Skocz do zawartości

Zakup Cyfrówki - doradźcie


maxxxior
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

ja mam Canona powerschota Sx230

troche ponad budzet ale można kupić tańszego SX220 (bez GPSa)

bardzo fajny aparacik... super filimiki w HD i niezłe zdjecia....

Tu masz przykłady fotek które wczoraj robiłem

 

http://otomoto.pl/toyota-yaris-sol-C23511099.html

 

a tu filmiki krecone z tego aparatu..

 

http://www.youtube.com/watch?v=dyihKf7ZpyY&list=UUMoBjKlTbIamL0uFo0XdNog&index=3&feature=plcp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam może coś od siebie - przy zakupie aparatu cyfrowego, nie traktujcie rozdzielczości matrycy jako głównego wyznacznika jakości. Wysokie rozdzielczości będą zauważalne jedynie przy wielkoformatowych wydrukach - na komputerze czy standardowych wywołaniach absolutnie nie. Wyższa liczba pixeli wpływa za to na zwiększenie szumu a to już jest widoczne - zwłaszcza przy maleńkich matrycach 5x4 w kompaktach. Trzeba też zwrócić uwagę na poziom szumu przy wyższych wartościach ISO ( czułości ). Czasem producenci umieszczają w aparacikach ISO 6400 i więcej ale poziom szumów na nich praktycznie uniemożliwia ich wykorzystanie. Dobrze by miał możliwość zejścia poniżej ISO 100 ale nie wiem czy kompakty to oferują. Wszelkie algorytmy czy programy odszumiające skutecznie degradują ostrość fotki. Za "ostrość" zdjęcia głownie odpowiada optyka a więc obiektyw - im lepszy i jaśniejszy, tym ostrzejsze zdjęcia - również w kompaktach z niewymienną optyką. Tak więc z tymi MPX to spokojnie panowie ;) Nie dajcie się nakręcić na marketingowe chwyty.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ludzie, ten kto piszę że używa lustra i jego pasja to fotografia to nie rozmawiamy o kompaktach bo wiadomo, tacy ludzie luster używają. Zdecydowałem się na tego Fujifilm S3400, kupie najtańszego na jakiejś aukcji a do niego kupie komplet dobrych akumulatorków i kartę pamięci 8GB. Do szczęścia mi więcej nie trzeba, ew jakiś futerał do przewożenia aparatu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat moje plany co do ilości MPx ograniczają się bo chcę robić zdjęcia w rozdziałkach 16:9 czyli już rozdzielczość to nie będzie 14MP a np 10MP i jeszcze mniej to 5MP i ogólnie myślę że z tej rozdzielczości będę korzystał najczęściej ponieważ, zdjęcia będą zajmowały mało miejsca a z 5MP można swobodnie drukować obrazy na A4(co robię raz na 1000 zdjęć powiedzmy). Jeszcze zobaczę jak będę miał sam aparat jakiego rozmiaru są zdjęcia na dysku, 3MB na zdjęcie można przeboleć spokojnie :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...