Skocz do zawartości

HERTZ seria DSK165 vs. Sinuslive Sl165w + neo25


remus
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ja osobiscie wybralbym sinusy, grają miekko, cieplo, wokal jest duzo przyjemniejszy, basem nie graja tak mocno, ale za to duzo przyjemniej, jest on glebszy, i cieplejszy, ale to tylko moje doznania, Tobie moze podobac sie zupelnie co innego, wiec tak jak radzi K@mil jedz, posluchaj i dopiero zdecyduj :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Prosze o pomoc w wybraniu głośników na przód. Na początku będa grały pod samym radiem JVC kd-pdr61, a z czasem dokupie wzmacniacz. Słucham trance, house, hip hop i troche popu. Chciałbym, żeby z głośników wydusić ładny bas.

Pozdrawiam. Hertz dsk

 

Sinuslive sl165w

 

Jak dla mnie to ta seria Hertz'a odpada już na starcie, a dlaczego ?

A dlatego, że syczek z tego zestawu jest nie do zaakceptowania !

Rzuca piaskiem na lewo i na prawo, nawet na -6dB tweetera nie szło w samochodzie usiedzieć !

Chociaż każdy ma swój gust i tak jak K@mil napisał najlepiej posłuchać, a potem wybrać.

Wg mnie lepszym i przyzwoitszym rozwiązaniem za te pieniądze będzie wybrać Helix DB 62.1.

Też możesz się jeszcze zastanowić nad El Comp 6 w tym przedziale cenowym.

W obu zestawach syczek nie jest taki kujący jak w Hertzach DSK, a i póki co pod samym radiem też zagrają.

Co do zestawu SL to bez piecyka cienko to jakoś widzę, one lubią prąd i nadmiar mocy, żeby mogły fajnie hulać :)

Ale i tak czy siak wybór należeć będzie do Ciebie.

A jak nie to dołóż kasę, poczekaj trochę i zakup Hertz ESK, oczywiście z nowym tweeterem ET20 i wtedy będzie ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest sporo lepszych zestawow.

Plusy Hertza to tylko i wylacznie skutecznosc....nawet pod samym radiem potrafi zagrac glosno. Tweeter jest niedozaakceptowania...wali po uszach niemilosiernie.

Sinus w miare ok, bardzo dobry tweeter ale wymagaja raczej wzmacniacza.

Ja ze swojej strony polecalbym ci cos z Rainbowa, Dimensiona EL COMP 6 lub powerbassa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samochód kupiłem bez żadnego radia i głośników, jeżdżę tak miesiąc i nie chce już dłużej czekać bo sami wiecie jak to sie jeździ bez żadnej muzyki. Z czasem dojdzie wzmacniacz, wiec chyba zdecyduje sie na te Sinuslive sl165w. Warto dołożyć do tego zestawu sinuslive sl165w + neo28s czy wystarczy sinuslive sl165w + neo25 ? Różnica w cenie to 70 zł, które mógłbym już odłożyć na wzmacniacz. Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiscie wybralbym sinusy, grają miekko, cieplo, wokal jest duzo przyjemniejszy, basem nie graja tak mocno,

SL165 nie grają basem :) no chyba że słuchałeś jch pod radiem :)

remus, jeżeli masz zamiar kupić niedługo wzmacniacz oraz

Słucham trance, house, hip

to bierz sinusy i na pewno będziesz zadowolony tylko pamiętaj że potrzebny Ci będzie wzmacniacz, który będzie miał przynajmniej 75Wrms (realne) i przyłożysz się pożądnie do zrobienia drzwi :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Neo28 rozni sie tym od neo25 ze maja pelna zwrotnice z podzialem pasma zarowno pod woofer jak i tweeter.

Chyba nie tylko choć osobiście ich w rękach nie miałem :)

Tweetery różnią się na pewno wielkością jak i podziałem zwrotki:

NEO 28s

Zwrotnica 12db / 2500Hz (0db,-2db,-4db)

zewn.53mm, otwór 50mm, głęb.34mm

 

NEO 25s

Zwrotnica 12db / 3000Hz (0db,-2db,-4db)

zewn.45mm, otwór 26mm, głęb.35mm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

remus, co wielkości tweetera to chyba nic Ci nie muszę tłumaczyć :)

A co do dźwięku to tak jak pisałem wyżej NEO 28 nie słuchałem natomiast NEO25 grają całkiem poprawnie i przyjemnie i jak pisałem wyżej do muzyki, której słuchasz powinien się sprawdzić taki komplet

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sluchalem:)....neo28 nadal slucham:)....obydwie konstrukcje graja bardzo poprawnie....

 

Generalnie ja u siebie zrobilem maly eksperment.

W slupkach oczywiscie NEO28 a w drzwiach zastosowalem Hertza HV165 na zwrotce on neo28...calosc byla tylko na chwile podlaczana pod wzmaka jl 300/2 i mimo ze zestaw jeszcze nie wygrzany dzwiek jest bardzo przyjemny dla ucha.Obecnie glosniki wygrzewam pod radiem poniewaz wzmaciacz dimensiona jest w drodze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Zdecydowałem się na sinuslive sl165w + neo25. Zestaw zasila wzmacniacz Blaupunkt 2x150W rms. Wokal przyjemny, nie mam nic do zarzucenia, ale jesli chodzi o bas, to musze powiedziec, że spodziewałem sie czegos lepszego. U kumpla w Golfie IV standardowe głośniki lepiej basem grają... NIe wiem czy te głośniki po prostu tak już grają czy u mnie coś jest nie tak. Powiedzcie mi czy między panelem, w którym zamontowany jest głośnik, a drzwiami moze byc minimalny odstep ? Gdy podkręce głośniej czuć, jak tamtędy powietrze "ucieka". Efekt psują też drzwi, które całe trzeszczą i brzęczą... Macie jakies pomysły jak temu zaradzić ? Czy jeśli nie wycinałem dziury w drzwiach (tzn głośnik ma swoją "komorę" w panelu drzwiowym) ma sens zamykanie otworów technologicznych ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jezeli za tym glosnikiem nie ma dystansu przymocowanego bezposrednio do drzwi to jest bardzo zle. Glosnik powinien byc mocno przytwierdzony do blachy w drzwiach i poprzez dystans wyprowadzony na zewnatrz. W srodku wygluszales drzwi ? bo z tego co piszesz wszystko brzeczy, czyli pewnie nie. Radze jezeli jeszcze tego nie zrobiles wziac sie za faq bartka nazara :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...