Skocz do zawartości

glosnik esx qe 822


sider
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie. Zastanawiam sie nad zamontowaniem subwoofera w bagazniku. Ze względu na małą przestrzeń bagaznika (megane cabrio) zmieszcze tam skrzynkę o wysokosci 27cm i dlugosci okolo 70cm takie mam pole manewru. Zastanawiam sie nad głośnikiem ESX QE822 2x2 cewki 400rms 20cm. Polecacie ten glosnik,zagra to przyzwoicie z rediem kenwood bt61,oraz wzmacniaczem magnat rx mono? Nad konkretnym rozmiarem i rodzajem skrzynki będę się zastanawiał jak napiszecie swoje opinie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie opisywał jak do tej pory w Strefacaraudio tego suba.

W tym linku masz wszelkie dane tego ESX QE822:

http://www.loudspeakerdatabase.com/ESX/QE822

Na niebieskich odnośnikach - pola o niebieskim kolorze - masz plik do wklejenia w WinISD oraz parametry (Datasheet) T/S razem z sugerowaną skrzynią B-R.

Jest tam błąd w jednostkach przy opisie portu b-r.

Jest podana średnica 8mm, a powinno być 80mm. Reszta się zgadza.

Tak, jak jest podane w tym linku ESX QE822:

https://www.esxaudio.de/english/assets/qe822.pdf

Masz dane i ten głosnik - sklep sugerowaną budkę i pobaw się portem b-r, a wtedy poznasz jego "wartość" :)

Edit.

Magnat rx mono w 4 ohm może mu serwować przester. Natomiast w 1 ohm będziesz musiał wstępnie zdławić jego moc oddawaną do suba do ok. 500W.

"Dławisz" poprzez ustawienie czułości wzmaka za pomocą gain'a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam QE1522 coprawda i absolutnie nie jest to tłuczek ani muł, jak dla piknie gra, sub do kulturalnego grania ale potrafi dobrze klepnąć, w przyszlym roku do osobówki będę brał QXE12d2 bo pasuje mi ich granie, ta 8ka przy dobrej skrzynce i piecu bedzie ładnie grała, podobno nie jedną 12tke zawstydza. To nie są suby do SPL ani takoe które lecą tylko dołem. Dobre, solidne suby.

 

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...