Skocz do zawartości

łagodny high-endowy tweeter


lastyh
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Poszukuję tweetera do zestawu MP 5.16 MK2 i BRAX ML3 wzmacniacz to Dragster DA 606

 

Obecnie posiadam ScanSpeak D2904/6000 i porównując do tweetera który mam w domu a mianowicie Hiquphon ow1 ten Scan jest dość szorstki taki bardziej krzykliwy. Hiquphon ow1 jest bardziej jedwabisty, delikatny i takiego czegoś szukam. Najlepiej aby nie był za duży coś wymiarami jak ten Scan. 

 

Co byście polecili? Ktoś zna tego Hiquphona z Home Audio? Chętnie bym go kupił do auta ale niestety raczej nie wejdzie za szeroki. 


post-15512-0-08003600-1582147102_thumb.jpg

post-15512-0-96680700-1582147037_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trenuje te scan speak  już długo w przeróżnych zestawieniach. 


Z całą pewnością nie jest szorstki lub krzykliwy  :wink:


Problem w napędzie lub kablach .


 


A do MP 5.16 mk II  to  najlepszy jest 5.28 tweter


 


m680jC_U4l3oOKYZ_XfIWo3IhkVzrPH-WkNfkzNy


Tylko że jest on  dużo bardziej wyrazisty niż te scany , lecz to w dobrym słowa znaczeniu .


Z gładkich jak to piszesz tweterów to  seas  na jedwabiu .


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak  D3004  od kilku lat do chwili obecnej

Lecz  trenowałem i tego Neo 29  (D2904) który  z początku wydawał się że jest po tej ostrzejszej stronie .Jednak przy odpowiednim potraktowaniu stawał się łagodny jak baranek  dając dużo frajdy ze słuchania .

D3004  ma tu większą rozpiętość barw ,no może trochę mniej tej iskry w nim jest .Ale znowu - wiele zależy od reszty kompanów zestawienia.

 

A samo określenie

HIGH-END

Jest wielokrotnie nadużywane i nie poradnie , opacznie stosowane do różnych komponentów z różnych przedziałów cenowych.

Co zrobisz jak marketing wyprał mózgi ludziom wmawiając że to i to i tamto to  jest już    ''hajgh .."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam MT-350 na sprzedaż, jeździł również w zestawieniu z MP 5.16 MK2, cięty aktywnie Helixem DSP.2, wydaje mi się że można z niego osiągnąć sporo, ale też dużo zależy od kierunkowania i przede wszystkim strojenia. Dla mnie najbardziej podobał się grając na twarz, natomiast jak kiepsko ze strojeniem jest, to jak każdy tweeter może męczyć ucho, ale dobrze zestrojony może je cieszyć :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Obecnie posiadam ScanSpeak D2904/6000 i porównując do tweetera który mam w domu a mianowicie Hiquphon ow1 ten Scan jest dość szorstki taki bardziej krzykliwy.
Jak masz go pociętego? raczej tu bym się doszukiwał problemu a nie w sprzęcie, który masz b. dobry.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc tweeter 9,3 kHz -18dB/Oct

Brax kończy się na 7,5 kHz -18dB/Oct

 

Może ten Brax ML3 za późno cięty i wypadało by wcześniej tak koło 5 kHZ ? a tweeter niżej?

Puść sobie sam średniak na tym ustawieniu a potem tweeter z filtrami i zobacz co się drze.

Zakładam że sredniak i jego breakeup.

Reszta to co piszą koledzy.

 

Wysłane z mojego SM-A530F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

woofer z midem mi chodzi jeszcze a tutaj napisales mid z tweeterem


Puść sobie sam średniak na tym ustawieniu a potem tweeter z filtrami i zobacz co się drze.
Zakładam że sredniak i jego breakeup.
Reszta to co piszą koledzy.

Wysłane z mojego SM-A530F przy użyciu Tapatalka

Faktycznie może to być średniak okolice 5-8 kHz to są chyba najbardziej wrazliwe na ludzkie ucho dźwięki przynajmniej na moje ucho

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

woofer z midem mi chodzi jeszcze a tutaj napisales mid z tweeterem

 

Faktycznie może to być średniak okolice 5-8 kHz to są chyba najbardziej wrazliwe na ludzkie ucho dźwięki przynajmniej na moje ucho

To znalazłem w necie. Dużo wcześniej trzeba uciąć filtrem przed tym pikiem.

43b75da106cb0740049bc29dbe014be5.jpg

 

Wysłane z mojego SM-A530F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hello

 

 

 

 


Jak masz go pociętego? raczej tu bym się doszukiwał problemu a nie w sprzęcie, który masz b. dobry.

 

 

 

 


A więc tweeter 9,3 kHz -18dB/Oct

Brax kończy się na 7,5 kHz -18dB/Oct

 

 

Wszystko jasne  :mur1:

 

 

Założyłem że autor wątku  dysponując narzędziami  które posiada  przetrenował już wszelkie możliwe ustawienia ,cięcia,zbocza, gainy   ect, ect    itp ,itd .  I nadal tweter mu "ostrzy" 

 

 

Cóż widać po raz kolejny  że  nie można  podchodzić do każdego usera   wierząc i przyjmując  że jego doświadczenie  w kwestii car audio lub audio

jest na tym samym poziomie  i zaawansowaniu   co  zebranego przez nas bagażu  . 

 

Tak  zresztą jak i w tym przypadku -

 

 

 

 


ROBSONBERCIK
 

Problem w napędzie lub kablach . - Ty tak serio ?

 

 

 

 

 

 

Ewidentnie złe cięcia . Koledzy świetnie Cię naprowadzają .

 

Tutaj przeczytasz jak kiedyś  pociąłem u siebie - 

 

http://www.strefacaraudio.pl/topic/30580-robsonbercik-laguna-audio/?p=416552

 

 

 

 

 

 

Co do drugiego   przypadku -

 

To jeszcze sporo pracy i pokory przed tobą Tonio . Ale warto ,działaj i  jeżeli tylko to  na serio lubisz to odpowiedź jest na wyciągnięcie  ręki  :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Hello.

 

Przepraszam, z calym szacunkiem ale naprawde wierzysz w grajace kable ?

 

 

To nie jest kwestia wiary tylko doświadczenia.

 

A grajace kable nie istnieją.

 

Lecz pewne z nich moga w graniu skutecznie

przeszkodzić.

Niwecząc nasz trud włożony w budowę systemu lub skutecznie ograniczając możliwości uzytych komponentów i wydanych środków.

 

Pozdrawiam i zapraszam do mnie na porównania .

 

Jak powiedział moj przyjaciel -

 

"Masz jaja to przyjedz na konfrontacje"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...