Skocz do zawartości

Zakup Cyfrówki - doradźcie


maxxxior
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam!

 

planuje na dniach zakupić jakiś dobry aparacik. kwota jaką mogę przeznaczyć to MAX 250zł!! najlepiej jak by to był już komplecik, czyli z kartą SD i akumulatorkami (ładowarka zbędna bo mam). Jestem zainteresowany Canon'em PowerShot A530.

 

a co wy byście mi polecili??

 

z góry dzięki!

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sie bawie po za audio tez zdjeciami. Powiem ci tak 250zł to troszke mało..

Zwracajac uwage nie patrz na dziwne cuda-matryca ma byc nie najwyzsza-a najnizsza

Czyli nie 1/2.8 a najlepiej 1/2.5, 1/2.3 im nizsza liczby po 1/ tym lepiej.

Panasonic LUMIX robi dobre aparat, czasami są tansze o 20-30% od canona a strzelaja fotki zblizone do Canona. Wczesniej mialem Olympusa, teraz wsiadlem na Dmc-fz50, niedrogi ale swietny apart, chcociaz nie za 250zl.. Ja ci polece szukanie bardzo starego canonka, lub panasonica

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zomer1980, no niestety...250zł to jest naprawde maximum ile mogę wydać na ten aparacik....nie oczekuje od niego nie wiem czego...poprostu zeby był dobry i robił w miare zdjęcia... to jakie modele byście mi polecili??

 

a co z tymi seriami Canona? która lepsza? Ixus czy Powershot??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maxxior nie lepiej poczekać i dołożyć kasę, nie kupować jakiegoś badziewia za dwie stówy, tylko włożyć kasę w coś na lata i kupić cyfrową lustrzankę z Nikona lub Canona :) Wg. mnie to lepszy pomysł niż cyfrówka za 250zł. :). Ja jak chciałem kupić lustrzankę to sam obiektyw kosztował prawie 2k pln
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zomer1980, masz racje, ja np. nie znam sie na robieniu fot i nie uzywam wiekszosci funkcji bo po prostu nie wiem na czym polegaja dlatego dla laika najlepszy jest prosty aparat bez wodotryskow bo za nie sie placi, a i tak sie ich nie uzywa.

Za 250 to idealny na imprezy itp. bo ci nie szkoda ze upadnie itd. hehe ostatnio wziolem nad wode brata sony i nie robilem fot bo szkoda zaje%^&%ć piachem czy woda 1.5kzł taka prawda ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobry wybór. w tej cenie byl dobrym wyjsciem. Ja mam lustrzanke która nie chwalac sie z calym osprzetek kosztuje kilka klocków ale na imprezy itp. i tak biore swoj kompakt ktory dzis mozna kupic za 300-400zł. Po prostu wiem jak to jest na imprezech, klubach pubach i bez sensu tam sie ladowac ze sprzetami za tysiace. albo zgubie, albo zapomne, albo ukradna, albo spadnie gdzies. I trudn,o straty są, ale minimalne:)

 

Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Żeby nie zawalać forum tymi samymi tematami napiszę tutaj.

 

Poszukuję lustrzanki cyfrowej dla totalnego laika w fotografowaniu, który dopiero będzie się uczył :) Kwota przeznaczona to ok 2200 zł (razem z obiektywem), więc raczej bardzo dużego wyboru nie będzie. Myślałem nad Nikonem D60 ale nie wiem czy to najlepszy wybór w tym przedziale cenowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

apraraty, aparaty ... 1000D to najtansza lustrzanka canona(cyfra). Generalnie nie ma nic złego w tej puszce, gdyż wiekszosc zalezy od szkła(obiektywu), a reszta od fotografa. Puszka to tylko bajery, gadgety itp. Od niej akurat najmniej zalezy :hyhy:

 

I zapamietaj sobie - zdjec nie robi aparat tylko fotograf:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Panowie, odświeżam temat, gdyż będę potrzebował jakiegoś kompakta do 850zł, nie interesuje mnie lustro żadne, tylko kompakt. Ogólnie moje preferencje spełnia Fuji S3400 i Benq GH700, ale może coś lepszego znajde w tej cenie?

Co bym chciał:

Filmy chociaz 720p bez limitu

Zdjęcia 16:9 w rozdziałce około 7MP lub więcej

Dobry zoom (nie cyfra)

Wygodny w łapce

Chętnie baterie typu R6

Ostre fotki

 

Aparat ma służyć do robienia zdjęć w CA, na imprezach rodzinnych i koleżeńskich, na wyjazdy w góry morze ciekawe miejsca, czyli taki rodzinny aparat.

 

Ten fuji to dobry wybór? Bo bardziej ku niemu się skłaniam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...