Skocz do zawartości

Genesis miniblock


Mocca
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

Mam pytanie o opinie do użytkowników, którzy mieli styczność z tymi piecami. Interesuje mnie profil gry miniblocka na wooferach w systemach 2 i 3 way a dokładnie dwa aspekty: 1.kontrola wooferów, 2. jak on się spisuje na średnicy. Jak on wypada w porównaniu do dual mono, dmx, czy bliżej mu do dużego monobloka? U mnie przewiduję go na woofery, jako kontynuacja brzmienia monobloka na subie ale w systemie 2 way chciałbym też, żeby było klasowo na średnicy bo np. dual mono na średnicy mnie nie zachwycił tzn, nie było źle ale M1 go przebiło z palcem w ...Jak tu wypada miniblock?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klasowo i brzmieniowo nie powinien odbiegać od monoblocka , jest to dokładnie ta sama konstrukcja , zmiana dotyczyła jedynie oddawanej mocy . Monoblocki były tez najwyżej pozycjonowane brzmieniowo . Gdybyś szukał nowych MiniBlocków  to możesz pytać .

Na FB możesz o szczegóły dopytać Kacpra , miał kiedyś samochód zbudowany na 5 czy 7 sztukach mono .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Miniblocka, napędza 2 suby Dynaudio. Pełna kontrola, dynamika... dla mnie baja, dobrze współpracuje z resztą gienkow.

Pod woofery go nie podpinalem.

 

To to zrób , tu określenie mono nie słuzy jedynie określeniu wydajności prądowej na niskiej impedancji , a raczej stworzenie najbardziej optymalnej konfiguracji jakościowej , tymi piecami napędzano tez tweetery .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie na wooferach były monoblocki, natomiast miniblocki były na Tw i na średnicy :wink:

mi profil brzmienia Genesisa towarzyszył od początku z małymi przerwami kontynuuje z nim przygodę :wink2:

jeżeli chodzi o monoblock na woofer to dla mnie było to najlepsze rozwiązanie z jakim mogłem się spotkać

natomiast mono na średnicy i mono na tw przy doborze odpowiednich komponentów Mundorfa a przede wszystkim źródła w postaci ODR czy potem XES dawało takie rezultaty nie nie goniłem już dalej króliczka i mogłem delektować się muzyką :rotfl:

moc, kontrola, dynamika i jakość dźwięku - to maja najkrótsza definicja miniblocka

 

dwa mini to oczywiście lepiej niż DM - ale do DMX będzie im brakowało,

natomiast jeżeli DM nie zachwycił Cię na średnicy a chcesz pozostać z Gienkiem, to może rozejrzyj się za starszymi konstrukcjami Genesisa, albo można też Stereo100 przerobić bliżej "class a" :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...