Skocz do zawartości

Wzmacniacz pod seryjne radio i Steg.


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.
Jakiś czas temu zabrałem się za poprawę audio w moim Scirocco. Były tam seryjne głośniki VW (nie Dynaudio). 
W pierwszej kolejności zrobiłem:
 
1. Wygłuszenie drzwi i tylnej karoserii matami Vibrofiltr 2.0 i do tego boczków tapicerki pianką CTK LineFix 7 
post-18301-0-07380800-1558524052_thumb.jpg
post-18301-0-82816100-1558524143_thumb.jpg
post-18301-0-14725100-1558524111_thumb.jpg
 
2. Kupiłem i podłączyłem nowe głośniki na przód, razem ze zmianą dystansów na MDF. Głośniki STEG SQ650c 3 Ohm. 
post-18301-0-90332400-1558524187_thumb.jpg
 
Jakość grania jest lepsza, ale teraz zastanawiam się, czy warto dołożyć wzmacniacz?
Póki co nie planują dokładać subwoofera. Głośniki są teraz podłączone pod seryjne radio VW RNS 510 i ono musi zostać, bo wszystko pod nie jest już zgrane (FIS, kamera cofania, nawigacja, klima itd.) więc radia nie chcę wymieniać. Muzyki nie słucham jakoś bardzo głośno, zazwyczaj normalny poziom głośności, zależy mi po prostu na ładnym, czystym brzmieniu. Stąd też moje pytanie. Warto dołożyć wzmacniacz, czy nie będzie już dużej poprawy? Jeśli warto, to jaki byście polecili tak do +/- 650zł?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z własnego doświadczenia napiszę, że po dołożeniu wzmaka do fabrycznego radia Bolero ( Skoda ) Xion-y 200VW zagrały dużo lepiej "dołem" niż to było na samym radiu ( i mówię tu głównie o niskim i średnim poziomie głośności, bo to, że miały więcej kopa przy większych poziomach VOL to wiadomo - w końcu dostawały ze 3x tyle mocy co z samego radia ).

Moim zdaniem warto zainwestować nawet w jakiś mały dwukanałowy piecyk  ( 2 x 50-60 W powinno już wystarczyć ) z wejściem Hi input ( radio zostaje bez zmian ) i wrzucić go pod siedzenie ( tak żeby nie było za dużo prucia tapicerki w aucie ). Nawet jeśli zostawisz ori przewody głośnikowe powinieneś odczuć różnicę na plus.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...