Skocz do zawartości

Wybór radia


djpuzia
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Poszukuje nowego radia, które będzie posiadać 2 zestawy wyjść RCA na wzmacniacz (przód + tył) - chce podłączyć pod wzmacniacz głośniki w drzwiach + suba. Minusem moich poszukiwań jest budżet jaki mogę na to przeznaczyć :( Graniczna kwota to 400zł.

Do tej kwoty znalazłem 2 radyjka:

 

CLARION DB288RUSB

link: http://allegro.pl/item711596134_clarion_db...eq_wroclaw.html

 

lub

 

PEIYING 6128D

link: http://allegro.pl/item718412016_peiying_61...lep_poznan.html

 

Który z nich najlepiej wybrać?? Nie ukrywam, że najbardziej podoba mi się PEIYING, ale domyślam się że CLARION zagra lepiej. Tylko czy będzie słychać dużą różnicę w graniu między nimi??

Może znacie jakieś inne radyjka do tej kwoty. Szukam radia nowego.

Z góry wielkie za doradzenie :)

 

Pozdrawiam

 

PS. Tak z ciekawości zapytam się jeszcze, czy stanie się coś z radiem, jeśli nie podłącze bezpośrednio do niego żadnego głośnika (ewentualnie małe głośniczki na tył), tylko wszystko będzie podłączone przez gniazda RCA na wzmacniacz???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co miałoby się stać według ciebie z tym radiem?:)

totalnie nic mu nie będzie

 

jeśli chodzi o radia to ja się nie znam jeszcze na tyle żeby ci wodę z mózgu robić :(

ale sam mimo że odrzuca mnie wygląd clarionów, to przy takim wyborze bez zastanowienia clarion...

może zaraz ktoś przyjść jakiś fachowiec i ci powiedzieć ze Peiyng jest dobry, chociaż na razie na żadnym forum car audio które przeglądnąłem się z taką opinią nie spotkałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pizdzinga wypieprz w pizdu ze swoich rozwazan :)

 

do 400 zeta nowka to w sumie i tak za duzej roznicy ani jakosci nie ma ale popatrz jeszcze za alpine cde-9874RR ma 2 pary RCA. W Kenwoodzie tez sie chyba cos wynajdzie z 2xRCA. A najlepiej to przemysl czy nie lepiej uzywke kupic jakas dobra :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za odpowiedzi :(

Peiyingiem zainteresowałem się, bo mój kumpel bardzo je polecał (twierdził że zarąbiście grają), ale właśnie nie chciało mi się wierzyć, że radio za te pieniądze z tyloma bajerami będzie dobrze grało!!

Przypuszczam że w cenie do 400zł wypasionego radia nie znajdę, ale mam nadzieje że ten Clarion po RCA do wzmaka zagra zdecydowanie lepiej niż mój dotychczasowy Pioneer DEH-2000MP, którego planowałem podłączyć po HI-INPUT do wzmaka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

peiying i moze gra całkiem niezle, ale za te pieniadze wole mniec tez cos takiego jak-2lata gwarancji (nie wyrzuca mnie ze sklepu mowiac "To Pana wina")

Do clariona masz wszystkie czesci w serwisach-do peiyinga nic bo to transport z chin i tylko na polske..

A jak koledze Peiying zajeb... gra-wyslij go do lekarza..Od uszu czy przypadkiem nie ma problemów..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Peiying vs Clarion? Kur.. to juz troszke chyba zart..

 

heh dokładnie! Tak samo jak bym porównywał Fiat vs Ferrari..

Odpuść piździngasy. Szukaj używki w dobrym stanie - Kenwood'a bo robi.a naprawdę fajne radyjka i jakość będzie w tym przedziale cenowym dość przyzwoita.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja mam clariona za 399zł, dokładnie model DXZ388RUSB no i jest mocno zauważalna różnica między tym a poprzednim moim radiem, które też nie było jakieś tragicznej firmy(panasonic), oczywiście na korzyść clarka.

 

Kurcze, troche ceny poszły w góre i ten niższy model kosztuje prawie 400 :)

 

PS. Tak z ciekawości zapytam się jeszcze, czy stanie się coś z radiem, jeśli nie podłącze bezpośrednio do niego żadnego głośnika (ewentualnie małe głośniczki na tył), tylko wszystko będzie podłączone przez gniazda RCA na wzmacniacz???

