ale problem już się zaczął wcześniej.

Tył gra ok i problemu brak. Przednia zaczęła generować przed zmianą wzmacniacza problem iż tweeter lewy grał o 3dB ciszej niż prawy,

a woofery na tym samym poziomie grały. Po zmianie wzmacniacza cała lewa przednia strona gra ciszej. 

Zmieniałem kable podłączeniowe we wzmacniaczu i w radiu, ale nie miało to znaczenia, dalej lewa strona gra ciszej.

 

I drugi problem już po zmianie wzmacniacza się pojawił, że nie mogę w radiu wyłączyć lewej lub prawej przedniej strony całkowicie.

Mimo ustawień na zero, bardzo cicho słychać grający zestaw. 

 

Nie rozumiem o co chodzi, rozbierałem boczki drzwi, trójkąty lusterek, sprawdzałem połączenia, odłączałem, podłączałem ponownie

i nic nie znalazłem. Co by mogło coś takiego powodować. Bardzo proszę o pomoc.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zmieniałeś kable głośnikowe na wzmaku miejscami ( tj. L i P ) i nadal ciszej gra lewa strona to znaczy, że problem jest między wyjściem wzmaka a lewymi głośnikami. Sprawdził bym zwrotnicę, czy nie ma jakiś problemów z przełącznikami poziomu ( może nie stykają )?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy sama zwrotnica może się popsuć?

 

Na zwrotnicy jest jeden przełącznik A-display/In-Car. Na A-display gra jeszcze ciszej, zresztą pozostałe są ustawione na In-Car. 

Podłączenia przewodów oczywiście sprawdzałem i nic złego nie widziałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...