Skocz do zawartości

Sterowanie Ai-netowym prockiem z androida


grissley
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

na jakiejś stronce w tamtym roku znalazłem, że komuś udało się nawiązać współpracę z procesorem, tylko że jedynie na takim poziomie jak każde radio Alpine z Ai-net.

 

Czyli na jakim poziomie? Bo w sumie wystarczy, żeby się włączył i żeby głośność regulowało się z radia. Może jeszcze wybór źródła.

Zwrotkę wyreguluję już sobie bezpośrednio komputerem na procku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli na jakim poziomie? Bo w sumie wystarczy, żeby się włączył i żeby głośność regulowało się z radia. Może jeszcze wybór źródła.

Zwrotkę wyreguluję już sobie bezpośrednio komputerem na procku...

Ale co jest nie tak z radiem Alpine?

 

Ja mam 137bti z tego wyciągnięty optyk.

Mam sterowanie proca vol, utwory następny, poprzedni itp.

Do tego ipod classic 120gb i mam bitperfect. Działa też sterowanie z kierownicy rezystancyjne. Czego więcej?

 

Wysłane z mojego SM-A310F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

G*niane mapy, brak BT audio, chumorzasty BT dla telefonu, badziewny wyświetlacz, brak TPMS, brak DVR, brak yanosika, brak integracji z OBD, problemy z normalnym używaniem USB i obsługa wszystkich formatów itpitd...

Mój błąd. Ja mam 1din. Na 2din to i tak bym wolał tableta.

 

Wysłane z mojego SM-A310F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

G*niane mapy, brak BT audio, chumorzasty BT dla telefonu, badziewny wyświetlacz, brak TPMS, brak DVR, brak yanosika, brak integracji z OBD, problemy z normalnym używaniem USB i obsługa wszystkich formatów itpitd...

Przepraszam bardzo, ale czy my tu gonimy zajączka Car Audio, czy szukamy zestawu Car Czegotoniewymyślą Center?

Jak chcesz multimedia, szmer bajery, to szukaj pięknych chinoli typu GMS czy Vordon, nie gra, wiesza się, ale w opisie ma wszystko, wystarczy odpowiedni link z aliexpres wybrać.

To jest moja opinia, nie po to inwestuję w sprzęt do odtwarzania muzyki, żeby w między czasie dostać Yanosikowe FOTORADAR, TPMSowe Low Pressure czy BTowe Stara Dzwoni. 

Jedni wolą bułki, inni piekarza córki. Nie można mieć wszystkiego, znaczy można, ale kwoty za osprzęt przekraczają 20k i Alpine ci to zapewni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie to kupa śmiechu, ze Alpine nie może ogarnąć dobrej stacji, chociażby na Androidzie, która ma przyzwoity dźwięk, nawigację z dzisiejszych czasów i obsługę chociażby Spotify i Tidal. Nie ma nawet referencyjnego odtwarzacza w ofercie, a z tego co można na forum poczytać, to najlepsze muzycznie i nowe Alpine, to te za kilka stówek. I śmiejemy się z tych, którzy chcą kupić nowy, dobrze działający sprzet za grube pieniądze, a nie śmiejemy się z firmy, która nie zrobiła nic ciekawego od kilku grubych lat. Dla mnie to jasne, ze Alpine za kilka lat będzie robiła sprzęty pokroju Blaupunkta... bez hejtow, ale naprawdę nie potrafię pojąć, jak przy obecnym postępie techniki nie można bylo jej wykorzystać... zamiast kupić nowe urządzenie, które wszystko ogarnia, jesteśmy skazani na stare jednostki i jakieś protezy, żeby w miare to działało w obecnych czasach. Nie tylko Alpine to się tyczy, ale większości producentów...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie to kupa śmiechu, ze Alpine nie może ogarnąć dobrej stacji, chociażby na Androidzie, która ma przyzwoity dźwięk, nawigację z dzisiejszych czasów i obsługę chociażby Spotify i Tidal. Nie ma nawet referencyjnego odtwarzacza w ofercie, a z tego co można na forum poczytać, to najlepsze muzycznie i nowe Alpine, to te za kilka stówek. I śmiejemy się z tych, którzy chcą kupić nowy, dobrze działający sprzet za grube pieniądze, a nie śmiejemy się z firmy, która nie zrobiła nic ciekawego od kilku grubych lat. Dla mnie to jasne, ze Alpine za kilka lat będzie robiła sprzęty pokroju Blaupunkta... bez hejtow, ale naprawdę nie potrafię pojąć, jak przy obecnym postępie techniki nie można bylo jej wykorzystać... zamiast kupić nowe urządzenie, które wszystko ogarnia, jesteśmy skazani na stare jednostki i jakieś protezy, żeby w miare to działało w obecnych czasach. Nie tylko Alpine to się tyczy, ale większości producentów...

