Skocz do zawartości

Jakie tweetery i zwrotnice


Rekomendowane odpowiedzi

 

1 post w temacie - D2904/600000 - takie też miałem u siebie i polecam takie połączenie  :wink:

 

Jeśli chodzi o zwrotnice - gotowych nie kupisz - możesz zlecić ich wykonanie (moje wykonał kolega z forum - pawel_luk1 - polecam)  :wink:

 

 

PS.: Masz jeszcze kilka wariacji Scan Speak'a: TEC LS29 neo, Proa neo 29.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Przytoczysz jak zrobić pomiary i jak dostosować filtracje?

O kurczę. To bym musiał z 100 stron tu napisać jak nie więcej.

W bardzo, bardzo, bardzo dużym skrócie:

Wymagany system pomiarowy od 1000zł w górę. Można na wm61a po taniości ale to trzeba mieć oryginalną wkładkę a to ciężko bo masa podróbek.

Potrzeby mikrofon, preamp, wzmacniacz, jig, karta muzyczna dobra. Można do samego RTA mieć mikrofon z plikiem kalibracyjnym np. dayton itp. Ale to też z 500-600zł chyba. 

Potem program co posiada RTA, np. Arta. Ale jak pasywna to, także pomiar impedancji trzeba zrobić. I ja robię jeszcze pomiar bramkowany.

4 kanały na 2way, 6 kanałów na 3way, po taniosci 4 kanały na 3 way.

Wyrównanie offsetow.

A filtracji nie nauczę Cię przez forum. Mi opanowanie tego zajęło kilka lat. Godziny czytania książek, czasopism, stron, oglądanie Youtube, oraz niezliczone godziny prób i błędów. I 2 wiadra części. I cały czas się uczę. 

 

I taka uwaga. Jeśli ktoś choć raz nie zaprojektował zwrotnicy w domu do kolumn a bierze się za pomiary w aucie to nie ma pojęcia co robi i nie będzie miał. Fizyka i akustyka w aucie jest taka sama jak w domu, jedynie środowisko pracy inne. W aucie cięższe - odbicia. Trzeba wiedzieć z doświadczenia na co patrzeć, co prawda, co błąd pomiarowy itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...