Skocz do zawartości

Radio bmw e60 CCC


Hogugun
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, czy ori radio w e60 ma jakieś często spotykane usterki? Zanika mi dźwięk w drzwiach kierowcy. Po odpaleniu samochodu chwilę grają po czym ginie dźwięk dopóki nie zrobię głośniej. Za chwilę znowu ginie, robię glosniej i wraca i tak wkoło.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podaj więcej szczegółów. Jaki system audio. Jaki rocznik.

 

Z usterkami końcówek praktycznie nie spotkałem się.

W serii 6. spotkałem się kilka razy  zalanym wzmacniaczem Logic7.

w autach po liftingu system Hifi też zasilany jest z zewnętrznego wzmacniacza(w przedlifcie tylko subwoofery)

 

Przerwy w dźwięku mogą być tez spowodowane przerwami w obwodzie światłowodu. Najczęściej padają moduły telefonu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest podstawowy system audio, szukałem w bagażniku i nie ma wzmacniacza. Z lewej strony jest tylko moduł bluetooth. Dodatkowo czasem znika dźwięk w subie pod fotelem kierowcy ale on jest pewnie na jednym wyjściu z radia?skoro nie ma wzmacniacza..dużo jest roboty żeby wyjąć radio i je rozbebeszyć do poprawienia lutów?

E60 lift 2008 rok.

Tak na marginesie,czy któryś z szanownych panów wie coś na temat kodowania tego radia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Tak na marginesie,czy któryś z szanownych panów wie coś na temat kodowania tego radia?

Rozwiń pytanie. Samochody te koduje na co dzień

 

 

 


Najczęstszą awarią ccc są zimne luty, objaw to reset radia po wyświetleniu napisu bmw

Tak, ale to kwestia lutów pod układami NAND BGA. Jeśli padnie całkiem, to same poprawienie lutów nie pomoże. Konieczne jest programowanie pamięci(a czasem ich wymiana na sprawne)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W którym module szukać ustawień audio-głównie chodzi mi o sprawdzenie czy jest aktywna funkcja loudness.

W przypadku CCC masz kilka modułów. W kilku z nich znajdziesz opcje związane z audio.

Loudness włączony jest na pewno i nie wyłączysz go w prosty sposób.

Konieczna jest edycja plików dla NCSexpert i dodanie dodatkowej linijki z "0" zamiast "1"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jest opcja że przez przekodowanie poprzedni właściciel wozu pozbawił oryginalne audio basu? Jak go kupiłem grał praktycznie bez basu. Suby pod fotelami grały tak że ledwo było je słychać. Wstawiłem wzmacniacz i wymieniłem głośniki pod fotelami na większe i powiedzmy że jest ok, ale męczy mnie myśl że coś z ustawieniem radia od samego początku jest coś nie tak i da się wydusić z niego oryginalny bas.. Przypuszczam że jeździł jakiś dziadek i w serwisie u niemców zażyczył sobie ucięcie basu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przekodowując CCC np. na Hifi, zmieniasz filtrację.

W systemie stereo, subwoofery podłączone są razem z szerokopasmowymi w drzwiach przednich. 

W systemie Hifi, przednie drzwi i tylna półka zasilane są z radia, ale odcięte od dołu. Subwoofery zasilane są z zewnętrznego wzmacniacza

 

Jeśli masz kabel usb-obd, to mogę pomóc zdalnie(teamviewer) z kodowaniem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak możesz puścić sygnał w zakresie 20 ~ 200Hz (Y.T. czy z lapka), to wepnij się w pewny i zabezpieczony przed zwarciem sposób woltomierzem na zakresie AC ~100/200V i sprawdź jak/czy zmienia się poziom wskazania od momentu np. 150~180Hz lecąc w kierunku 20Hz.

Aby było bardziej widoczne ustaw wcześniej poziom wskazań na np. 2V i wtedy dokonaj testu.

Zarejestrowany poziom jak i jego spadek pozwoli ci ocenić jak to faktycznie wygląda - bez domysłów i potoku pytań.

Potem @cursor dopowie co i jak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...