Skocz do zawartości

Wymiana Focal PS165 na...


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie

 

Potrzebuję pomocy w doborze nowych głośników. Przez kilka lat jeździłem z Focalami i znosiłem ich górę. Przyszedł jednak czad na zmiany i chciałbym kupić jakieś głośniki których słuchanie sprawia przyjemność. Jednym słowem Focale są za ostre i ostatnio wolę już chyba seryjne audio z Poloneza. Drzwi mam wygłuszone, mam wrażenie w miarę solidnie a sprzęt się przedstawia następująco:

 

-Kenwood BT53U -

 

-Audison LRx 2.500

 

-Focal PS 165V

 

jak już powiedziałem potrzebuję zestawu ciepłego, miękko grającego, może nawet słodzącego. Wolałbym nie szaleć z kwotami i kupić nie drożej niż w cenie Focali. Na razie zmienię zestaw ale niedługo może i subwoofer się pojawi dlatego jakoś bardzo na mega bas nie naciskam. Słyszałem że przyjemny w odsłuchu był Carpower neoset 165 ale tego już dostać nie można. 

 

Dzięki za opinie 

Pozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok biorę te tempo pod uwagę. A z drugiej strony może jest jakiś bardziej odpowiedni dla mnie tweeter który mógłbym podłączyć aktywnie i efekt byłby lepszy/mniejszymi środkami niż wymiana całego systemu? Przypuszczam że za używane Focale dużo nie dostanę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do aktywki brakuje dwóch kanałów we wzmacniaczu;) Koszta wyjdą podobnie jak kupno zestawu pasywnego, dając delikatnie większe możliwości ustawienia.

Keniek ma troszkę ubogi wybór częstotliwości, w sumie jak większość radyjek z wbudowanym dsp w podobnym budżecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tw na zwrotnicy przyciszony już jest. Audison to "ciepły" wzmak więc radio raczej pogorszy sprawę. Jeżeli polecicie mi jakiś ciekawy tweeter byle był "ciepły" to kupię drugi Audiosn LRX 4 kanałowy na pocięcie przodu a 2 kanałowy zostanie na suba. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...