Skocz do zawartości

Kable, wtyki, bezpieczniki - czego potrzebuję do instalacji CA


Rekomendowane odpowiedzi

Witam ponownie.

 

Nowy temat, bo i zagadnienie zgoła odmienne od poprzedniego. Wiem już co będę montował, teraz kwestia potrzebnego oprzyrządowania. W sensie jakie kable, jakie wtyczki, jakie inne drobiazgi - żebym chociaż wiedział pod jakimi hasłami szukać. Co do długości kabli to jeszcze nie wiem, zależy czy uda mi się upchnąć wzmaka pod siedzenie czy będzie musiał trafić do bagażnika. Długości więc przeważnie pomijam.

Z FAQ się zapoznałem, z instrukcjami urządzeń również, więc wiem jak to w teorii powinno wyglądać. Chciałbym spiąć w całość 3 rzeczy (zestaw stereo):

  1. Radio SONY DSX-A410BT
  2. Wzmacniacz BLAUPUNKT GTA260 ES
  3. Głośniki Audio System M165 EVO2

Będę zatem potrzebował:

  1. Kabel spawalniczy 20 mm2 (przekrój wydaje się wystarczający, nawet jeśli wzmak wyląduje w bagażniku) - wszystko x2 (dla plusa i minusa).
  2. Bezpiecznik szklany rurkowy 25A + oprawka bezpiecznika (ewentualnie bezpiecznik + coś takiego, żeby oszczędzić sobie roboty: https://allegro.pl/oferta/oprawa-oprawka-bezpiecznika-rurkowego-agu-kabel-7140863405)
  3. Konektor oczkowy do klem akumulatora x2, rozmiar M8, z obejmą dla przewodu 20 mm2.
  4. Konektor widełkowy do wzmaka x2, z obejmą dla przewodu 20 mm2.
  5. Kabel sygnałowy 2RCA/2RCA - tu z własnego doświadczenia z domowym systemem audio wiem, że nie należy przesadnie skąpić. Dobre doświadczenia mam z marką Vitalco, ekranowany, pozłacane wtyki.
  6. Jakiś najprostszy cienki kabel remote. Tu chyba nie ma co wydziwiać.
  7. Trochę peszli na zabezpieczenie przewodów przy przeciąganiu przez "trudne" miejsca (np. otwory w blachach).
  8. Termokurczki.
  9. Do połączenia wzmacniacza z głośnikami nic nie potrzebuję, bo wszystkie przewody są w zestawie z głośnikami :)

To będzie wszystko czy o czymś zapomniałem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...