Mój model Clariona ma funkcje wyłączania wewnętrznego wzmaka, wtedy radio pracuje jako deck i jest mniejszy pobór prądu. Bez tej funckcji też się nic złego nie dzieje :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak koledze Peiying zajeb... gra-wyslij go do lekarza..Od uszu czy przypadkiem nie ma problemów..

Popieram te słowa w 100% ostatnio miałem wątpliwą przyjemność montować taki wynalazek :) najprostrzy/najtańszy clarion bez żadnych bajerów zagra od tego dużo lepiej, no cóż ale niesty polacy lubią kupować badziewny chiński "sprzęt" z dużą liczbą bajerów :)

djpuzia, kup DXZ388RUSB i będziesz zadowolony :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze ten model DXZ388RUSB znalazłem najtaniej za 499zł, co przewyższa mój budżet :zdziwko:

Czym on się rożni od tego modelu co ja podałem, prócz tego, że ma pilota i 6-kanałowe wyjście RCA?

Pytanie mam jeszcze, czy model Clariona DB288RUSB różni się czymś bardzo (prócz obudowy) od nowszego modelu CZ209E??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze ten model DXZ388RUSB znalazłem najtaniej za 499zł, co przewyższa mój budżet

Niezałuj tych 100zł.. Radio kupuje sie nawet na kilka lat..

Pytanie mam jeszcze, czy model Clariona DB288RUSB różni się czymś bardzo (prócz obudowy) od nowszego modelu CZ209E??

Tego dokładnie niewiem ale czesto czasami sprawdzic bo firmy robią tak ze wprowadzaja cos "NOWEGO" a tak naprawde zmieniaja "dizajn" a gowno sie zmienia a czasami sie pogarsza.. Ja sobie kupiłem Kenia ktory miał "WSZYSTKO" a po roku zmienili "disajn" na super piekny, przy okazji ucinajac kilka bajerów.. Zaoszczedzili kase, a ty i tak wydasz wiecej kasy bo myslisz ze kupiłes "bajer"

Jak masz juz kilka typów-poszukaj co dokładnie zawieraja, czasami są to szczegóły ale naprawde warto. U mnie np: fima zmieniła elektronike, na lepsza, niestety drozsza, po roku wrocili do tanszych badziewi. Oczywiscie zrobili ładne oprawki aby sie lepiej sprzedawało, teraz tez zmienili obudowy, od groma "blutufów" "ipodów" USB itd-odpalasz-i uszy opadaja.. Polityka firm niestety..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wogóle to na głównym forum powinien być podwieszony temat PEIYING o ten sprzęt nie pytamy ,bo to chiński chłam....też nosiłem się z zakupem wzmaka i w oko wpadłe super ,extra,rewelacyjny alien.....wystarczyło wpisać w google "PEIYING opinie"

To sprzęt gorszy niż VC,boschmann-y itp.....a ile usterek tego jest uuuuu

Poza tym sam design zerżnięte żywcem z innych "firmowych"-to daje dużo do myślenia

 

Kup używke ale z gwarancją zadowolenia,coś co dobrze zagra i bedzie miało troche ustawień...same rca to nie wszystko.

Szukaj dobrej starej alpiny 9812 w dobrym stanie lub jakiegoś sterownika typu 1505/1503......

Jeśli musi być nowe to nie wiem co doradzić :)

9884 podobno niektórym nie gra i wolą starsze

clariony graja specyficznie....nie znaczy ,że źle -trzeba posłuchać

a pińdżing to pomieszanie pioneera z sony+dalco+ch..j wie co :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypuszczam że w cenie do 400zł wypasionego radia nie znajdę, ale mam nadzieje że ten Clarion po RCA do wzmaka zagra zdecydowanie lepiej niż mój dotychczasowy Pioneer DEH-2000MP, którego planowałem podłączyć po HI-INPUT do wzmaka.

 

Myślę że tak, ale szału nie oczekuj. Może warto rozejrzeć się za używanymi, np takie jvc sh99/909

 

Używałem sam 909 i mogę polecić z czystym sumieniem, zmieniłem tylko dlatego że nie miało zbalansowanego wyjścia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.....wystarczyło wpisać w google "PEIYING opinie"

To sprzęt gorszy niż VC,boschmann-y

Tu bym troszke sie pokłucił bo robiłem to i WC i boschmana..

