Skocz do zawartości

System grający zarówno z przodu jak i z tyłu


khazar
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie jest o system, który zagra fajnie dla wszystkich, nie tylko dla kierowcy. Rozumiem, że cudów nie ma i nie będzie fajnej sceny, ale chciałbym w DSP mieć takiego jedno ustawienie, które będzie dla mnie, a drugie dla wszystkich. Przymierzam się do zmiany auta i chcę po prostu zobaczyć, czy da się tak załatwić sprawę. Zainspirował mnie drugi samochód, którym jeżdżę, mianowicie Lexus NX, którego standardowe audio jest tak zrobione, że pomimo głośników w tylnych drzwiach, siedząc z przodu ich nie słychać. Rozumiem, że potrzebne by mi było 10 kanałowe DSP (raczej skłaniam się nawet do głośników w tylnych drzwiach, które miałyby grać w ustawieniu "dla wszystkich"). Poszedłbym pewnie w Helixa V EIGHT DSP i dołożył do niego jakiś sensowny monoblock, miałbym więc dwa systemy dwudrożne, suba i DSP. Na co jeszcze zwrócić uwagę przy takim projekcie? Samochód to będzie prawdopobonie Mercedes W204 sedan, więc sub będzie musiał się przebić z bagażnika. Mam obecnie Morela Ultimo 12 i myślę, że w skrzyni BR sobie poradzi bez problemu. Na pewno chciałbym pozostawić oryginalne radio z samochodu, potrzebna by była więc również integracja z magistralą MOST. 

 

Myślę czy taki system ma sens, czy można to osiągnąć. Decyzja jeszcze nie zapadła, więc jestem na etapie zbierania plusów dodatnich i ujemnych. Nie chcę drugiego auta budować samemu, więc pewnie całość prac zlecę komuś z dobrą opinią. Przy tym można wykorzystać klocki, które mam obecnie, może zamiast V EIGHT DSP, postawić na Alpine PDX V9 + PDX F6 + Helix DSP Pro MK2? Zostawiłbym wtedy na zestawie dwudrożnym MP 5.16 + MT 350 (ewentualnie na przód wpadłby MP 5.16 MK2 + MT 350).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...