Skocz do zawartości

Stoi wysoko i nie opada


Dee Jay
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jakiś czas temu zakupiłem do mojego auta 2 sprężyny obniżające MTS -35mm. Po założeniu ich auto nie opadło o te 35mm tylko podniosło się o 30mm. Pojeździłem trochę i ponieważ auto nie opadło zamontowałem z powrotem oryginalne sprężyny. I co najciekawsze auto nadal stoi te 30mm wyżej niż na początku. Pojeździłem trochę i nie opadł. Czy mechanicy mogli jakoś nie tak założyć springi bo auto nie może raczej samo się podnieść.

Ma ktoś jakiś pomysł dlaczego auto cały czas stoi teraz wysoko?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samych sprężyn NIE POWINNO się zmieniać na "obniżające" zostawiając ori amor tylko razem z amorem sportowym zakładać,ale i tak w żadnym wypadku nie powinno być takiej akcji jak piszesz.A jakiś dziwnych odbojów nie założyli Ci na amor??Bo właśnie jak niektórzy montują obniżające sprężyny na normalny amor to zakładają odboje żeby amor się nie "zamknął" przypadkiem.Ale takie wynalazki nie maja raczej prawa bytu,bynajmniej u mnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylne amorki tak jak całe zawieszenie pochodzi z mazdy 626 bo probe to technicznie mazda tylko opakowanie forda

http://allegro.pl/item710216092_amortyzato..._wyprzedaz.html

 

Co do amorków to do 35mm seryjne zupełnie się nadają. Z przodu jest obniżony na Jamexach -35 i seryjnym amorku i wszystko jest ok.

 

Co do tyłu to już nie wiem. Czekam na propozycje co może być nie tak złożone. Wiem że to raczej niemożliwe ale tak jest. Wieczorem przuce zdjęcia jak to wygląda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobną sytuację, ale gdy miałem wymieniane zużyte sprężyny z tyłu. To jak zostały zamontowane nówki to cały tył się podniósł. W sumie się cieszyłem bo byłem pewniejszy, że nigdzie niczego nie zahaczę. Myślę, że może wizyta u jakiegoś znajomego wizyta jest wskazana.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sebring, a jak dla mnie nie :hyhy: Przerabiałem to ori amortyzatory maja dłuższy skok niż sporty dlatego nie powinno się dawać obniżających sprężyn do ori (oczywiście jak ktoś chce to nikt mu tego nie zabroni bo badania techniczne takie auto przejdzie) bo można tak jak pisałem zamknąć amor i po zawodach,a jak będziesz miał tyle szczęścia na polskich drogach i go nie zamkniesz to i tak dużo szybciej się posypie.Moim zdaniem obniżające sprężyny ( i najlepiej jeszcze utwardzone) to do sportowych amorów które mają krótszy skok i wszystko do siebie pasuje.Każdy ma wyrobione jakieś swoje zdanie na ten temat.Suma summarum zawsze lepsze to niż ściągacze obniżające zawieszenie z alegogo :wstyd:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zola, heheh nie no sciagacze to juz raczej rzezba, zalezy tez sporo od sposobu uzytkowania auta. Przyznam ci racje bo oczywiscie jest tak ze wszystko musi do siebie pasowac ale w momencie w ktorym chodzi o walory wizualne, a przy tym nie buja autem w zakretach to dobra sprawa tym bardziej kiedy koszt nie przekracza 400zł

Jak sie bedzie cos dziac z amorami to normalne ze trzeba bedzie pomyslec o nowych i wtedy idzie sport amorek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dee Jay, wyciąg amory ze springami i sprawdź czy dobrze sprężyna na talerzykach leży i czy amortyzator się wciska do oporu bo bogło tłoczysko uwalic i teraz blokuje. Aczkolwiek stawiał bym na źle zamontowane sprężyny. jak ci zakładali te -35 to auto musiało sieśc a jak nie siadło to było cos nie tak.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Kupiłeś nie te sprezyny nie do tego modelu. Jedyna opcja, kumpel do megany kupił sprezyny sprzedawca niby twierdził ze beda pasowac i faktycznie pasowały ale były to sprezyny do Scenica co dało efekt właśnie podniesienia przodu w tym przypadku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...