Skocz do zawartości

Car audio w ibizie 2001


Marix
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

właśnie ?

 

dlaczego nie ?

 

[ Dodano: 2009-08-15, 12:37 ]

To może wybierzemy się tam razem, bo ja tez potrzebuje pare rzeczy od nich, postaram się o zniżkę po znajomości

 

Znasz tam kogoś ? Słuchaj z tego co pisałem z nimi to dawali mi spore rabaty, rabat to 20 % a przy niektórych rzeczach nawet więcej w granicach 23 % więc policzyli mi za ten sprzęt co wyrzej napisałem prawie 14 tys a z rabatem jakieś 10,5 tyś (bez radia) a wiec sporo zniżki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja juz u nich kupilem glosniki ale maskownic nie dostalem do nich ...

dzownilem do nich czekam juz ponad miesiac a maskownic dalej nie ma a tu zblizaja sie zawody w rzeszowie i niestety nie wystartuje .wedlug nich dystrybutor byl na urlopie ,ze samych maskownic od dystrybutora nie oplaca sie im sciagac ,ze czekaja na maskownice ...

takze ja tylko mowie zebys i ty nie mial niespodzianek czasem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sory ale jakoś dziwny jak dla mnie ten temat

auto za 13 tys i tyle samo na sprzęt=nie wierze jak nie zobacze efektów :]

prosze nie piszcie ,że nie wazne jakie i za ile auto...ale pewne rzeczy wykluczaja się i trzeba rozgraniczyć co można mieć a co chciało by się mieć

 

[ Dodano: 2009-08-15, 22:11 ]

ps przy takim sprzęcie tłumienie auta to z 3tys lekko, bo fabryka poskąpiła ,mam ibize to troche ją znam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marix, Tak się składa ,ze mam ibize GT TDI to taka cupra z dieslem jak byś nie wiedział.Masz FL-kę.Wracając do tematu to mimowszystko na samym początku wytłumił bym auto.Co do wyboru mat to widzę ,że masz pieniądze i nie bedziesz szukał taniochy w stylu "dekarki"lub APP?

Co zastosujesz DynaMat-y?STP Vibroplast ???

Jeśli masz szyberdach to trzeba tez wytłumić kawałek dachu i naprawić brzęczące prowadnice od szsybra-walcze z tym od jakiegoś czasu.

Czekam na jakieś fotki z pola bitwy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marix, Mam GT TDI a to odpowiednik cupry ale w dieslu ...kubełki,dodatkowe wskaźniki inne zderzaki inna lotka na dachu itp

Hehe jeśli myślisz że masz tdi

Nie myślę ,że mam TDI,bo ja to wiem że to TDI :rotfl:

i myślisz że to cupra

Nie, nie mysle ,że to CUPRA ,bo jest GT TDI

 

[ Dodano: 2009-08-16, 14:31 ]

więc czym bedziesz tłumił?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fahoo a ty nie masz przypadkiem starszej ibizy, bo wygłuszałem taką ibizę jak ma kolega marix i całkiem łatwo się to robiło i efekty też całkiem niezłe. Nie wiem skąd wzieła Ci się kwota 3 tys. za wygłuszenie, bo dwie paczki po 40 mat i trochę splenu i bitoplastu na ten samochód to starczy na naprawdę fajne wygłuszenie a to koszt conajmniej dwa razy mniejszy niż suma jaką podałeś.

No i po co ta wrogość

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem nastawiony wrogo poprostu chciał zrobić ze mnie balona...

tak mam ibize 6K a on 6k FL

Konstrukcyjnie to te same auta....wszystko jest takie same oprócz maski, wzmocnienia górnego,zdesiów ,lamp,klapy tylnej i łaczenia błotnika tylnego z tylnum pasem,w środku inna decha i boczki.

Drzwi i cała reszta to te same elementy co u mnie...

Co do wytłumienia dynamatem wyjdzie z 3 tyś kiedys przeliczałem i daje u siebie APP bo wychodzi taniej a efekt podobny nie do odróżnienia z dynamatem.Twierdzę tak ,bo słuchałem auta zrobionego dynamatem i nie widzę różnic....Napewno dynamat lub stp bedzie bardziej prestiżowy ale ludzie robią asfaltem TYTANA lub innym szajsem i spełnia to zadanie...

Więc trzeba policzyć co bedzie konkurencyjniejsze cenowo.

