Skocz do zawartości

Wygłuszenie Audi a3 8p Sportback


Rekomendowane odpowiedzi

Siemano wszystkim audiofilom :hyhy:

 

Jestem tu nowy ale z pewnością zostanę na dłużej.

Przyszedł czas i na wygluszenie mojej " Didi "

Audi A3 8p Sportback (5d)

Mam standardowe głośniki Blaupunkta we wszystkich drzwiach. Chce wymienić je na coś lepszego myślę nad Focalami. Głównie z przodu. Wiadoma sprawa, że chce najpierw zacząć od porządnego wygluszenia drzwi. Standardowo w boczkach była wełna i otwór technologiczny zatkany plastikową maskownicą.

Jako tako to spełniało swoją rolę na standardowych głośnikach ale jako, że chce wsadzić coś mocniejszego to wziąłem się do pracy.

Na drzwiach od wewnętrznej strony i na zewnątrz przykleiłem Mate butylowa Stp 1.8mm. Na boczku drzwi pianke gms 6mm i zostawiłem na tym standardową wełne co była od początku. Myślicie, że to starczy ? Moje pytanie takie największe to czy ten otwór technologiczny zakleić matą ? Czy może zostawić ten plastik maskujący? I na to przykleić matę? Generalnie wyprzedzając te pytania najpierw zakleiłem ten otwór technologiczny matą butylową ale wydawało mi się, że to za mało stabilne i wyciąłem tam tą matę i chciałem zamontować ten plastik, który był od początku. Z tym, że od jego wewnętrznej strony przykleiłem Mate butylowa, a na zewnątrz pianke. Wszystko by było fajnie gdybym mógł złozyć boczek. Tyle warstw się nakłada na siebie, że nie mogę złożyć boku. Co myślicie o tym ? Otwór technologiczny zakleić samą matą bez plastiku ? Czy plastik ten który ten otwór zaślepiał włożyć na swoje miejsce i probowac go okleić matą? 

 

Myślę, że wspólnie możemy znaleźć rozwiązanie, a z tego co widzę na forum nikt nie wyklejał a3 8p.

 

Ps. Wrzucam pare zdjęć z pracy 

 

Pozdro

post-24529-0-82907600-1554056432_thumb.jpg

post-24529-0-55183800-1554056456_thumb.jpg

post-24529-0-72798000-1554057141_thumb.jpg

post-24529-0-86608700-1554057157_thumb.jpg

post-24529-0-43822900-1554057182_thumb.jpg

post-24529-0-78171300-1554057207_thumb.jpg

post-24529-0-38480500-1554057231_thumb.jpg

post-24529-0-55920300-1554057246_thumb.jpg

post-24529-0-99998400-1554057262_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... np. @dejson zbroił swoje audi... możesz przejrzeć 28 stron dyskusji :)

 

Tak tylko, że Dejson nie napisał szczegółowo co zrobił z tym plastikiem co zaślepiał otwór technologiczny. Ja ten plastik zakleiłem matą po wewnętrznej stronie i włożyłem na swoje miejsce w drzwiach. Po czym nakleiłem na niego pianke 6mm. Boczek okleiłem pianką i dodatkowo zostawiłem na nim wełne co była seryjnie montowana. Z tym, że jak chciałem całość zamknąć to nie ma szans  :P za dużo warstw. Nie wiem co czynić dalej. 

Sądzisz że pierwszy tu robisz ca? Proponuję przejrzeć nasze instalacje.

Nie pierwszy lecz z tego z widzę to 2gi, a gdybym miał być uparty to 1 bo nikt nie robił z tego co znalazłem wersji Sportback. Drzwi się jednak trochę różnią. Stąd moje pytania bo za mało mam punktów odniesienia. Myślałem, że ktoś mi coś doradzi po fachu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy dobrze Ci radzą, abyś przejrzał inne tematy bo tak naprawde każde drzwi są inne i każdy miał rózne problemy z ich wygłuszaniem. Moim zdaniem dałeś za dużo warstw. Trzeba bylo zostawic tą ori watę i założyć boczek. Pojeździć posłuchać czy nic nie trzeszczy i dokonać ewentualnych poprawek

 

Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślicie, że jak dam tą plastikową zaślepke otworu technologicznego i na to nakleje mate to bedzie ok ? Mysle czy z drugiej strony zostawic sam plastik czy tam tez cos nakleic ?

 

Aha i czy macie jakis sprawdzony pomysł na drgające rezonunące lusterko od basu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

daj jakieś zdjęcia tej 'plastikowej zaślepki' i drzwi od środka, ktoś wtedy doradzi, nie każdy ma/rozbierał taki samochód

Tutaj zaznaczyłem tą zaślepke z plastiku otworów technologicznych. Jest przymocowana na zatrzaskach, a pomiędzy blachą jest uszczelka. Nie mam akurat w tej chwili fotki ze ściągniętą zaślepką. Mogę powiedzieć, że ten plastik jest dość gruby i sztywny. Myślałem żeby go zostawić. Tylko nie wiem czy go od wewnętrznej strony okleić matą czy pianka.

post-24529-0-04515100-1554372436_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zakleiłem ten plastik od wewnętrznej strony matą i od zewnętrznej matą. Boczek pianka i na to jeszcze oryginalną wata. Ciężko to domknąć, na siłę idzie ale chyba wywale te wate. Generalnie nie wiem co zrobić bo od początku gdy jeszcze nie rozebrałem boczna to miałem lekkie szpary między boczkiem a drzwiami. Nie wiem czy to problem zatrzaskow czy konstrukcji auta. Teraz po złożeniu również te szpary są. Myślicie, że mogę to tak zostawić ?

Tutaj te szpary. Nie wiem jaki wpływ mogą mieć na wygluszenie 

post-24529-0-50725700-1555274515_thumb.jpg

post-24529-0-61556300-1555274540_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...