Skocz do zawartości

Jaki samochod pod ca


bladesc
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Sjemanko,

Planuje kupno nowego samochodu i zastanawiam sie jaki typ nadwozia wybrac, a nie mialem okazji slyszec i porownac.

che kupic cos z posrod:

audi a3,opel vectra b-sedan,vectra b-hatchback, mitsubischi carisma, opel astra II,passat.

Chodzi mi tu o przejscie basu z bagaznika.

Czy jest jakas wielka roznica miedzy sedanem a hatchbackiem a jak jest z combi?

Chetnie bym kupil a3, ale za ta cene moge miec cos nowszego i tanszego i podobaja mi sie sedany.

 

[ Komentarz dodany przez: balcer: 2009-08-17, 14:12 ]

Przenoszę do odpowiedniego działu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cze

Powinieneś wiedzieć że w sedanie jest troche utrudnione przejscie basu do kabiny ze względu na konstrukcję auta ...oczywiscie z małymi wyjatkami czyli port na narty itp.W sedanach za tylnym fotelem jest niestety albo stety blacha.Mozna wtedy wykombinowac fajną dyskretną zabudowę w oparciu o głośnik open air ale najpierw musisz sprawdzić czy tak zabudowany głośnik spełni twoje wymagania jeśli chodzi o skutecznosć i charakter brzmienia.

W habecie jest tylko półka ze sprasowanych ścinków z recyklingu ,która przepusci więcej basu do kabiny.Mimo wszysto uważam ,że doświadczonemu montażyście auto w wersji hatchbag czy sedan nie sprawi większych problemów.Poza tym wydaję mi sie ,że jednakowo dobrze trzeba zrobić system przedni ,bo to on decyduje o scenie i o kicku w nogawkiach a sub tylko powinnien uzupełniać...Z opisu postu wnioskuje ,że jednak chciał byś żeby sub był głównym fundamentem basowym w twoim aucie ...tak??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W A3 bas bardzo dobrze przedostaje się do kabiny, natomiast jeśli chodzi o przód to jest nie lada problem. Drzwi nie są wyposażone w blachę wewnętrzną i zrobienie dość szczelnej komory w drzwiach jest znacznie trudniejsze niż w innych autach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak koledzy wyżej napisali Ja tylko dodam od siebie że mam Vectrę B (sedana) i potrzeba trochę tej mocy żeby otrzymać zamierzony efekt w tego typu nadwoziu. Dlatego jeśli zdecydujesz się na Viki B to proponuję nadwozie Hatchback (te po liftingu są ładniejsze od tych przed - w tym nadwoziu)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

rowniez polece A3 jezdze A3 od roku i naprawde przyjemna furmanka, b.dobra jakosc materialow, duzo przydatnych schowkow, tanie czesci (brak zawiechy wielowachaczowej) 1.9TDi spalanie w miescie ok 6L co mi najbardziej odpowiada

fakt ze z drzwiami trzeba powalczyc ale sa juz na to patenty auto fabrycznie jest dobrze wygluszone i szczelne, przy zamknietych szybach naprawde bardzo malo sie wydostaje dzwieku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe kolego kup Leona...duza wieksza frajda z jazdy

A tak wracajac do CA to jakie auto bys nie kupil ten sam sprzet zagra w kazdym aucie inaczej. Z doswiadczenia powiem ze w 3 autach( golf3, golf4, leon) ten sam sprzet (DLS MS6A,JL 300/2) zagral calkiem inaczej. Najgorzej plasowalo sie to w leonie (chodz najlepsze auto do jazdy i prowadzenia)....zas golf 3 jest autem chyba stworzonym do CA....wczesniejsze Powerbassy, RS6A,HSK165 oraz wkoncu MS6A graly tam najlepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drzwi nie są wyposażone w blachę wewnętrzną i zrobienie dość szczelnej komory w drzwiach jest znacznie trudniejsze niż w innych autach

no trzeba jeszcze tapicerke przerabiać itp. itd. ale warto

A3 jest leciutka i już nawet 90 kucy TDi zacnie nią buja :cwaniak:

Golf IV jest lepszą bazą pod CA, ale jakość wykonania i wykończenia przemawia za Audi.

Stawianie w jednym szeregu do porownania A3 i Astry II to chyba jakies nieporozumienie.
Święta prawda
bo są zrobione modułowo jak w A6 2002r
w tym a6 jest jeszcze trudniej
ja bym brał audi A3:)
tą odpowiedzą bym się sugerował

ode mnie dorzucę, że warto kupić A3 po 2000 roku (8L po liftingu) i już z lampkami ksenonowymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z założenia w sedanie z tym basem bywa ciężej, ale nie brakowało auto z takim nadwozie, gdzie to dobrze grało.