Tak naprawde to WC odrazu odpada.. Z peiyinga pare rzeczy na poczatek mozna sobie smiało wybrac, wiadomo bez przesady.

Boschman przepala sie jeszcze szybciej,moze nie od VC ale peiyingowskie tweetery daja sobie lepiej rade.

Rok czasu handlowalem peiyingiem, i zero reklamacji. Sprzet oczywiscie dobierałem to co mi sie sprawdziło :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmawiałem z chłópem ze sklepu i mówi ,że teraz głosniki peiyinga klepia w PL i nie są juz az tak syfiaszcze dlatego zdecydował sie je sprzedawac....jakos mało wiarygodnie to zabrzmiało :)

Czytałem na jednym z forum ,że we wzmaku zamiast układu zabezpieczającego było puste miejsce a scieżki są tak cienkie- oczywiście od trafo ,że się przepalają :)

 

[ Dodano: 2009-08-28, 08:00 ]

ps PEIYING poprostu ma ładnie wygladac,miec dobra cene i fajne parametry na papierze czyt.moc papierowa i robić wrażenie na małolatach ,którym liczy się niebieskie podświetlenie :) i moc a nie jakosć grania.Ma walić zeby było słychać z 500m ,że jedzie"gosć" i już.Radia to jakiś tani podkupiony chińskie projekt opakowany w skopiowane obudowy renomowanych producentów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za wszystkie odpowiedzi :) i tak coraz bardziej zastanawiam się nad zakupem droższego radyjka i możliwe że używanego. W radiach, które podaliście mi wyżej brakuje mi zdecydowanie gniazda USB. Jednak jak wydam trochę więcej pieniędzy to musi być te gniazdo, no i oczywiście w moim przypadku musi mieć 2 pary gniazd RCA. Zastanawiam się nad 2 modelami Alpine: CDE-9882RI i CDE-9880R, zastanawiam się tylko czy oprócz koloru podświetlania czymś się jeszcze różni te radio. Jakoś nie widzę więcej różnic. Co sądzicie o nich??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

djpuzia, ALPINE CDE-9882Ri

Jeszcze bardziej futurystyczny design to propozycja firmy Alpine na rok 2008r. Użytkownik ma do dyspozycji dodatkowe źródła dźwieku poprzez adaptery usb oraz iPod. Dysponujemy filtrem górno-przepustowym oraz regulacją tonów niskich jak i wysokich. Dodatkowo możemy ustawić siłę natężenia dźwieku w danej części samochodu. Dodatkowym atutem jest funkcja loudness, która dostarczy nam jeszcze bardziej mocniejszego basu. Jednostak oferuje 3 wyjścia RCA o napięciu 2V dzięki czemu możemy rozbudować nasze car audio o dodatkowe wzmacniacze. CDE-9882Ri to także bardzo dobry tuner typu Max Tune, które zapamiętuje do 18 stacji radiowych

 

 

b>Dane techniczne:

 

Tuner MAX TUNE

RDS / RADIO TEXT / TP / TA / PTY / NEWS ( wtrącanie wiadomości )

 

Pamięć 18 stacji radiowych

Kompatybilny z adapterem Bluetooth ALPINE KCE-300BT

Kompatybilny z adapterem iPod ALPINE KCE-422i

USB - ( adapter ALPINE KCE-220UB ) 1.1 / 2.0 Pliki MP3/WMA/AAC w formacie FAT 12/16/32

Nośnik CD/R/RW

Dodatkowy tryb odtwarzania: Funkcja MIX, LOSOWY ( CD )

Filtr górno-przepustowy HPF ( 80/120/160Hz )

 

Sterowanie subwooferem -15dB do 0dB

 

Regulacja Tonów wysokich ( 10k/12.5k/15k/17.5kHz ) - +/-14dB / 10kHz

 

Regulacja Tonów niskich ( 60/80/100/200Hz ) - +/-14dB at 100Hz

Regulacja przód/tył - lewy/prawy

3 wyjścia RCA - 2V

Biały Wyświetlacz LCD

Dwa kolory podświetlania przycisków Niebieki/czerwony

Sterowanie z kierownicy

Obsługa pilota

Moc maksymalna 4 x 50 Watt

 

 

 

///////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////

 

ALPINE CDE-9880R

Radioodtwarzacz car audio kompatybilny z plikami MP3, WMA oraz AAC. ALPINE CDE-9880R oferuje tuner RDS z pamięcią 18 stacji radiowych., atutem jest funkcja wtrącania wiadomości. Możemy powiększyć system o dodatkowe źródłą dzwięku poprzez dodatkowe adaptery, uzyskujemy kompatybilność z telefonami poprzez bluetooth oraz iPod. Wyposażony w 3 wyjścia RCA o napięciu 2V zapewniają podłączenie zewnętrzenych wzmacniaczy. CDE-9880R zapewnia 4 x 50 Watt mocy maksymalnej.

