Skocz do zawartości

Tanie 3 way: MB Quart QS165.3 vs Focal Access 165AS3 vs Rainbow DL-C6.3


MicroZ
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie w tym aucie. Ja bym brał MB Quarta z sentymentu :P Oceny też zebrał niezłe :)

 

Widzę że jesteś w temacie :wink: , ale khazar ma po cześć racje bo temat jest ogólny, ale mimo to, ciekawy jestem który zestaw będzie faworytem, nie wchodząc w szczegóły ze strojeniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak?? Na wyglad? Czy jak? Nakręciłeś się jak szczerbaty na suchary na budżetowy 3 way i czekasz aż chłopacy napiszą ci elaboraty o tych zestawach, strojenie pomijając, a to właśnie strojenie jest najważniejsze, i gwarantuje ci że 2 way w tej kwocie ale zicher wystrojony zmiecie te 3 waye, zatem jw, kup ten ktory ci się podoba.

 

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze lepszą opcją byłoby dobierać głośniki do reszty systemu, wzmacniaczy, preferencji i oczekiwań, ale kto by się nad tym głowił. Lepsze X od Y i na odwrót... Skoro tak to polecam zainwestować w te najładniejsze lub w najładniejszym opakowaniu, skoro to jak grają w systemie jest bez znaczenia. Poza tym tak jak napisałem już wcześniej, z budżetowego trójdrożnego to może sobie urzeźbić doświadczony instalator, a nie osoba która pyta które głośniki lepsze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest temat w którym pytam się co lepsze co gorsze, owszem racją jest że zestaw może być trudny do opanowania przez osobę niedoświadczoną, a doświadczony instalator komponenty dobiera z osobna. Lecz nie o tym jest temat.

Temat jest o zestawach 3 way. i jeśli ktoś doświadczony czy mniej doświadczony słyszał w/w zestawy bądź komponenty z w/w zestawów i chce się wypowiedzieć odnośnie ich cech charakterystycznych, co mu się spodobało bądź nie podobało to zapraszam do dzielenia się wiedzą. A nie goryczą o 3 way/2 way w Golfie 5 bo od tego jest osobny temat w dziale początkujący.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Załóż sobie temat w dziale wasze auta i tego się trzymaj, możesz tam zapytać i inni doradzą, nie trzeba będzie szukać innych Twoich tematów, aby zapoznać się w Twojej sytuacji. Wybór głośników to jedno, wybór żródła i wzmacniacza to drugie i chyba nawet ważniejsze., a najważniejsza i tak będzie instalacja i zgranie systemu. W kwestii 2way/3way... Pierwszy sposób to rzeźba w boczku i przenoszenie woofera do przodu, potem już względnie proste zestrojenie. Drugi sposób to rzeźba na słupkach aby mieć jak najbliżej średniaka i tweeter (zapomnij raczej o tweeterach na słupku i średniakach w drzwiach - bez aktywnej instalki z DSP nie ogarniesz tego dobrze) i trudniejsze zestrojenie systemu. Jakbym miał wybierać samemu, wolałbym chyba jednak przenieść woofer. Generalnie masz trudne auto do zrobienia poprawnej instalacji i chcę Ci uświadomić, że masz dużo więcej ważniejszych dylematów niż wybór jednego czy drugiego systemu trójdrożnego z dość niskiej półki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Khazar napisz nam coś więcej o przenoszeniu woofera. Jakie masz z tym doświadczenie i w jakich autach? Jestem ciekawy bo dla mnie łatwiej jest zrobić, bądź zlecić zrobienie słupków pod konkretne model głośników.A co jeśli okaże się że przeniesienie woofera w ori miejsce nic nie dało?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosty system a rozpisaliście się jakby to o jakieś hajendy chodziło.

Golf5 to wdzięczne auto ale trzeba do niego podejść trochę inaczej.

Wystarczy kupić:

  • przyzwoite coax'y(najlepiej z zewnętrzna zwrotnicą i oddzielnymi podłączeniami dla tw i mid'a)
  • woofery 165-200mm bo i takie wejdą
  • 4ch wzmacniacz
  • niedrogie radio z aktywką np. moje ulubione Alpine 9855R

Coax'y zamontować w słupki przednie( wejdą nawet 4"). Woofery na solidnym dystansie do wygłuszonych drzwi w seryjne miejsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi napisali w innym temacie wszyscy ze pakuj 2way bedzie lepiej. Wiec wywalilem 2ohmowego 3waya (z ori wzmakiem) w super stanie i wrzucilem stega sq650c. Dla mnie jest git. Seryjne grajki w wygluszonych drzwiach graly mega dolem jak sub bo tak ori wzmak tnie (tyl dalej gra bardzo nisko) natomiast po zmianie na 2way juz niema takiego niskiego bassu bo i woofer tak nie zagra jak nie jest uciety nisko ale od tego mam suba a srednica i wysokie sa fajne.

Btw zawsze moge seryjnego mida wrzucic spowrotem i zasilic z ori wzmaka na ori zwrotce ale czuje ze bedzie mega lipa to wgl zgrac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...