 

Twierdzenie, że basssssssssss z sedana fajniejszy, jest ciekawe:D Jak dotąd myślałem, że bas pochodzi z głośnika:P

 

Dziwne, że staracie się doradzać auta, nie wiedząc nawet ile kolega ma kasy. Pomijając, że większość rad to "kup to bo fajne".

 

Mam Astrę II. Tak Audi A3 jest lepsze pod każdym względem. Podobnie jak Passat będzie lepszy od Vectry itp. Każdy #### to może powiedzieć. Tylko czemu jednak ludzie Oplami jeżdżą? Tutaj trzeba się zastanowić nad pierwszą kwestią. KASA. Jeśli kolega ma z 30kzł to problemu za bardzo nie ma, Audi A3 się znajdzie ładne. Ale ciągle i ciągle będzie można znaleźć dużo młodsza Astrę, z mniejszym przebiegiem, w lepszym stanie. Sam szukałem Audi przed kupnem, to co jest do wyboru w ograniczonej kasie (pomijam przypadki dużego budżetu a wybór Audi polega na "bo mi się podoba") to zajechany złom w dużej większości.

 

Nie chcę rozpętać wojny. Sam przyznałem, że Audi to lepsza marka. Jednak jest wiele różnych podejść do tematu.

 

A Audio idzie zrobić w każdym aucie;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twierdzenie, że basssssssssss z sedana fajniejszy, jest ciekawe:D Jak dotąd myślałem, że bas pochodzi z głośnika:P

Tak dźwięk pochodzi z głośnika ale środowisko, w którym gra przetwornik modyfikuje na swój sposób brzmienie przez odbicia i pochłanianie dzwięku na różnych płaszczyznach.Gdyby dalej prowadzić dywagacje ,można pokusić się o porównanie wnętrza auta i subwoofera w bagażniku do subwoofera bandpasowego wolnostojacego.Nie wiem czy zrozumiesz o co mi chodzi?

Zmniejszając lub zwiększając rozmiar komory uzyskuje sie różne efekty i doznania dźwiękowe.Fala musi mieć odpowiednią ilosć miejsca by się rozproszyć.Nie wspomnie o materiałach i środowisku jakże różnych w obu typach nadwozia.To z kolei ma ogromny wpływ na rodzaj i jakość brzmienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twierdzenie' date=' że basssssssssss z sedana fajniejszy, jest ciekawe:D Jak dotąd myślałem, że bas pochodzi z głośnika:P

[/quote']

Tak dźwięk pochodzi z głośnika ale środowisko, w którym gra przetwornik modyfikuje na swój sposób brzmienie przez odbicia i pochłanianie dzwięku na różnych płaszczyznach.Gdyby dalej prowadzić dywagacje ,można pokusić się o porównanie wnętrza auta i subwoofera w bagażniku do subwoofera bandpasowego wolnostojacego.Nie wiem czy zrozumiesz o co mi chodzi?

Zmniejszając lub zwiększając rozmiar komory uzyskuje sie różne efekty i doznania dźwiękowe.Fala musi mieć odpowiednią ilosć miejsca by się rozproszyć.Nie wspomnie o materiałach i środowisku jakże różnych w obu typach nadwozia.To z kolei ma ogromny wpływ na rodzaj i jakość brzmienia.

Piękna teoria. Nie przekonałeś mnie kompletnie. Bo w końcu i tak wszystko zależy od głośnika, jego napędu, skrzyni itp. A Twój wpis sugeruje, że TYLKO od auta zależy ta barwa. Nie uważasz, że szukasz dziury w całym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcy$, nie nie szukam dziury w całym lecz tylko chciałem pokazać ,że na głośnik i dzwięk z głośnika ma wpływ otoczenie czyli rodzaj bagażnika i ten sam głośnik w hatchbaku i sedanie zagra inaczej, to tylko chciałem pokazac.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcy$, nie nie szukam dziury w całym lecz tylko chciałem pokazać ,że na głośnik i dzwięk z głośnika ma wpływ otoczenie czyli rodzaj bagażnika i ten sam głośnik w hatchbaku i sedanie zagra inaczej, to tylko chciałem pokazac.

 

szczera prawda jednak kto nie sprawdzi ten mysli ze to bajki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

porównałem do III bo nie wiem jak w IV drzwi od środka wyglądają. a nie porównywałem auta, tylko łatwość montażu :hyhy:
i tu niestety mk4 bije trójke na głowę, golf mk3 do audio jest spoko pod warunkiem że to jest 5d bo w 3d juz nie jest ciekawie bo kawawł wiosła jest z takich drzwi. W mk4 odkrecasz blache co jest pod panelem drzwiowym i elegancko głuszysz drwi wewnątrz, a montaż dystsnsu njie wymaga mnóstwa przymiarek zeby go wycentrowac tak jak to jest w mk3. Jezeli kupował bym samochód ze względu na audio to był by to golf mk4 5d
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...