Skocz do zawartości

Ustawienie wzmacniacza


zabol
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Fahoo, uwazaj co doradzasz!!!

Przeciez ten wzmak ma wejscie maxymalne 2V!!

Chcesz mu zjarac? Wysteruje na połowke 1V i zjaranie masz gwarantowane.

W tym modelu gaina ustawia sie na minimum.

Po drugie wymien bezpieczniki na 2x20 niewiem kto tam wsadził 30A bezpiecznik!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zomer1980, Wiesz co?Napisałem właśnie zeby ustawić na 1/2 zeby nie zjarać .1/2 uznałem za bezpieczne...ciekawe jeszcze jakim napięciem z radia dysponuje...zabol, w zasadzie od tego pytania powinniśmy zacząć.Mój błąd.

 

[ Dodano: 2009-08-16, 08:22 ]

Poza tym sa pewne zasady strojenia.Sprzęt skręcamy na zero i stopniowo rozkręcamy az do usłyszenia pierwszych zniekształceń po czym odejmujemy 10% na gałkach.Chyba się z tym zgodzisz? :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym sa pewne zasady strojenia.Sprzęt skręcamy na zero i stopniowo rozkręcamy az do usłyszenia pierwszych zniekształceń po czym odejmujemy 10% na gałkach.Chyba się z tym zgodzisz?

To nie do konca tak działa. Zauwaz ze rozne piosenki maja rozna głosnosc. Zauwaz tez ze obecne mp3-ki tez troszke inaczej pracuja. Radio ktore ma 2V potrafi spokojnie puscic 2,2V bez słyszalnego zniekształcenia, a zniekształcenie moze byc słyszalne przy 2,5V-bo tyle mozna spokojnie wycisnac podbijajac basik.

Robiłem rozne testy z radyjkami i na dobra sprawe dobrze jest sie pobawic radyjkiem jakie jest wyjscie z radia gdy sie da troszeczke bassu, pozniej wiecej itd.

Przed zawodami tak z ciekawosci testowałem kenia który miał wyjscie 5V.

Na czysciutkim sygnale, zapodajac mu lekkie podbicie nagle wskoczyło mi 8,5V a dzwiek był idealny.. Dobrze ze wzmak obsługiwał 9V i na tyle był ustawiony.

Nie stosuj tych 10% bo czesto są zgubne, mozesz nie usłyszec roznicy a napiecie wzrasta ładnie.

Wez tez pod uwage doswiadczenie osoby ktora to zakłada, ostatnio był klient ktory miał kiepskie radio, wysterował wzmaka prawie na full i mu pierdzi. Nie wspomne ze słuchał mp3 tak skompresowanych ze glowa bolała.

Ja bym doradził nie połowa-minimum!! ewentualnie godzina 9-ale juz na własne ryzyk. Ładna plytka CD jest ok-wzmak wytrzyma-ale jak komus cos odbije i wrzuci tandetna mp3-jaranie ma zapwnione :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zomer1980, No widzisz masz większe doświadczenie niż ja.Napisałem jak ja bym zrobił bo tak robiłem u siebie, podałem jak robić się powinno nie biorąc pod uwage róznych głośności o których wspomniałes i masz racje ze niektóre płyty są tak syfiaszczo wypalone ,że jeden kawałek pyka na -2db a inny na +2bd ....co sumarycznie daje 4db różnicy od sygnału wzorcowego znormalizowanego na 0db -hehhe mozemy pomażyc o takich sygnałach na płytach cd -to zabujstwo dla dla wzmaka i głośników przy słuchaniu głośno,no bo chyba słuchamy głośno inwestujac w suby itp.Ok wstępnie zrobił bym tak jak piszesz ,bo z czasem moze sie okazać ,ze wysterowanie na godz 10-11 bedzie max przy założeniu ze słuchamy głośno i wiemy co wkładamy do odtwarzacza -zgodzisz się ze mną.

Ja np robiąc skłądanke do auta zgrywam na wav. potem normalizuje na 0dl+1db wycinam prądy DC i nie daje wkładac do CD zadnych obcych płyt-wiem jestem chory :rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zomer1980, na wszystkich wzmakach tak jest jak mówisz że maksymalne napięcie jest od lewej zaczynając na pokrętle ? Orientujesz się jak jest na wzmakch u-dimension RM V41 i RM V21 ?

 

V41 ma z tego co wiem regulacje 0,1 do 5V czyli pokretło ma 5-0.1

V21 powinien miec podobnie.. Ale moze ktos inny bedzie mial informacje potwierdzone-ja pewnosci nie mam

zarówno RM-V41 jak i RM-V21 mają regulację od 6V do 200mV

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz moze jakas strone z danymi? Bo ja pytałem sie kumpla co miał gdzies dane i były takie jak podałem.. Mogł sie mylic ale dobrze to sprawdzic..
dołączam się do tej prośby

podałem te dane z kartonu od wzmaka więc są raczej OK :zawstydzony:

http://img36.imageshack.us/img36/9636/p8160059.jpg

 

ponadto na stronie dystrybutora ESSA też jest napisane, proszę

RM V21

RM V41

i na stronie u-dim

seria RM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznaje racje :zawstydzony:

Chociaz na necie spotyka sie (teraz zauwazyłem) rozne wersje-moze kwestia roku wydania, zawsze mogli zrobic mała zmiane

 

może być tak, że są różne wersje na różne rynki tj. europejski, amerykański no i ich JAPAN :zalamany:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko dlatego ze nowsze radia maja coraz wyzsze napiecia wyjsciowe i firmy sprzedajace wzmacniacze musza sie do tego dostosowac. Starsze jednostki pracowały 2V no gora 4V. Teraz smiało stosuje sie 5V-6V co wymusza na stosowaniu lepszego wejscia np:Hifonic,Crunch
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...