Skocz do zawartości

Ground Zero 30cm Audison SRx2s


Misio
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Chciałem dziś pomóc 1 ziomeczkowi ze sprzętem i troche zdurniałem. Zaczynając ma wzmaka Audison SRx2s (gain na opor), do tego skrzynie szczelinowa z 30cm ground zero na 90% W7 tj. 1,5kw RMS w 1ohm. Twierdzi że wcześniej tak łupał że lusterka przestawiał a teraz jest lipa. Posłuchałem no i rzeczywiście robi wiecej hałasu jak niskiego bassu. Oczywiście wzialem miernik, plik testowy żeyb gain ustawić ale co ? nei miał śrubokreta na taka robote i psu w dupe caly moj zestaw wiec jedzimy na ucho. Zaczynamy
1. wzmak Gain na full ale filtry na minimum (ciecie na 50Hz) i lpf ustawione plus podbicia na max

2. Radio jakiś kenwood z 3way zwrotnica też dojebane podbicia. 

Przestawilem na radio LPF dla suba na 70hz i zwrotke na przód HPF 60hz. Człowiek twierdzi że wcześniej przód wgl nie harczał nawet na max volume a teraz harczy... Zaczalem tlumaczyc że obstawiam że 15 letnie ori głośniki sie wysrały i sorry dalem HPF i to na bank nie moja wina ze cos Ci harczy. 

Wyłączylem wszystkie podbicia w radio a sub ustawiony na 0 (skala od -50 do bodajże +10). Wzmak filtry na full i gain na minimum. Słuchamy no i niema suba lekko plumka, podkrecilem i zaczal cos tam lupac ale ze to nie to (słowo łupac nie bez powodu bo dla mnie to dudniło i łupało) no to jedizemy dalej gain ktory mniej wiecej od polowy juz powodowal spłycenie bassu wiec moim zdnaiem przester plus wzmak mrugal na mnie z niebieskiego podswietlenia na fioletowe wiec skrecilem na tyle zeby nie mrugal. Człowiek twierdzi że to wgl nie gra i kiedys bylo lepiej... a wszystko sie zaczelo od tego ze komus pożyczył auto i od tamtej pory tak niegra. Niby wcześniej subwoofer trząsł autem jak zły a i przód nie harczał a teraz jest lipa. 
Coś podpowiecie ? Durny sie wyrwalem zeby podjechał to mu sprobuje pomoc żeby nie błądził jak ja kiedyś. 

 

Wzmacniacz był mega nagrzany nawet bez grania i piszczy cewkami bez obciążenia do tego jest stabilny w mostku do 4ohm a głośnik ma 1ohm więc może jednak wzmak nie dał rady ? Ja mam zapasowy tylko 2 kanały wiec w mono 4ohm stabilny także nie planuje zjarac swojego wzmaka testujac u niego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok masz rację jest to jakiś trop. W głowie miałem tylko że ktoś coś pozmieniał dlatego mu to nie gra. Przychodzi mi do głowy jeszzce tylko że coś jest poprostu uje... Przód gra z radia wiec moim zdaniem norma że powyżej pewnego poziomu bedzie harczeć a wcześniej pewnie sub zagłuszał i nawet człowiek nie wiedział

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...