Skocz do zawartości

Morel elate 6.2 problem


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Kupiłem używany zestaw morel elate 6.2

Zwrotnica mx22.2

Tweeter MT23

I kolejny głośnik który no właśnie nie bardzo wiem jaki jest :) kupując myślałem że to MW6 a wygląda mi to na SW6.

 

Pytanie do Was czy rozkminice co to za model?

 

Ogólnie to kupiłem go na przód wzamian za teraźniejszy zestaw (morel maximo ultra) który ma iść na tył auta.

 

Jestem zaskoczony bo po prawej stronie nadal siedzi maximo ultra a po lewej na próbę zamontowalem zestaw elate. O ile sam tweeter gra o nie bo lepiej, szybciej, więcej detali słychać. (słychać nawet mlaskanie ustami wokalistki :)) to o tyle ten Woofer gra tragicznie. Zeero basu. Mój maximo ultra gra 10000razy lepiej.

I się zastanawiam w czym problem? W tym że to nie Woofer a niskotonowy czyli SW?? Czy wzmacniacz nie taki do Elate?

 

A gra to na piecyku Alpine PDR V75 zmostkowany. 200W + na kanał.

 

Pomóżcie bo nie wiem co robić.

Głośniki kupiłem poprzez allegro więc mam jeszcze 12 dni na zwrot.

post-23958-0-83902400-1542820982_thumb.jpgpost-23958-0-51972300-1542820997_thumb.jpg

Witam.

Kupiłem używany zestaw morel elate 6.2

Zwrotnica mx22.2

Tweeter MT23

I kolejny głośnik który no właśnie nie bardzo wiem jaki jest :) kupując myślałem że to MW6 a wygląda mi to na SW6.

Pytanie do Was czy rozkminice co to za model?

Ogólnie to kupiłem go na przód wzamian za teraźniejszy zestaw (morel maximo ultra) który ma iść na tył auta.

Jestem zaskoczony bo po prawej stronie nadal siedzi maximo ultra a po lewej na próbę zamontowalem zestaw elate. O ile sam tweeter gra o nie bo lepiej, szybciej, więcej detali słychać. (słychać nawet mlaskanie ustami wokalistki :)) to o tyle ten Woofer gra tragicznie. Zeero basu. Mój maximo ultra gra 10000razy lepiej.

I się zastanawiam w czym problem? W tym że to nie Woofer a niskotonowy czyli SW?? Czy wzmacniacz nie taki do Elate?

A gra to na piecyku Alpine PDR V75 zmostkowany. 200W + na kanał.

Pomóżcie bo nie wiem co robić.

Głośniki kupiłem poprzez allegro więc mam jeszcze 12 dni na zwrot. attachicon.gifIMG_20181121_182025.jpgattachicon.gifIMG_20181121_182012.jpg

Kurde znalazłem gdzieś na aukcji, wygląda na to że to model SW!

 

https://www.sonicelectronix.com/item_45436_Morel-Elate-SW-6.html

 

I co tu teraz zrobić?

 

Edit:

Z tego co widzę to jednak takie zestawy 2way wychodzili. SW6 i MT23. Tylko dlaczego u mnie grają tak słabo, zero bassu?

 

Kurde chyba moja głupota jednak... Podczas siedzenia na fotelu pasażera jest odwrotny efekt, czyli słychać lepiej bas w Elate a gorzej w maximo ultra.. Jutro zmontuje druga stronę elate i zobaczymy jak będzie. Bo wydaje mi się że słuchanie jednego to ch*j a nie odsłuch :)

 

Ogólnie różnica jest w woferach taka że w Elate scena jest tak jakby dalej niż w tych maximo ultra. I z tad ten efekt mniejszego basu. Przy dwóch głośnikach powinno być ok. A jak jeszcze dojdą na tył maximo ultra to w ogóle będzie gitara.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłeś głośniki które są do komór, a nie do otwartych drzwi, stad graja "słabo".

Szczupaczek na lewej stronie zalożył już Morel Elate 6.2, a na lewej wciąż grają Maximo Ultra. Bardzo ciekawy sposób na porównanie grania głośników;D

 

Do autora: zakładaj wreszcie jak być powinno i dopiero słuchaj.

 

A jak jeszcze dojdą na tył maximo ultra to w ogóle będzie gitara.

Odpuść sobie ten tył, kupiłeś fajne głośniki na przód, montuj i nie kombinuj:p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tempo ultra to zupełnie inna liga. Elate to raczej nie jest woofer do "łamania piszczeli" stąd możesz mieć wrażenie że jest zero basu. Ale nie zaszkodzi przyłożyć się do porządnego montażu

 

Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...