Skocz do zawartości

Hifonics BXi 1100d MkII - szybka opinia


9kaczor6
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Trafiła mi się bardzo dobra okazja, ten wzmak mogę już kupić za 600zł.

Oferują mi go zamiast GZta 2500tx.

Czy ten wzmacniacz jest dobry, widzę że jest dużo mocniejszy, podepnę pod niego RE SR12, wiem że za mocny wzmak, ale skręci się na gainie....

 

Czekam na odp.

 

P.S Stabilny na 2ohm?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stabilny na 2ohm?

oczywiscie.Zdaje mi sie ze w 2ohm ma moc ok 800wat...

 

zrob sobie male porownanie...hifon jest klasy D natomiast GZ jest juz A/B.Hifon ma w 2ohm 800wat a GZ ma 550wat...jezeli bedziesz zmienial glosnik na przyszlosc to moze sie okazac dobry sprzecik...a jak chcesz pozostac przy tym glosniku to nie zmienialbym narazie wzmaka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szerszenpiotr, no właśnie nie chciałem się sugerować samymi rmsami, wolałem się upewnić na forum czy wszystko jest ok. z tym wzmakiem.

Oczywiście kupując go myślę przyszłościowo...

 

Co do klas wzmacniaczy, jest jakaś tabela, czy może są jakieś warunki poszczególnych klas? A, B, C, D... nie wiem ile ich tam jest...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

są : A , A/B, B, C, D, BD, T

Co do klas wzmacniaczy, jest jakaś tabela, czy może są jakieś warunki poszczególnych klas?
jeśli Ci chodzi o to na czym polega praca każdej z poszczególnych klas to zapytaj wujka Google, on ma naprawdę sporą wiedzę na ten temat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

są : A , A/B, B, C, D, BD, T
Co do klas wzmacniaczy, jest jakaś tabela, czy może są jakieś warunki poszczególnych klas?
jeśli Ci chodzi o to na czym polega praca każdej z poszczególnych klas to zapytaj wujka Google, on ma naprawdę sporą wiedzę na ten temat

 

hehepack jeszcze jest klasa DE, nowy wynalazek inżynierów US Amps, między innymi

 

U.S.AMPS AX-3200DE

- http://www.lumarc.pl/usamps-ax3200de-p-1963.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze klasa G nazywana tez H(roznie rozne firmy podaja) z dwoma napieciemi zasilania przelaczanymi przez tranzystory kluczujace zaleznie od obciazenia, jednak w caraudio nie jest stosowana a przynajmniej ja nie widzialem.Oczywiscie baza jest standardowy anaglog a/b.

 

Jest jeszcze klasa H z bootstrapem ktorej baza tez jest analog a/b z 'pompa' ladunkowa zwiekszajaca chwilowo napiecie zasilania.Czasem jest to rozwiazanie stosowane w scalakach do caraudio.

 

Klasa A praktycznie nie wystepuje w caraudio ze wzgledu na swoja bardzo niska sprawnosc.

 

Klasa T to uklady firmy tripath, bardzo zawansowane uklady cyfrowe wysoka jakosc(lepsza niz d klasa) w polaczeniu z wysoka sprawnoscia.

 

Jest jeszcze pare innych E,F,S ale tak jak A,C,D nie sa stosowane.

 

Generalnie mozna sobie podzielic na analogowe (a,a/b,h,g itp) i cyfrowe (t,d i inne wynalazki i mutacje jak bd itp).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...