Skocz do zawartości

Jaki zestaw 2-way wybrać?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam  :)

 

Rozglądam się za zestawem odseparowanym 2-way. Głośniki będą grały w Vivaro. Drzwi wygłuszone naprawdę solidnie. Konfiguracja bez suba, ponieważ na pace nie ma na to miejsca, w kabinie to samo.

Tak więc interesuje mnie zestaw z dobrym kopnięciem, z dobrym zejściem jak na 16cm głośniki. Wzmacniacz jaki posiadam to Audiosn VR209. Muzyka jakiej słucham to rap, klubowa, pop.

Cena do 1500zł.

 

Przeglądałem forum, aukcje i w oko wpadły mi takie zestawy:

Audio System HX165 SQ

Audio System H165EVO2

Focal ES 165K K2 Power

Helix P 62C

 

Ktoś może poradzi co byłoby najlepszym rozwiązaniem, niekoniecznie z tej mojej listy. Czekam na sugestie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zejście czyli bas grany wooferem  będzie niestety kosztem kopniaka. Dużo basu z drzwi, to też sporo mocy, której może być zdecydowanie mało na hx165 a te właśnie mogłyby Ci się spodobać.

A nie z Twojej list ale pod Twój wzmacniacz to ślimaki czyli MP 5.16 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie miałem ich co prawda w aucie ale nie przypominam sobie aby miały kłopot z rapem albo HH. Były za to kłopoty ze słabą nad nimi kontrolą przez brak mocy, buczącymi drzwiami i brakiem kicka. 

 

 

 

Możesz spróbować poszukać  Audio Development W60 a jeszcze lepiej W600 ale do tych drugich znów będzie potrzeba wzmaka o większej mocy.    

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajne wooferki które by spełniły Twoje wymogi to np hx 165 ale w wersji phase.

Zastanowiłbym sie też nad zmianą piecyka - ten audison to kawał dobrego grania, ale moze mu braknąć powera do tych w/w phaseów.

 

Jakis stary RF/ cos od zeda np esx/ stare MTX'y. Budżet podobny a na pewno sie sprawdzą.

Jakościowo to tez calkiem fajne piecyki więc o brzmienie nie masz sie co obawiać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za odpowiedź. Co do wzmacniacza to nie ma żadnego problemu z wymianą na coś mocniejszego, a co do tych hx phase to nowe kosztują 3000zł więc za drogo, na olx są hx phase active czyli bez zwrotek za lepsze pieniądze i nie wiem czy ktoś by dorobił jakieś odpowiednie do tego zwrotki? Bo żeby podłączyć to aktywnie to za bardzo nie mam o tym pojęcia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no, na 165 phase do czarnego grania bym sie nie zdecydowal, to nie woofer do takich rytmow.

 

Helix serii p to to co zawsze miło wspominam, myślę że zbyt dużo w nich nie zmienili względem starej wersji , woofer wydaje się być masywniekszy a to nawet lepiej, bo już tamten maluch radził sobie nad wyraz dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...