Prawdopodobnie nie zrobili dlatego, ponieważ aktualnie jest coraz cięższa ingerencja bezinwazyjna w radioodtwarzacz. Jeśli już coś jest i ma działać z wszystkimi systemami auta, bez żadnych wyrzeczeń, to musi być to sprzęt dedykowany. Niewiele aut na to pozwala, ale jednak są - dedykowane jednostki centralna np.: dla Octavii 3.

Prawdopodobnie bardziej należałoby mieć pretensję do producentów aut, niż do producentów sprzętu CA.

Edytowane przez TomoMadej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zgodzę się.

Dla czego alpine sprzedaje procesor H800 w bieżącej ofercie, a radia nie mają aineta? Tylko stare mają. Już nie wspomnę o optyku, że nie mają.

A Helix co robi? Procesory po 5000zł a nie potrafią się komunikować w jakiś sensowny sposób z radiem w ramach chociażby sterowania głośności, np przez BT czy coś. Tylko robią na kablach panele jak by to lata 70 były.

Ludzie w kosmos latają, komórki coraz to bardziej zaawansowane, sztuczna inteligencja a radia w autach jak by 2000 rok był.

Chińczyk klepie stacje bylejak, czemu szanujace się firmy nie potrafią zrobić od początku do końca coś sensownego.

Patrzysz na ofertę alpine masz kasę i chcesz kupić radio 1din z wszystkim co możliwe w radio 1din. Nie ma, albo masz flac i wyświetlacz 1 linia. Albo masz wieloliniowy wyświetlacz i brak flac. Masz milon kolorow to nie masz aineta, masz 2 kolory masz ainet. I takich paradoksów jest wiele.

Czy tak wiele, że chce radio z optykiem, ainet, wyświetlaczem wieloliniowym, kilkoma podstawowymi kolorami i BT, flac na raz? Nie da rady zrobić.

 

 

 

Wysłane z mojego SM-A310F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo proszę o nie zmienianie wątku w spór filozoficzny.

Wątek jest o tym, czy da się spiąć radio androidowe z Ai-Netowym prockiem Alpine.

 

Na stronce podanej przez machul333 (dzięki!) podpytałem autora czy projekt jeszcze żyje, bo w postaci widocznej na stronie interfejs da się wykorzystać co najwyżej do car-pc. Ale z drugiej strony skoro do car-pc już 8 lat temu się udało, to może i na plug&play pod androida ktoś opracował. O ile to nie jest już zbyt stary i niszowy sprzęt, żeby jeszcze kogokolwiek obchodził.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

machul333 - nie jestem wystarczająco mocno techniczny w takich sprawach, sam tego nie złożę.

Już prędzej sprzedam H900 i zamienię je na coś innego - nie bardzo tylko na razie mam pomysł, co by to mogło być (może konwerter i DAC, jak mi tu zasugerowano w sąsiednim wątku). Generalnie, wolałbym jednak zrobić tylko swapa radia, a resztę zostawić bez zmian.

SQ szłoby sobie wtedy ze zmieniarki po optyku, a HU byłoby w końcu czymś sensownym i funkcjonalnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...