 

[ Dodano: 2009-08-16, 15:28 ]

Wygłuszał będe DynaMatami ale jeszcze sie doradze w sklepie

to ci doradzą to na czym mają największą przebitkę...to ty masz wiedzieć czym chcesz robić i co bedzie najlepsze dla audio i twego portwela

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drzwi i cała reszta to te same elementy co u mnie...

 

I tu sie mylisz i to bardzoooo, znasz swój samochód, ale FL nie znasz wcale, to nieco inne auto...

Zaczynając od głowicy, mechanizmu rozrządu, a kończąc na kształcie wewnętrzego poszycia drzwi... znam te auta na wylot.

I GT TDi to nie Cupra, różne zderzaki, różne wyposażenie i najważniejsze silnik, klekot to nie turbobenzyna, daleko mu do 1.8T

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fahoo ja nie wiem co ty tutaj próbujesz, udowodnić najpierw piszesz że wygłuszenie to minimum 3000 zł, potem że drogie maty nie mają sensu bo nie ma różnicy między nimi a app. Ja wygłuszyłem taki samochód jedną dużą paczką stp viborplasta, którego oficjalna cena to około 500 zł. I moim zdaniem warto zainwestować w stp, bo między nim a app jest jednak przepaść (wypróbowane na moim samochodzie), a różnica w cenie nie jest aż tak radykalna.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

leemarvin,

Czytamy ze zrozumieniem, porównałem auto z lat 97-99 do FL

uważasz ze są to 2 różne samochody?nie mające cech spólnych?

stefanb, ja nic nie próbuje udowodnić każdy ma prawo wyboru...specjalnie wspomniałem o 2 rodzjach wytłumienia,do klocków za taki hajs APP nie pasuje chociaż ciekaw jestem jakie zauważyłeś różnice po zmianie mat na droższe-mógł byś się podzielić spostrzezeniami?

Do takich klocków okleił bym całe auto dynamatem....nie moja liga takie głośniki więc robie u siebie na APP .Z tym tłumieniem chciałem dać do zrozumienia, że bedzie drogo z tego względu iż producent słabo zadbał o fabryczne tłumienie.Na przykład mata przydała by się na tylnych nadkolach i płatach blach -zminimalizował by się wpływ odgłosów z zewnątrz-naprawde są bardzo słyszalne.Tak samo z dachem gdy jest tam fabryczny szyber.

Poza tym STP lub dynamat dał bym na same drzwi ze względu na wagę drzwi po oklejeniu!!!STP to 3KG na metr2 a APP 4,5KG co w połaczeniu z dużymi drzwiami w wersji 3d daje dodatkowe KG na zawiasy.

Powtórze raz jeszcze ja nic nie chce udowodnić ,chciałem tylko podpowiedzieć a w waszym odczuciu zabrzmiało to inaczej no to sory....Jeśli chcecie to moge nie zabierać już głosu w tej dyskusji...no nic trudno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale klocki az tez nie maja takiego znaczenia, STP to minimum (super relacja cena/jakosci) to zrobienie porzadnie Drzwi. Nie mowie ze dekarka czy APP nie mozna tego zrobic. Ale widziałes jak zachowuje sie APP w temp. ujemnej. To jak zrobisz i w naszym pieknym mikroklimacie zrobi sie zima i temp. spadna ponizej 0*C to pochwal sie wtedy jak APP fajnie sie sprawuje. Glownie chodzi mi o ta roznice (ktorej niby nie ma). Poza tym jak ktos ma 3 skrzydlowe auto i chce nawalic tam APP to po jakims czasie bedzie drzwiami targał po drodze zamykajac furtki.

Porownaj wage STP z APP.

 

Takze roznica jest..... (nie wspomniałem nic o walorach dzwiekowych szczegolnie wtedy kiedy jest ujemna temp.), bo Polska to nie Floryda gdzie ciagle jest na plusie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

disaster3, UP UP

napisałem właśnie o wadze tych mat.

Drzwi trzeba zrobić czymś lekkim

Na reszte auta dał bym ciężką matę bo jest tańsza.

 

[ Dodano: 2009-08-17, 17:05 ]

a w ogóle to sam autor nie poruszył tego tematu czym chce tylko chce brać to co polecą w sklepie...myślę że to co tu napisalismy wystarczy na tyle żeby rozjasnić mu temat i różnice wynikajace z....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...