Skocz do zawartości

JL 12W6v2 - ocena stanu/zniszczeń


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

przy okazji obijania skrzyneczki na nowo, przyjrzałem się mojemu JL 12W6v2. Okazało się, że (chyba) nie ma się zbyt dobrze.

 

Obejrzałem sobie cewkę przez otwory nad magnesem, okazało się, że w jednym miejscu jest mocno przytarta. Wygląda to źle i zastanawiam się, czy te przytarte zwoje nie zwarły się już "odejmując" kilka zwojów.

post-765-0-78385900-1589230087_thumb.jpg

 

 

Do tego zawieszenie dolne jest jakieś takie "krzywe" kiedy wychyli się membranę do góry. Wydaje mi się, że to dlatego obtarło cewkę aż tak w jednym miejscu. Na zdjęciu membrana jest właśnie lekko wypchana do góry i widać, że te "fałdy" nie idą równo.

post-765-0-29158800-1589230092_thumb.jpg

 

Piankowe zawieszenie także jest już popękane.

 

Zastanawiam się, co z nim zrobić. Dobijany chyba nie był (używka), bo cewka nie ma przebarwień, nic także nie śmierdzi.

Zawieszenia pewnie bym ogarnął sam, ale już go nie przewinę. Zastanawiam się też, na ile takie przewinięte cewki trzymają parametry oryginału, tak samo jak zamienniki zawieszenia (ori raczej nie do dostania).

 

Proszę o poradę. Jeśli mamy tutaj jakichś fachowców, którzy mogą go przewinąć to będę wdzięczny za sprawdzone kontakty.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zagadaj z Wojtkiem z UDT Car Audio, powie Ci co z tym można zrobić.

Ori części nie dostaniesz w PL, zostaje rzemiosło :) Pianki do serii W6 zamawiałem na Amazon. Jest tego w opór i dobrej jakości. https://www.amazon.com/s?k=12w6v2+foam&ref=nb_sb_noss

 

12W7 po uderzeniu kołem i uszkodzeniem karkasu ogarniał mi Acoustic Otomin. Na "ucho" grał tak samo jak przed naprawą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może, głośnik kupiłem tutaj na forum. Faktycznie nie wygląda ciekawie i dolne zawieszenie też nie jest na moje oko przyklejone poprawnie...

Ja się rozglądam za nowym subem. Tego pewnie wyremontuję i zostawię albo pójdzie na giełdę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...