Skocz do zawartości

Pali bezpiecznik


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem mianowicie pali mi bezpiecznik 100 a który mam na kablu 53mm, z tyłu mam kondy 500 f aku 84 ah, za mały bezpiecznik? Dać 300a? Możliwe że podczas odpalania auto bierze prąd z kondow większy niż 100 a i pali bezpiecznik? Zwarcia nigdzie nie ma dwa bezpieczniki po 100 a mi spaliło, kondy na wykończeniu? Boję się żeby auto nie poszło z dymem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do rozrusznika - ile pobiera prądu podczas rozruchu - to trzeba sprawdzić w specyfikacji auta.

Jak ma 1kW, to pobierze w granicach 80/90A.

Ale to licząc przy napięciu 11.5V podczas rozruchu na samym aku, bez systemu z pakietem.

A przecież pakiet kondów jest naładowany i trzyma napięcie co najmniej 14V.

W takim razie prąd rozruchu spada do wartości 70/75A.

 

To obliczenie dla czystych 1kW mocy rozrusznika. Nie interesowałem się sprawnością takiego ustrojstwa - ile faktycznie pobiera, aby zaoferować moc 1kW na osi.

 

Kolejna sprawa.

Z zasady działania pobór prądu będzie odbywał się z dwóch źródel:

- z aku;

- z pakietu.

 

Czyli raczej rozrusznik nie wywala bezpiecznika...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co może mi wywalać bezpiecznik?

Założyłem narazie 300a,bo taki miałem, zamówiłem 150a,w razie jakiegoś zwarcia to 300 też powinna strzelić, auto po nocy ma gdzieś 12,4 lub 12,6 mimo że mam pakiet z tyłu, powinno trzymać 14 v? Może kondy już na wykończeniu? Podczas odpalania auto spada mi do 11,4v po nocy, a gdy na chwilę zgaszę potem odpalę to do 13 lub 12,6 potrafi spaść tylko przy odpalaniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...