Skocz do zawartości

Zmiana głośnika w skrzyni, jaki wzmak?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam prośbę o pomoc w jednej kwestii. Jako, że ostatnio po kilku miesiącach dudnienia uwaliłem swój subwoofer (gotowiec firmy Vibe) zbyt słabym wzmakiem. Sub 400W i wzmacniacz 400W, bo zachciało mi sie bawić bass boostem i dałem mu w palnik przesterowanym sygnałem. To chciałbym tym razem zrobić to po Bożemu i wstawić monoblocka o słusznej mocy np. 1000W i do tego suba między 600W a 800W. Pytanie czy do skrzyni br po rzeczonym Vibe 12" Slick High Output Sub Box, którego zdjęcie możecie zobaczyć pod tym linkiem

https://ibb.co/M9NZLdg

da się wstawić coś innego? Chciałbym uniknąć zabawy w stolarza, a być może da się wykorzystać tą gotową skrzynkę.

Wymiary to:

Wysokość 354mm

Szerokość 550mm

Głębokoś 425mm

 

Moglibyście polecić jakiś mocniejszy głośnik 12" i wzmacniacz mono, w budżecie 2k zł? Nie testowałem żadnych innych sprzętów. Nie jestem znawcą tematu, poprostu chciałbym mieć dużo basu w aucie. Może macie u siebie jakieś rozwiązanie które się dobrze sprawdza i chcielibyście się podzielić? Muzyka głównie elektroniczna, z pogranicza dub/techno/Psytrance/rave ale też reggae i jego elektroniczne odmiany. Pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skrzynia dopasowana do głośnika jest równie ważna co dopasowany wzmacniacz. Przy takim budżecie nie odwalał bym maniany i wkładał losowego głośnika w losowa skrzynie. Pozatym ten vibe pewnie jest z najtańszej sklejki, a materiał skrzyni też ma duże znaczenie. Nie musisz sam klepać skrzynki, jest wiele osób na forum którzy robią na zamówienie z MDFu pod dany wymiar i parametry głośnika.

Ja mam na sprzedaż np Hifonics ZX1284 750rms i Hifonics ZXI9000 930rms mierzone. Chociaż pod taką muzykę lepiej było by zakupić np. 2x10 cali i rozważyć skrzynię zamkniętą, będzie trochę mniej ciśnienia ale bass będzie dużo bardziej precyzyjny i będzie świetnie uzupełniał taką bogata muzykę a nie męczył i zagłuszał. Mam np. 2x Eyebrid T10 po 500rms sztuka i jakiś dopasowany piec też się znajdzie. Takie komplety to 1000-1500pln , i na twoim miejscu tyle bym wydał na goły sprzęt, a resztę przeznaczyl na skrzynkę i porządną instalację elektryczną. Wtedy nic nie spalisz i wykorzystasz cały potencjał sprzętu. Jak coś pisz pw. Pozdrawiam

 

Wysłane z mojego G8341 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No generalnie wiem, że zamknięte skrzynki grają jakby brzmieniowo lepiej jednak strasznie mnie to ciśnienie rajcuje. Czuje się jak na dubowym soundsystemie, gdzie bass scoopy w rzędzie po 1,5kW każdy, wykręcają flaki i można mieć Bass Camp codziennie w samochodzie :)

A znacie może coś takiego jak Kicker L7 12" lub 15"? Znalazłem gotowe boxy pod tego suba w obudowie zamkniętej. Używał tego ktoś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zalezy Ci na cisnieniu to polecilbym uzywane dd audio 715 + jakis wzmak emphasera. A sama podstawa zrobienia skrzyni, bez obijania itp. to max 2-3h roboty. Zamawiasz wycieta plyte skręcasz i gotowe. Na upartego jedyne narzedzie jakie potrzebujesz to wkrętarka/wiertarka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No myślałem o 15stce ale to potężny piec byłby potrzebny. Moja instalacja jest zrobiona pod 100A z czego 30 jest przeznaczone na przód. Taką 15stke trzeba by pogonić ze 2000W wzmakiem co by mieć na uwadze impedancje i w razie czego móc wyciągnąć 1500W na 4 ohmach. Chyba, że się mylę, ale mam za słabą instalację na aż tak mocne klocki. Macie rację co do skrzynki. Trzeba jednak zakasać rękawy i zmontować sobie skrzynkę samemu taką na jaką subik zasługuje. Jednak chyba pozostanę przy 12" 500 - 600W rms. Tylko czy taki sub w zamkniętej skrzynce też zatrzęsie budą? Jeśli tak to może jednak rozważę skrzynkę zamkniętą bo najpewniej dużo łatwiejsza będzie w budowie.

