Skocz do zawartości

Grande i excursion sx-6c


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A jakiego odzewu się spodziewasz, skoro napisałeś posta w stylu: kupiłem sobie już zimowe buciki i czapeczkę, doradźcie jakie do tego rękawiczki i szaliczek?

 

Nie chcę być uszczypliwy, tylko wprowadzić trochę humoru :)

 

Określ, parametry na jakich Ci zależy, czy mam mieć mp3? flac? Bt? Profil brzmieniowy, czy zależy Ci na czasówkach, rodzaj muzyki chociaż... Jest wiele zmiennych.

 

Nikt nic nie pisze, bo nie zna koloru kurteczki po prostu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich :D

Zmuszony byłem do zakupu auta na dojazdy do pracy, gdyż żona anektowała moje dotychczasowe auto Wybór padł na Grande Punto (tani, ekonomiczny, od pierwszego właściciela). Auto Igła hehe. Jedyny mankament to audio, właściwie jego brak, gdyż nagłośnienie umarło śmiercią naturalną.

 

Postanowiłem temat ogarnąć.

Wytlumiłem drzwi matą butylową i pianką kauczukową, kupiłem po bardzo okazyjne cenie zestaw EXCURSION SX-6C. Obecnie szukam radia do 600-700 zł pod którym będą grały te głośniki. Wzmacniacz będę ogarniał za miesiąc, dwa, gdyż budżet ograniczony.

 

Wszelkie propozycje i sugestie mile widziane. 

Pozdrawiam

 

Kup sobie JVC KD-X352BT za 300,- zł.

Radio ma czasówki, zwrotnicę aktywną, dość rozbudowane EQ. Ba, obsługuje nawet Spotify Connect.

Włącz w nim bassbost na +3 i zapomnij o wzmacniaczu.  :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy mi żeby radio odtwarzało pliki wav i flaki oczywiście z USB. Jakość dźwięku jest dla mnie najważniejsza. Dobrze by było zemy miało min 2x RCA, co by było dobra podstawa do rozbudowy systemu. Dużo czytałem o alpinach i jest dużo opinii że alpiny ostrza, ja wolę cieplejsze brzmienie. Co sądzicie o PIONEER Deh-x7800dab i PIONEER DEH-S4000BT? Jakie mają brzmienie pionierki? Z tzw. czasówkami nie miałem nigdy doczynienia i z tego co na forum piszecie to jest to fajna sprawa, warto skosztowac tego kęsa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alpina ostrzy... to chyba jakiś mit. Przede wszystkim Alpinie gra z jajem. Pionek 80PRS to flaki w oleju przy nowych Alpinach. Czasy bardzo pomocne, lepiej mieć jak nie mieć. A jak złapiesz bakcyla to nie będziesz musiał zmieniać radia albo kupować proca. Co do Kenwoodów i JVC się nie wypowiem, nawet nie miałem okazji słuchać u kogoś w instalacji tych radyjek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alpina ostrzy... to chyba jakiś mit. Przede wszystkim Alpinie gra z jajem. Pionek 80PRS to flaki w oleju przy nowych Alpinach. Czasy bardzo pomocne, lepiej mieć jak nie mieć. A jak złapiesz bakcyla to nie będziesz musiał zmieniać radia albo kupować proca. Co do Kenwoodów i JVC się nie wypowiem, nawet nie miałem okazji słuchać u kogoś w instalacji tych radyjek.

Kenio i JVC to teraz jedna marka. Gra neutralnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasy bardzo pomocne, lepiej mieć jak nie mieć. A jak złapiesz bakcyla to nie będziesz musiał zmieniać radia

 

Właśnie chyba już mnie to wciąga. Poznałem już różnice po wygłuszenie drzwi i zamontowaniu głośników (tweetery na razie w drzwiach, słupki już zamówione do prób) z oryginalnym audio. I choć gra to na razie pod starym kdr541, to różnica jest kolosalna. Chcę wiecej!!! :kwasny: Obawiam się że jestem podatny na uzależnienia hehe

 

Jako że dopiero się uczę (choć sądzę że wiem już co nieco) nasuwa mi się pytanie, czy po zamontowaniu radia z aktywną zwrotnicą muszę wymontowac ori pasywki z drzwi? Czy jest sens wogole pod ten zestaw stosować aktywki czy lepiej wymienić zestaw głośnikowy? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Zacznij od biampingu, ustawienia opóźnień i poziomów (z nowego radia z "aktywka") - filtry w radiu wtedy wyłączyć.

 

Właśnie mam zamiar robić biamping. Rozumiem że przy pozostawienie pasywnych zwrotnic, aktywne w radiu można wyłączyć tak? A chcąc korzystać z aktywnych, trzeba zdemontować pasywki. Dobrze to rozumiem? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

raffiodense dzięki wielkie za informacje. 

 

Jutro wybieram się na zakup radia tylko jeszcze nie zdecydowałem czy alpine czy pionek. Doszedłem do wniosku że dobrze będzie posłuchać w sklepie CA i dopiero potem dokonać wyboru. Kurcze szkoda że nie mam możliwości odsłuchu w aucie lub nie ma możliwości wypożyczenia. Jak kupowałem sprzęt do domu to w salonach audio jest opcja wypożyczenia do domu na odsłuch i z tej opcji korzystałem, szkoda że nie ma takiej opcji w salonach CA... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja myślałem że bi-amping to każdy głośnik z oddzielnego kanału wzmacniacza zasilany , ciekawe rzeczy człowiek na starość się dowiaduje :)

Nie myliłeś się przez te wszystkie lata;) Nigdzie nie padło stwierdzenie że bi-amping da się z dwóch kanałów zrobić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te zwrotki są 3 way i owszem jest opcja na biamp ale nigdzie nie piszą co które kanaly zasilają, tylko że caly zestaw idzie z 2ch lub z 4ch, mają też opcje 0dB lub -3dB dla sekcji tw i dla mid.

Nie ma tu triampu.

 

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Kurla Pioter nie ten temat, sorki.

 

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich ponownie :D

Po konsultacjach zaproponowano mi 2 zestawy do moich głośników excursion sx-6c :

 

UTE-202DAB ewentualnie UTE- 92bt i wzmak hifonics triton 4,

 

drugi zestaw to :

Pionner DEH-X8700BT i wzmak excursion HXA-45

 

W związku z tym proszę Was o pomoc w dokonaniu wyboru...

Co będzie grało najlepiej? Czy wogolewogole będzie to grało synergicznie? 


Zapco ST-4B i ALPINE UTE 92BT - jeszcze taka propozycja wpłynęła.

Pomocy!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Przepraszam za wykopanie, ale do autora. https://wielkopolskamiss.pl/

Jakie były wrażenia z takiego zestawu? Sam jestem właśnie przy takim wyborze :) 


Przepraszam za wykopanie, ale do autora.

jbl-stage-1220b.jpgalbo może taki subwoofer dodatkowo? 

Jakie były wrażenia z takiego zestawu? Sam jestem właśnie przy takim wyborze  :)

 https://wielkopolskamiss.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...