 

 

Dane techniczne:

 

Tuner MAX TUNE

RDS / RADIO TEXT / TP / TA / PTY / NEWS ( wtrącanie wiadomości )

 

Pamięć 18 stacji radiowych

Kompatybilny z adapterem Bluetooth ALPINE KCE-300BT

Kompatybilny z adapterem iPod ALPINE KCE-422i

USB - ( adapter ALPINE KCE-220UB ) 1.1 / 2.0 Pliki MP3/WMA/AAC w formacie FAT 12/16/32

Nośnik CD/R/RW

Dodatkowy tryb odtwarzania: Funkcja MIX, LOSOWY ( CD )

Filtr górno-przepustowy HPF ( 80/120/160Hz )

 

Sterowanie subwooferem -15dB do 0dB

 

Regulacja Tonów wysokich ( 10k/12.5k/15k/17.5kHz ) - +/-14dB / 10kHz

 

Regulacja Tonów niskich ( 60/80/100/200Hz ) - +/-14dB at 100Hz

Regulacja przód/tył - lewy/prawy

3 wyjścia RCA - 2V

Biały Wyświetlacz LCD

Dwa kolory podświetlania przycisków Zieleń/Pomarańcz

Sterowanie z kierownicy

Obsługa pilota

Moc maksymalna 4 x 50 Watt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fahoo, co twój post wniósł do tego tematu? Autor pytania dane, które można znaleść w sklepach internetowych też potrafi znaleść.

 

 

 

A co do wyboru, to wczoraj byłem w media expercie i w tej samej cenie było CDE-9880 i CDA-9884R. Osobiście wolałbym wybrać z tych dwóch ten drugi z racji większych możliwości rozbudowy(9884 jest "imprint ready"), a oba mają USB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam

 

W końcu poskładałem wszystkie moje klocki razem i teraz mam pytanie, jak ustawić mam wzmacniacz (robię to po raz pierwszy). Na wzmacniaczu mam takie pokrętła: http://images42.fotosik.pl/108/cec998f334d27647m.jpg

Moje radio ma wyjście przedwzmacniacza 2V. Do wzmacniacza mam podłączone głośniki w drzwiach + skrzynia basowa - domyślam się że odpowiednio muszę poobcinać częstotliwości?

 

Przy okazji mam pytanie, a w zasadzie prośbę o kolejną pomoc :kwasny: Otóż na moment odpaliłem cały zestaw. Na wyłączonym silniku gra nieźle, ale po odpaleniu silnika niestety słychać w głośnika "świst", który się zwiększa wraz ze wzrostem obrotów silnika. Kable zasilające mam poprowadzone inną stroną niż kable sygnałowe, więc tutaj chyba nie ma przyczyny? Na Allegro znalazłem jakiś kondensator (link: http://allegro.pl/item738695524_dobry_kond..._zaklocen.html) i czy podłączenie takiego czegoś pod kabel zasilający wzmacniacz pomoże, wyeliminuje ten problem "świstu"?? Znalazłem też coś o problemie z masą, który by coś takiego powodował, ale pod masę specjalnie wydrapałem farbę, żeby bezpośrednio stykało z karoserią, więc nie wydaje mi się żeby to było przyczyną...

Co to może jeszcze być z tym "świstem", bo kurcze nie idzie nic słuchać :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze być tak ,że kable sygnałowe które połozyłeś przecinają się z kablami instalacji elektrycznej samochodu i tamtędy wchodza zakłucenia.Altek może miec uszkodzoną diodę ,wtedy też bedzie świstac

Musisz ponownie rozebrac auto ,wyjać sygnałówki ,zmontować zpowrotem i na odpalonym silniku układać na "sucho"badajac czy nie pojawiają sie zakłucenia...rozumiesz o co mi chodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...