Muszę jednak zadać pytanie żółtodzioba Bo gdy czytam specyfikację różnych głośników, to jedne tanie suby np Pioneera za 300zł mają po 500 - 600W rms, skuteczność 90db i pasmo od 24Hz - 400Hz a z kolei drogie np.JL za 1300zł mają 300W, skuteczność 85db i pasmo od 20 - 100Hz. Z kolei jeszcze inne typu JBL mają i niski pobór np 250W i skuteczność 90db. Czyli na chłopski rozum po co ładować się w drogie klocki, skoro teoretycznie lepsze rezultaty mogą dać te tańsze? Pewnie chodzi o jakość samego basu? Wiem, że głośniej nie zawsze znaczy lepiej ale czy te różnice aż tak słychać? Żeby kupić mocny i głośny sub renomowanej marki to trzeba z minimum 2k zł położyć na ladę . Czy to nie jest trochę absurd żeby tyle kasy ładować w sprzęt, który będzie grał i dobrze i głośno? Do tego trzeba jeszcze wzmaka za drugie tyle, do tego przód, wygłuszenie, jednostka sterująca i sprzęt staje się droższy od samochodu :P Czym się różni taki JBL za 800zł, który ma nawet lepsze parametry od JLa czy Focala za 2 tysie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Czym się różni taki JBL za 800zł, który ma nawet lepsze parametry od JLa czy Focala za 2 tysie?
Ja proponuje poszukać na forum kto siedzi w UK albo podjechać na jakiś spot, na pewno jakaś społeczność CA maniaków też tam jest, będziesz miał jasność czy zadowoli cię sub za 300 czy za 3000.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem kupić nowe felgi do furmanki, ale trudno. Kupię suba a felgi kiedy indziej. W ten sposób za będę miał znowu 2k do wydania na suba. Chciałbym jednak kupić coś za 1000 / 1500 No te 2000 to już Max. Ale musi być wypas.

 

Ten wzmacniacz kupiłem, bo z przodu mam focale i ładnie grają. Aktualnie na Tru Technology T2.100 Chciałbym zobaczyć jak będą gadały na piecu focala. Jak będzie lepiej to zostawię go na przód. Sprzedam starego wzmaka i kupię jeszcze coś innego pod sub. A jak nie to pójdzie w mostku pod suba. Pozatym Focal to już jakościowa marka dostępna bez problemu w Uk. I jest w miarę rozsądnym pieniądzu. Tutaj nie da się kupić Hifonixa, Stega, Morela, U-dimension,Clariona czy Excursion. Tutaj Nie ma takich firm na rynku. Chyba, że ktoś sprowadził i sprzedaje używkę. JLe kosztują dla mnie niepojmowalnie i nieakceptowalnie dużo. A do Rockforda nie jestem przekonany w tej samej cenie wolałem kupić Focal, do tego jest mocny i można nim pędzić głośniki powyżej 100W

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na przykładzie Morela/Stega wiem że warto uderzyć nawet do samego producenta, w ten sposób kupiłem od nich kilka rzeczy z cenami -10-15% od tego co było pierwotnie u dystrybutora, po kontakcie udawało się wytargować co najwyżej jakiś gratis, bądź wysyłkę w cenie, a po kontakcie do producenta który przekierowywał do dystrybutora nagle robiła się o wiele lepsza cena. 

 

A co do JL to porównałbym go do Apple, sporo dopłacasz za logo, dla jednych warto dla innych nie, kupując używkę mniej to boli :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...