Skocz do zawartości

Kilka pytań odnośnie przewodow


Rekomendowane odpowiedzi

Czesc, po krotce plan jest taki. Mam radio z jedną para wyjść RCA, a docelowo chce podłączyć w aucie dwa wzmacniacze. Czy prosty rozdzielacz typu

 

i-vakoss-rozdzielacz-sygnalu-rca-m-2x-rc

 

Spowoduje znaczne straty na jakości?

 

Drugie pytanie to przewód remote jak bardzo istotny jest czy mogę puścić zwyczajnie remote z jednego wzmaka do drugiego?.

Czy zauwaze różnice w przewodach RCA długości około 4-5 metrów między np. Vitalco a Kicx?

 

 

Przewód do wzmacniacza pod front mam założony obecnie 10mm2, tył dopiero bede kladl, plan 25 bądź z zapasem 35mm2 tak jak i masowy. To do zasilania. A jak wygląda sprawa połączenia wzmacniacz-głośnik? Jak dobrać przekrój przewodu.

 

Dzięki z gory

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc, po krotce plan jest taki. Mam radio z jedną para wyjść RCA, a docelowo chce podłączyć w aucie dwa wzmacniacze. Czy prosty rozdzielacz typu

 

i-vakoss-rozdzielacz-sygnalu-rca-m-2x-rc

 

Spowoduje znaczne straty na jakości?

 

Drugie pytanie to przewód remote jak bardzo istotny jest czy mogę puścić zwyczajnie remote z jednego wzmaka do drugiego?.

Czy zauwaze różnice w przewodach RCA długości około 4-5 metrów między np. Vitalco a Kicx?

 

 

Przewód do wzmacniacza pod front mam założony obecnie 10mm2, tył dopiero bede kladl, plan 25 bądź z zapasem 35mm2 tak jak i masowy. To do zasilania. A jak wygląda sprawa połączenia wzmacniacz-głośnik? Jak dobrać przekrój przewodu.

 

Dzięki z gory

 

ad.1 spowoduje brak mozliwosci sterowania, bedziesz musial puscic pewnie pelne pasmo i obciac ze wzmaka( w zaleznosci co tam podlaczysz), lepsza opcja przy obecnych cenach radioodtwarzaczy jest kupno radia 2xrca. Bedziesz mogl z poziomu radia np sterowac subem, na 1 rca to dzialac nie bedzie. Przydalby sie wtedy wzmacniacz na suba z pilotem.

ad.2 remote po prostu rozdzielw bagazniku na Y

ad.3 kiepskiej jakosci sygnalowki potrafia zbierac zaklocenia oraz sa kiepsko wygonane, lubia sie lamac itp. co moze nawet uszkodzic wzmacniacz, okablowanie warto polozyc raz a solidnie np rca AIV

 

ad.4Glosnikowe zazwyczaj w granicy 1,5-4mm2 na przod, na suba troche wiecej ale to zalezne jest od mocy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radio zostaje, wzmacniacza będę wlasnie szukał z "pilotem" A wszystkie pasma podbicia itd chce już ustAic z poziomu wzmaka.

Bardziej chodziło mi czy taki rozdzielacz w jakikolwiek sposób okroi odczuwalnie jakosc.

 

Co do RCA czy odczuje faktycznie różnice w jakości dźwięku nie bedac melomanem między kablem za 30,50 a 200zl?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radio zostaje, wzmacniacza będę wlasnie szukał z "pilotem" A wszystkie pasma podbicia itd chce już ustAic z poziomu wzmaka.

Bardziej chodziło mi czy taki rozdzielacz w jakikolwiek sposób okroi odczuwalnie jakosc.

 

Co do RCA czy odczuje faktycznie różnice w jakości dźwięku nie bedac melomanem między kablem za 30,50 a 200zl?

tak jak napisalem wczesniej glownie chodzi o jakos wykonania, a normalnie wykonanego za 30 zl nie kupisz, kabla za 200zl tez nie kupisz skoro nie chcesz zmienic radia. Wiec kup solidne 1xrca. Zazwyczaj 1xrca kolo 50-60zl cos mozna znalezc normalnego. Ale takie 3xrca aiv kosztuje chyba 130 i jest znacznie lepiej wykonane niz te pojedyncze za 50-60zl. Kup 1x rca i 2x rodzielacze przy wzmacniaczach, chociaz moim zdaniem warto zmienic radio. Takie 2xrca wcale nie kosztuja duzo a tez zazwyczaj 1xrca maja radia podstawowe, ktorych jakosc dzwieku jest najgorsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem bez rozdzielaczy kupić dwa kable RCA jeden 5m z radia do wzmaka a drugi taki krótki 0.5m z jednego wzmaka do drugiego.

 

Przyznam szzczerze, że zaskoczyłeś mnie ta teoria z jakością w radiach 1x RCA.Na ta przy aktualnym nie mogę narzekać już, jak mówiłem melomanem nie jestem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaki to problem? Aktywnego systemu raczej robił nie będzie, czasówek też pewnie nie ma. Ile razy ustawiasz ten balans w radiu? Ustawi gainem na wzmacniaczach raz i tyle. Ewentualnie monoblock z pilotem w kabinie i może regulować szybciej niż z poziomu radia basik.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są wzmacniacze które mają wejścia RCA jak i wyjścia na kolejne wzmacniacze, jaki ty posiadasz? Sprawdzałeś?

Mam wejście i wyjście RCA. Wyczytałem że najlepiej właśnie radio zostawić domyslnie a resztę regulować na wzmakach. Bo prócz balansu jakie są korzyści z dodatkowych gniazd RCA w radiu? Jestem amatorem muzyki więc zakładam że powyższe,moje rozwiązanie wystarczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Mam wejście i wyjście RCA. Wyczytałem że najlepiej właśnie radio zostawić domyslnie a resztę regulować na wzmakach. Bo prócz balansu jakie są korzyści z dodatkowych gniazd RCA w radiu? Jestem amatorem muzyki więc zakładam że powyższe,moje rozwiązanie wystarczy


Skoro masz wyjscie RCA na wzmacniaczu to nie musisz kombinowac z rozdzielaczami.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plusem wiekszej ilosci RCA jest fakt, iz w rozbudowanych radiach, dla kazdej pary rca mozna ustawic osobne czasowki, a takze ciecia i zbocza, czego wzmacniacze zazwyczaj nie daja, dodatkowo z poziomu radia mozemy regulac poziom kazdego z rca.

Jesli nigdy nie ustawiales czasowek, to roznicy pewnie wielkiej nie zauwazysz.

 

Kup po prostu 1xrca 5m i 1xrca ale metr/poltora i powinno byc ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...