Skocz do zawartości

E46 Cabrio H/K zmiana radia


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Kupiłem jakiś czas temu E46 Cabrio z fabrycznym zestawem H/K (10 głośników + subwoofer). Zestaw współpracuje z fabrycznym radiem Bmw Buisness CD (Alpine) oraz zmieniarką na 6 cd umieszczoną w bagażniku. W poprzednim aucie (również E46 tylko Coupe) miałem zainstalowane takie samo radio tyle że auto posiadało normalne nagłośnienie 6 głośników (przednie zostały zamienione na zestaw odseparowany axton przez poprzedniego właściciela).  Do czego zmierzam. H/K w takim zestawieniu gra całkiem nieźle natomiast wydaje mi się że radio jest dość słabe (nie chodzi mi o moc tylko o jakość dźwięku). W poprzednim bmw po zmianie oryginalnego radia na na Alpine 105RI dźwięk poprawił się kilkukrotnie . Ciężko jest to opisać ale róznica w porównaniu do oryginału była ogromna. Chciał bym więc zmienić fabryczne radio na jakiegoś alpine tyle że jest z tym problem ponieważ mimo iż mam zwykłą orygnalną wtyczkę z tyłu radia to nie da się tam podłączyć innego radia nawet po zastosowaniu przejściówki. Dźwięk jest wtedy okropny słychać piski itp. Ktoś mi powiedział że można podłączyć inne radio tyle że potrzebny jest jakiś kabel 5 metrowy pomiędzy wzmacniaczem w bagażniku a radiem  skąd wziąć taki kabel , jak to się nazywa. Ktoś z was ma za sobą jakieś modyfikację ? Myślałem też nad zmianą głośników w przednich drzwiach np na audio system z tym że u mnie przy klamce są dwa głośniki a na dole jeden , Tak więc w przednich drzwiach jest aż 6 głośników . są jakieś zestawy o odpowiedniej średnicy które będą pasować bez przeróbek. zależy mi na tym aby nie wycinać otworów w drzwiach ponieważ samochód kosztował b.dużo pieniędzy i chciał bym go zachować w stanie jak najbardziej zbliżonym do oryginału. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...