Skocz do zawartości

Audi a4 b6 wygłuszenie półki sedan


fenri95
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam miał ktoś pacjenta a4 b6  i bawił się w wygłuszenie tej drgającej półki  oraz rejstracji ? Nie wiem jak sie za to zabrać. Głośniczek to JBL p1222 piecyk Tec niby ma 3kw przy 1 ohm kable 50mm kondensator 13f. Czym to najlepiej wygłuszyć i wyeliminować te drgania sedan i jest tak półka + rejstracja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rejestracje zdejmij i podklej na całej powierzchni matą bitumiczną. Musisz ją dodatkowo przykręcic do blachy, warto od spodu położyć podkładki by śruby nie zdeformowały aluminium. Nie nituj, użyj śrub metrycznych M4/M5 z podkładkami, warto z tyłu dac nakrętkę samochamowną. Otwory daj dosyć szeroko, u mnie są tam gdzie kończy się PL, symetrycznie z drugiej strony. Testowane w Focusue sedan, na dwóch JL 8W3v3, jest cisza. Proponuję wytlumic też tylna klapę, u mnie przestała się otwierać od masy maty, spinasz wtedy sprężynę opaskami by zwiększyć siłę podnoszenia. Możesz jeszcze natrafić na problem grających odpowietrzników. U mnie były zrobione z cienkiej gumy i zachowywały się jak membrana bierna nawet przy cichym odsłuchu, wyrwalem gumę, zakleiłem matami ale nie szczelnie, zostawiłem małe otwory. Powodzenia, uważaj na spadające spinki w profile zamknięte podczas rozbierania tyłu!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrób najpierw numer rejestracyjny, słuchaj co dalej rezonuje, co do maty to robiłem STP i Dynamatem. Mam wyklejony cały bagażnik z bokami i klapę lecz nie jakoś przesadnie. Przy takim subie raczej bez kompleksowego wytłumienia się nie obejdzie. Półki nie głuszylem nie było z nią problemu, ma sporo przetłoczeń, od strony kabiny grubą warstwę ciężkiej pianki dali seryjnie by było cicho. Inni koledzy na matę wklejają jeszcze piankę samoprzylepną. Jest sporo o tym na forum, poszukaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok na pewno pierwsze wygłuszę klapę bagażnika.Co do rejstracji to pod plastikową ramkę dać mate + pod tablice i dopiero to założyć. Wspomniałeś jeszcze żeby to przykręcić przewiercieć otwór razem z rejstracją na wylot i przyłapać srubą z nakrętka ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dałem tylko matę pod samą tablicę i dobrze przykręciłem. Pod ramką nie mam maty. Tablica jest przewiercona razem z klapą i ramką, sprawdź najpierw czy masz tam dostęp po zdjęciu osłon. Jeśli jest profil zamknięty to zostaje Ci blachowkręt ale powinien być. Jak wsaszisz numer podklejony matą do ramki to zaczyna to stanowić jedna całość, trochę się pomęczysz ale warto. Seryjnie na klapie u mnie była cienka pianka na której ładnie usiadła ramką, jeśli będzie goła blacha to warto podłozyc coś cienkiego. Byle nie gąbkę bo się utleni po czasie i będzie wszystko latać, jakaś cienka pianka optymalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...