Skocz do zawartości

Jeden sub, dwa wzmacniacze.


Putter
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich członków forum.

Przeszukałem forum ale nic konkretnego na mój temat nie znalazłem. Mianowicie temat brzmi tak.

Posiadam dwa wzmacniacze. Crunch gpx600.2 oraz crunch gpx1200.4.

Pytanie jest następujące. Chciał bym kupić podwójny subwoofer z głośnikami Lanzar max12. Teoretycznie oba wzmacniacze w mostku na 4 ohmah maja po 300w rms. Jeden Lanzar ma 500w rms więc jeden wzmacniacz nie da rady dwóm głośnikom. Właściwie jednemu też średnio ale puki co musi wystarczyć. Czy jeśli dorobię dodatkowy port w subwooferze, mogę podłączyć w jednej kolumnie dwa głośniki pod dwa rózne wzmacniacze? jeśli w miarę możliwości uzyskam jak najmocniejszy dźwięk bez zniekształceń, zmierze napięcie multimetrem i na drugim ustawie identyczne to czy będzie miało to ręce i nogi? Taki układ nie zaszkodzi głośnikom? Czy lepiej kupić jakiegoś monoblocka i pociągnąć te dwa głośniki na 2ohmach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz zaeksperymentować z Crunch GPX 1200.4.

Filtry na CH1/2 i na CH3/4 dajesz na FULL i tniesz na radiu filtrem LPF.

Rozdzielasz sygnał z RCA radia na dwa sygnały i dajesz na RCA wzmaka:

- 1 na CH1 i CH2

- 2 na CH3 i CH4

 

Tak jak wspomniałeś, trzeba dorobić port tak, aby rozdzielić Lanzar'y i zasilić je z oddzielnych mostków.

 

To wersja na "już".

Jak zabraknie mocy, to zasil zestaw monoblokiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...