Skocz do zawartości

Zestaw na przód do JBL GTO 1004


Rekomendowane odpowiedzi

Witam :)

 

chciałbym uzyskać poradę na temat doboru zestawu na przód do moich pozostałych klocków. Samochód to Golf V GTI (auto odkupione od właściciela firmy Dobry Ton, było democarem :D ).

 

Poniżej link do w którym można zoabczyć jak wyglądało auto

 

http://www.dobryton.pl/realizacja/items/71.html

 

Niestety jedyne co zostało to porządne wygłuszenie całego auta oraz zasilanie instalacji na kablach Hollywood.

 

Czyli jest baza na dobre granie!

 

post-22831-0-86745200-1544969245_thumb.png

 

Zamontowane klocki to:

1. Radio seryjne RNS 510

2. Wzmak JBL GTO 1004

3. Sub JL AUDIO 10W0v3-4 (w mostku na 3 i 4 kanale)

Przód

4. Tweeter ESX SQ6.2T (w słupku)

5. 2x Focal R165S 4ohm (póki co podłączone szeregowo)

6. Zwrotnice EMPHASER MP2500

 

Tak więc nie zły MIX :szok:

post-22831-0-70468000-1544969274_thumb.jpg

post-22831-0-77403400-1544969309_thumb.jpg

post-22831-0-23816600-1544969315_thumb.jpg

 

Chciałbym zostawić wzmaka i suba a przód dobrać na nowo.

 

Do wydania jakieś 1200-1500zł. Mogą być używki

 

Teraz pytania:

1. Mam przerobione drzwi z miejscem na 2 głośniki 16,5cm, więc trzeba będzie coś tu wpasować. Pytanie to: czy kupić jeden porządny zestaw 2drożny odseparowany 4ohm  z pojedynczym wooferem a drugiego głośnika nie podłączać? Zostawiłbym niepodłączonego focala.

 

czy...

 

kupić zestaw 2drożny odseparowany i dokupić jeszcze jeden taki sam woofer? Tylko jak to wtedy podłączyć?

 

2. Jeżeli kupie zestaw 4ohm i dokupię drugi woofer 4 ohm, podłącze równolegle co da mi 2ohm do zwrotnic w których będzie jeszcze tweeter to jaki będzie szedł opór na wzmacniacz?

 

3. Czy mogę mieć na w/w wzmacniaczu podpięty sub na tył w mostku na 4ohm a na przednie kanały zestaw 2drożny z dwoma wooferami połączonymi na 2ohm?

 

Wzmak obsługuje 2ohm, tylko czy to nie przeszkadza jak na kanale 1,2 będzie 2ohm a na 3,4 4ohm?

 

Myślałem coś w przedziale DLS R6A z dodatkowym wooferem... może jeszcze Audison AVk6 z dodatkowym wooferem

 

Będę wdzięczny za podpowiedzi i sugestie :hyhy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wsadzone jako zapchajdziury, ale baza jest niezła. Fajnie że boczki są przerobione pod woofery z przodu, z 2way da się już cos wykrzesac. W tym budżecie zamontowałbym zestaw 2drozny i jedną "dziurę" w drzwiach zatkał. Co do propozycji to zobacz sobie np Tempo ultra

 

Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wsadzone jako zapchajdziury, ale baza jest niezła. Fajnie że boczki są przerobione pod woofery z przodu, z 2way da się już cos wykrzesac. W tym budżecie zamontowałbym zestaw 2drozny i jedną "dziurę" w drzwiach zatkał. Co do propozycji to zobacz sobie np Tempo ultra

 

Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka

nowe Tempo Ultra to 800zł więc jak najbardziej mieści się w budżecie. Może korzystając z okazji że jest możliwość podwójnego woofera, dlaczego by jej nie wykorzystać?  Widzę na OLX że są na sprzedaż dodatkowo same woofery Tempo Ultra. Tylko jak należałoby to podłączyć?? pod jedną zwrotkę równolegle? da mi 2ohm na wooferach i 4ohm tweeter. Jaki opór wtedy pójdzie na wzmaka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby można tak zrobić ale nie będzie to idealne rozwiązanie. Skoro tempo byłyby ok to je zamontuj i posłuchaj, niskich tonów raczej nie będzie brakować ;-) zawsze możesz dokupić drugą parę ale ja bym może kombinował bardziej 3 drogi niż 2 woofery

 

Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, nie znam się, nie słyszałem... ale trzeba by sprawdzić, czy przypadkiem nie będzie "dziury" w punkcie podziału pomiędzy wooferem a tweterem. Nie mogę nic znaleźć na temat tej zwrotnicy. Bo jak jest zaprojektowana dla impedancji 4 ohm, a zostanie zmniejszona do 2 ohm, to zapewne będzie inna charakterystyka filtra dla woofera. Bo tweter raczej bez zmian.

Bo np. dla 3800Hz może być tak, że woofer będzie miał punkt ciecia 3500Hz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początek może być Tempo Ultra. Drugi woofer zostawię niepodłączony. Akurat mam jeszcze maskownice po morelach 4 sztuki wiec będzie i estetycznie. Co do 3way tez myślałem o tym ale trzebaby było słupek przerabiać. Niby jest miejsce po drugim wooferze na średniaka, ale grałoby w nogi wiec bez sensu...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co nam mówi poniższy link do ESX SQ6.2T?:

https://www.esxaudio.de/english/quantum-sq6.2t-silk-dome-tweeters.html

- mówi nam, że tweeter musi mieć punkt cięcia powyżej 3300Hz, oryginalny w zestawie crossover ma zbocze 12dB.

Natomiast Tempo ultra fabrycznie pracuje w z crossover'em:

- WF: 3200Hz 6dB TW: 3200Hz 6dB (±2dB).

Teraz ktoś osłuchany musi zweryfikować, czy woofer Tempo poprawnie pracuje powyżej tych 3200Hz. Bo będzie musiał pracować co najmniej do 3500Hz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co nam mówi poniższy link do ESX SQ6.2T?:

https://www.esxaudio.de/english/quantum-sq6.2t-silk-dome-tweeters.html

- mówi nam, że tweeter musi mieć punkt cięcia powyżej 3300Hz, oryginalny w zestawie crossover ma zbocze 12dB.

Natomiast Tempo ultra fabrycznie pracuje w z crossover'em:

- WF: 3200Hz 6dB TW: 3200Hz 6dB (±2dB).

Teraz ktoś osłuchany musi zweryfikować, czy woofer Tempo poprawnie pracuje powyżej tych 3200Hz. Bo będzie musiał pracować co najmniej do 3500Hz.

 

No dobrze, ale zmieniając woofery na Tempo Ultra zmieniam także tweetery na ori do zwrotnicy Tempo. Więc wszystko będzie pasować  :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Tempo Ultra, mieszkam w Warszawie... Możemy się spotkać, posłuchasz w kilku ustawieniach. System jest niedopracowany, ale zawsze będziesz miał ogólny pogląd.

 

Super, dzięki za propozycje! Na pewno skorzystam  :wink2:  Odezwę się w tej sprawie po Świętach Bożego Narodzenia bo do tego czasu będę za granicą, to się umówimy. 

 

To się nazywa pomoc na forum  :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...