Skocz do zawartości

Głosniki 165 mm, panele drzwiowe, wygłuszanie drzwi.


remus
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Niedawno zakupiłem Fiata seicento. Nie mam w nim radia, ani głosników. Chcialbym zamontowac jakies ładnie grające ca. W poprzednim samochodzie mialem zamontowany subwoofer aktywny boschmana, ale tutaj nie wchodzi w gre, poniewaz nie miesci sie do bagaznika. Chcę zakupic jakies porzadne głosniki 165 mm dajace ładny bas. Do tego potrzebne sa mi panele drzwiowe. Czy znacie osoby, które takie panele wykonują za przystępną cenę ? Nie wiem czy warto zapłacic za komplet 300 zł, bo takie znalazłem w internecie.

 

Przy okazji prosze doradzcie mi jakie głośniki wybrać. Fundusz jaki moge przeznaczyc na głosniki to około 350 - 400 zł. Najlepiej, zeby b ył to zestaw odseparowany.

 

Chciałbym również wygłuszyć drzwi. Przeczytałem już kilka "poradników" jak to zrobić, ale nadal mam kilka wątpliwości. Czy drzwi wygłuszam z każdej możliwej strony ? Jaką matą to robić ? Chciałbym zrobić to dobrze, ale tanim kosztem. Wystarczy np. jedna mata dekarska soudal pokryta z jednej strony aluminium, czy też ma to być zrobione z kilku różnych mat nakładanych warstwowo ? Proszę o odpowiedzi.

 

Czy taka mata byłaby odpowiednia ?? MATA ALLEGRO

Lepiej kupić szerszą czy węższą matę ? Jest to materiał, który jest łatwo przeciąć ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do glosniczkow to nie napisalem jakiego rodzaju muzyki sluchasz i czy bedzie to pedzil jakis wzmacniacz :)

 

cene znamy wiec cos juz wiemy co do wygluszania to kleisz to co masz przed soba jak rozbierzesz drzwi zaczynajac od srodka czyli blacha zewnetrzna drzwi i wewnetrzna ta na ktora boczek zakladasz. Jesli chodzi o panele to mysle ze nie ejst to AŻ tak trudna sprawa potrzeba tylko checi i troche czasu, a i zadowolony z pracy bedziesz jak dobrze zrobisz i to SAM http://localhost/strefa/ipb/public/style_emoticons/default/smile.gif Mysle ze mata ktora podales bedzie jak najbardziej OK :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z panelami nie będzie tak łatwo, ponieważ drzwi w seicento nie są równe...

 

Głośniki będą podłączone pod radio JVC kd-pdr61 4x50 W. Chciałbym, żeby obyło się bez wzmacniacza.

Słucham wszystkiego po trochu tj. hip hop, troche hause'u i trance'u. Czy mata, którą podałem wyżej różni się czymś oprócz ceny od TEJ MATY ?? Szerokość i długość jest ta sama, tylko nie wiem, czy nie różnią się właściwościami tłumiącymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maty takie same.. Mowie Ci powaznie bez wzmacniacza nie bedzie basu z przodu..

 

4x50 W
chciales napisac 4x 18-20W..

 

I tu jest cala tajemnica.. Radio jest za slabe, zeby porzadnie popedzic glosniki.. A jak popedzisz juz glosno z radia, to masz takie THD, ze glowa boli..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcę zakupic jakies porzadne głosniki 165 mm dajace ładny bas.
Fundusz jaki moge przeznaczyc na głosniki to około 350 - 400 zł

Jak to przeczytałem to od razu chciałem zaproponować np. Sinuslive SL165w/Neo28s ale dalej jak przeczytałem:

Głośniki będą podłączone pod radio JVC kd-pdr61 4x50 W. Chciałbym, żeby obyło się bez wzmacniacza.

To raczej nie mam nic Ci do zaproponowania :)

Kolego remus, jeżeli nie ma być subwoofera i mam być ładny bas z głośników w drzwiach to bez wzmacniacza cię niestety nie obędzie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To w takim razie jak kształtują sie koszty zwiazane z zakupem takiego wzmacniacza ? nie musi on być jakiś super. Ważne, żeby pociągnął te 2 głośniki.

 

Może zaproponuj kwotę jaką możesz przeznaczyć na ten wzmak :) Super to może i nie musi być ten wzmak - ale jakości trochę by się przydało mieć na przodzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie Was proszę o pomoc w wyborze głosników. Jestem zielony w tym temacie. Jak juz napisałem chcę, aby głośniki dawały czysty dźwięk z ładnym basem. Będę musiał uszczuplić fundusze na głosniki do 300, max 350 zł. Czy do 100 zł da sie kupić jakiś wzmacniacz, który da radę ? Jeśli nie, to proszę o jakieś tanie propozycje. Wzmacniacz może być zamontowany tylko w bagażniku ?

 

Podpowiedzcie mi jeszcze odnośnie wygłuszania drzwi. Czy wygłuszyć również ta blache, ktorą zaznaczylem na zdjęciu od środka ? ZDJECIE DRZWI

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

300, max 350 zł

nowki czy uzywki?

Czy do 100 zł da sie kupić jakiś wzmacniacz, który da radę ?

oczywiscie :) a jak mozesz to powiedz jeszcze do ilu na wzmak?wtedy propozycje beda fajniejsze

Wzmacniacz może być zamontowany tylko w bagażniku ?

moze lecz nie musi.

Czy wygłuszyć również ta blache,

wszystko :przestraszony:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głośniki wolałbym nowe. A wzmacniacz do 150 zł. Czy do tej ceny kupie już wzmacniacz na 4 głośniki (myśle przyszłościowo, do nastepnego samochodu) ?

 

[ Dodano: 2009-08-08, 11:41 ]

Panowie odświeżam. Proszę o pomoc.

 

[ Dodano: 2009-08-09, 12:38 ]

Koledzy doradzcie :przestraszony: ! Został mi tydzień urlopu i w tym wlasnie czasie chciałbym wykonać chociaz część planu, ale bez Was nie zrobie nic bo nie wiem co kupic.

 

[ Dodano: 2009-08-14, 16:40 ]

Ponaglam prosbe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...