Skocz do zawartości

Jak poprawnie zamontować dystanse MDF?


Rekomendowane odpowiedzi

Samochód to Fiat Seicento, w którym montaż głośników w drzwiach nigdy nie był nigdy przewidziany. Wiem że dostępne są w sprzedaży gotowe kieszenie z MDF-u, jednak ja postanowiłem zamontować głośniki na zwykłych dystansach. W miejscu, w którym chcę zamontować dystans, drzwi są wklęsłe:

 

post-25114-0-05033600-1568888451_thumb.jpg post-25114-0-39645500-1568888462_thumb.jpg

 

Dystans bez problemu przykręcę na sztywno do drzwi na 4 śruby, jednak po bokach, między nim, a blachą, pozostaną półkoliste luki. Jak je najlepiej wypełnić? Pomijam rzeźbienie dystansu tak, żeby przylegał idealnie do blachy, bo to przekracza moje zdolności. Czy zwykła masa uszczelniająca np Boll się sprawdzi? Na końcu całość będzie oczywiście obłożona matą alubutylową.

 

Drugie pytanie - jak w warunkach amatorskich wyciąć otwór w drzwiach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup jeszcze jedne takie dystanse i frezuj, ew. pilnik do drewna i dopasuj, chyba że chcesz aby tylko siedziało i lejesz na jakość itd. to przyklej na klej do szyb.

 

Otwór możesz odrysować a potem wiertłem wiercisz dziurka przy dziurce, ew. wyrzynarka z brzeszczotem do metalu, na koniec wygladzić pilnikiem do metalu i otwór gotowy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup jeszcze jedne takie dystanse i frezuj, ew. pilnik do drewna i dopasuj, chyba że chcesz aby tylko siedziało i lejesz na jakość itd. to przyklej na klej do szyb.

 

Jakość wykonania czy jakość dźwięku?

 

Z frezowaniem nie miałem nigdy do czynienia. Posiadam jedynie podstawowe elektronarzędzia jak wiertarka czy szlifierka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakość wykonania czy jakość dźwięku?

 

Z frezowaniem nie miałem nigdy do czynienia. Posiadam jedynie podstawowe elektronarzędzia jak wiertarka czy szlifierka...

 

Owiń dystans po zewnętrznej stronie np. kartką z bloku technicznego tak, żeby powstała rura wystająca ponad niego i docinaj nożyczkami dopasowując do boczku w drzwiach. W ten sposób powstanie szablon według którego będzie można dociąć dystans.

Jak wywiniesz kartkę na drugą stronę to będziesz miał szablon na drugie drzwi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...