Skocz do zawartości

Zmiana audio Fiat Croma II


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 

 

Na początek trochę o mnie, jestem z zawodu mechatronikiem więc o elektronice mam pojęcie, jeśli chodzi o zdolności manualne to też nie mam z tym problemu. W sprzęcie HI-FI domowym mam pojęcie ponieważ lubię dobre brzmienie, ale do rzeczy.

 

Posiadam Crome od roku, audio w aucie jest naprawdę dobre jak na seryjny zestaw. Mówiąc szczerze nie zmieniał bym go gdyby nie fakt że zaczął mi "pierdzieć" głośnik od strony kierowcy, po rozebraniu i oględzinach okazało się że głośnik posiadał dziurę na środku membrany. Autem podróżuje z rodziną więc nie chciałbym demontować głośników z tyłu, tylko zostawić serie na wzmacniaczu z radia, lub wymiana na coś innego, jeśli ma to sens w kombi. Muzyka której słucham to jest naprawdę wszystko, głównie HIP-HOP i POP Na dole wypisałem propozycje które wydawały mi się najbardziej słuszne (w budżecie jaki posiadam) czytając forum. Prosił bym o konstruktywną krytykę jeśli podzespoły nie mają sensu bądź istnieją lepsze.

 

1.Radio

W aucie na chwilę obecną radio chciałbym zostawić seryjne z powodu sieci CAN w samochodzie (po odpięciu radia wyskakują błędy). Radio zostało wyposażone w wyjścia RCA, przewody wlutowane przed wzmacniacz radia, rozwiązanie sprawdzone na sucho, działa poprawnie.

 

2.Wygłuszenie samochodu

Auto zostało całkowicie wygłuszone przez poprzedniego właściciela, więc w tym temacie jest OK, jeśli będzie potrzeba drzwi zostaną ponownie wygłuszone.

 

3.Głośniki przód + wzmacniacz (do +/- 1000 zł)

Wybór dość spory padło na  MOREL MAXIMO 6.2 i wzmacniacz Crunch GPX500.2

 

4. Zestaw tył (jeśli przystało by na wymianę to również do +/- 1000 zł)

Tu zostawił bym seryjne głośniki na wzmacniaczu z radia, bo czytając forum wiem że na tył nie ma sensu pakować super sprzętu. Jak pisałem często podróżuje z rodziną i chciałbym żeby też mogli słuchać muzyki.

 

5.Subwoofer (do +/- 2000 zł)

Jak posiadałem Golfa IV to miałem Excursion SHX-12S4 i wzmacniacz tej samej firmy, grało to naprawdę przyzwoicie. Pomyślałem więc że 2x Excursion SHX-12S4 i wzmacniacz Excursion HXA-2K było by w tak dużym kombi dobrym rozwiązaniem

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy odłączenie radia na pewno wywołuje błąd CAN? Mam Saab-a 9-3 (wiele wspólnego z Cromą) również z siecią CAN, wywaliłem radio fabryczne i jest OK. Drobnym problemem jest tylko sygnał plus po zapłonie, który w oryginale jest z CAN-a. A tył odpuść jak kolega wyżej radzi - dobrze zrobiony przód spokojnie zagra również dla rodziny z tyłu;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...