Skocz do zawartości

moc rms a wybor wzmacniacza


Rekomendowane odpowiedzi

Witam raz juz mi pomgliście stoje teraz przed wyborem wzmacniacza do jl audio 13w6v2 d4.

Jako ze pytałałam na kilku grupach kazdy polecał cos powyzej 1kw argumentujac tym że bedzie wieksza kontrola nad głośnikiem. 

Za słaby wzmacniacz to zajechany głośnik którego nikt nie kupi itp.

Mam pytanie jak to się ma do zaleceń producenta ?

W opisie głośnika ZALECANA MOC WZMACNIACZA 250-750RMS ,nie ma nigdzie zapisane by wzmacniacz był sporo mocniejszy od głośnika. Może ktoś w jakiś prosty sposób mi to wyjaśnić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze, kupujesz głośnik z myślą by go sprzedać czy słuchać? Po drugie, za duża moc w zapasie na pewno Ci nie zaszkodzi. Po trzecie waty nie grają, do niedawna sam myślałem że wzmacniacz musi mieć więcej niż głośnik by dobrze grać okazuje się że nie koniecznie. Szukaj pieca o dobrej wydajności prądowej, taki zapewnia dobrą kontrolę nad odbiornikiem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sub może bezpiecznie przyjąć moc do 750W.

Moc określona jako 250W jest mocą minimalną, która pozwoli napędzić sub do akceptowalnych parametrów odsłuchowych ze względu na swoją budowę.

Polecane wzmaki o mocy 1kW mają o tyle "luksusowy" zakres mocy, że ustawione na 750/800W będą miały zapas mocy na tyle duży (1kW), że jak pojawi się pik o wartości większej niż ustawienie gain'a dla mocy 750/800W, to wzmacniacz nie poda przesteru - sygnał ma być sinusoidalny, a nie niemal prostokątny, co jest niedopuszczalne - a chwilowy, nic nie zagrażający sub'owi, czysty sinus nieszkodliwy dla cewki i jego systemu zawieszenia membrany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...